Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kutyából ekkora botrány? Egy...

Kutyából ekkora botrány? Egy szülő meddig mehet el felnőtt gyereke életének irányításában?

Figyelt kérdés
22 éves főiskolás vagyok, egyedül élek a saját lakásomban, de még a szüleim tartanak el. Kutyát szerettem volna venni, de amikor elmondtam nekik a szándékomat, a kocsim elvételével, és az anyagi támogatásuk megszüntetésével fenyegetőztek. Normális dolog ez, hogy ilyen módon reagáljanak egy kiskutyára, még ha nem is értenek vele egyet? Az anyagi fölényük feljogosítja őket arra, hogy ilyen formán irányítsák az életemet, és ilyen dolgokkal fenyegetőzzenek?
2009. okt. 8. 15:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj, fizetik a kocsid, eltartanak. Joguk van bármire azt mondani, hogy most már nem támogatnak. Én nem a személyes jogaimmal dobálódznék, hanem hálás lennék, hogy még mindíg goskodnak rólam.

Vagy hozod a kutyát, és eltertod magad. Másnak is megy főiskola/egyetem mellett, te is meg tudnád csinálni, neked még albérletet sem kell fizetni.

Akkor olyan önálló lehetsz, amilyen akarsz.

2009. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
Szia!Mért mondtad el nekik?Hát sajna még tőlük függessz,úgy látszik nincs kutyus:(
2009. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
53%
Add meg a szüleid számát, beszélek velük!
2009. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
47%

:)Egy kutyából ekkora botrányt, puhítgasd őket tovább. Az efféle zsarolások szülőktől olyan mint másoknál az öngyilkossági fenyegetőzések, sohasem hagynák igazából cserben a gyereküket!

Mondd azt, ha valamit is tönkretenne a lakásba - és vállald is fel, hogy ez talán azzal jár- annak a költségét majd te állod vagy ilyesmi...

2009. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Már megint nem olvastok figyelmesen.... A szülei azért nem akarják, hogy kutyát tartson , mert eddig is ők tartották el, fizetik a lakását, autóját... és jogosan félnek attól, hogy a kutya költsége is a nyakukban marad. Én nekem ha 22 évesen lakásom meg autóm lett volna, bizony meghúztam volna magam és erősen köszöntem volna a szüleimnek, hogy RÁM keresnek!!!

2009. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
arra nem gondoltál, hogy nem akarnak további terhet a nyakukba? állj saját lábadra és annyi kutyád lesz, amennyit akarsz.
2009. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
72%
Persze attól is függ, hogy mekkora étvágyú az a kutya...Egy kicsit eltartani nem annyira megterhelő. Főleg, ha egyedül él az ember jogos lehet az a kívánság, hogy ne legyen üres a lakás, amikor hazamész. És te is próbálj valami zsebpénzt keresni, nem tudom, pontosan,mit tanulsz. De amiből felvételiztél pl, tarthatnál különórákat mondjuk fiatalabbaknak...
2009. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
48%

Egyáltalán nem normális, hogy a szüleid ennyire bele akarnak szólni az életedbe, és megpróbálnak megzsarolni. Túlságosan ragaszkodnak hozzád, és irányítani próbálnak, képtelenek belátni, hogy felnőttél és a magad útját járod. Ha erről nem szoknak le, akkor nagyon keserves élete lesz a majdani feleségednek.


Bár az is igaz, hogy ha még a szüleid támogatnak anyagilag, akkor nem nőttél fel, hogy a magad útját járd. Tudod, amikor én voltam 22 éves főiskolás, nem volt saját lakásom, se kocsim, de nem is szorultam a szüleimre, nem ők tartottak el. Volt ösztöndíjam, magánórákat adtam, meg dolgoztam kicsit, és megéltem belőle, otthonról egy fillért se hoztam el.

2009. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
72%

Beszélhettek(írhattok) neki hiába.

Majd belőle lesz az a feleség,aki ide ír,hogy az éjjel-nappal güriző férje milyen bunkó,hogy az kutyuli-mutyuliját kivágja az ágyból,ha hazaér.

2009. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
79%
A 15:26 -os de jót írt! :)
2009. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!