Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem? Már nagyon...

Hogyan kezeljem? Már nagyon idegesít, hogy ennyire rendmániás

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok,és mi tagadás eléggé rendetlen. Mindig szanaszét hagyom a dolgaimat,amiket persze később elraknék,de a helyzet az,hogy anyukám mindig elpakol hlyettem. Tudom,hogy ezt sokan kihasználnák,és örülnének neki,de engem már nagyon idegesít.Ma is tévéztem,s csak úgy beállított elkezdte hajtogatni a szekrényben a ruháimat. Lehet,hogy most hülyének fogtok nézni,de úgy érzem,hogy behatol az én saját világomba,ahol NEKEM kellene ezeket a dolgokat megcsinálni. Nem mondom,hogy rögtön ,aznap rendet tennék,de akkor is NEKEM kellene,nem? Hogyan kezeljem?Ma is kiakartam küldeni,mondván,hogy majd én rendet teszek később,majd nem nekem esett,hogy mit képzelek,meg,hogy ha nem hagyom,hogy rendet tegyen nem gépezhetek stb.

Köszönöm,ha elolvastad,és írsz!

15L


2010. dec. 27. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy párszor mint szülő a lányával én is így tettem. Aztán elegem volt belőle, csinálja úgy ahogy akarja. Az ő szégyene nem az enyém. Tőllem nem ezt látta, sőt plussz munkától megkíméltem magamat.
2010. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Mármint, hogy anyud ragaszkodik hozzá, hogy ő pakolásszon utánad? Nos, szerintem ha párszor megelőznéd a pakolással, lassan rájönne, hogy TÉNYLEG megcsinálod. Meg kellene értetned vele, hogyha ő pakol el, te nem fogod megtalálni a saját holmijaid. (én pl így szoktattam le a pokcaimról, asztalaimról anyum, azóta a szekréneimen éli ki a rendrakási rohamait)

Engem is zavar, mikor anyum a kedvenc sorozatom közepén beállít, és nekiáll pakolni, zörögni, pedig már ritkán járok haza, koliban megvan a saját életterem, amit TÉNYLEG rendben tartok, pakolok, takarítok, mosok, mosogatok magam után, sőt, első kettőt néha mások után is. Itthon el sem tudják képzelni ezt rólam.

2010. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15 évesen én is pont ilyen voltam. 21 leszek, és én vagyok a legjobban kibukva, ha valaki rossz helyre teszi száradni a törölközőt... az emberek megváltozhatnak ilyen dolgokban. amióta a jelenlegi barátommal vagyok, a gondolattól is rosszul vagyok, hogy kupisnak, vagy "háziatlannak" tűnjek...
2010. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A normális ember rendet tart maga körül.

A zsenik pedig tudnak uralkodni a káosz felett :P:P


Viccet félretéve, én is utáltam, ha anyám pakolt helyettem, mert mindent máshova rakott mint ahol a helye volt, ruháimtól kezdve a könyveken át mindent... Szerintem jó taktika, ha egyszer rászánod magad és kitakarítasz, aztán megmutatod neki, hogy igenis te is kitakarítasz, MAGADTÓL, nem kell kényszerítenie...

én is utáltam takarítani, ha kényszer volt. de ha békénhagytak, akkor simán magamtól nekiesek, amikor zavart...

2010. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Régebben a fülemet rágta,hogy pakoljak el,de amióta nem dolgozik ,állandóan az én szobámat pakolássza. Hát igen,általában akkor tör rá,amikor épp a kedvenc sorozataim mennek,vagy egy izgis film.... De ha szépen mondom neki,hogy légyszi anya ne pakolj,majd késöbb elpakolok,vagy akármi,akkor sem tágít....Csak pakol és pakol. :S
2010. dec. 27. 15:04
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen engem is nagyon zavar,hogy utánam takarít. Meg magam sem tudom miért,de már úgy kezdem érezni;-pedig tudom,hogy nem-,hogy ezzel Neki teszek szívességet,ha rendet teszek,meg ilyesmi.. és ugye azért bennem is meg van az a kis"csak azért sem".... De alapjába véve,nem szokott kupis lenni a szobám,csak neki nem tetszik soha sem.
2010. dec. 27. 15:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanez volt velem is, ennek már kb. 20 éve. Egy megoldás van: pakolj magad után. Így majd leszokik róla.

(Ja, és ne izgulj, tuti nem csak pakol. Nézelődik is.)

2010. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Először pakolj el mindig magad után,azután ülj a TV vagy a gép elé. Ha előveszel valamit,használat után azonnal tedd a helyére. Akkor nem lesz nálad kupi,és nem kell anyukádnak pakolni nálad!

Nyilván tudja,hogy a "majd elpakolok" nálad azt jelenti,hogy sohanapján. Ezt te magad is írod: Nem rögtön aznap,de valamikor.

Neked is jobb lenne,ha rend lenne körülötted! Csak ezt a mai fiatalok nem akarják beismerni.

2010. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra!"

Az En gyermekem szobaja is elottem van, ugy hogy ismeros az eseted, es megertem a mamadat.

En pl. bezarom a szoba ajtajat, mivel mar belefaradtam abba, hogy a takaritast mindig csak halasztja, aztan amikor meg mar indulni kell, akkor jon a: hadd el hadd!, mivel semmit nem talal.

Ennyit a Ti "kikerem" magamnakrol! Szerintem nyugodtan elkezdhetsz hozzaszokni ahhoz, hogy elpakolsz magad utan, mint elottem is irtak, tehat nem feltetlenul kell elhanyagolni mindent.

2010. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én 21 éves vagyok, rendetlen. Nekem mindkét ősöm rendmániás, de nem összepakolnak helyettem, hanem mielőtt elindulnék valahová bejönnek és összepakoltatnak, meg nézik, hogy mit csinálok. Ha eleresztek egy k*rva életbe-t, kkor meg még nekik áll följebb...nem tudok velük mit tenni...nagyjából bedobálom a dolgokat a fiókba, hogy nagyobb hely legyen, aztán indulok...
2010. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!