Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudják viselni a pasik ha...

El tudják viselni a pasik ha a csajuk vegetáriánus?

Figyelt kérdés
4 éve vagyok vegetáriánus most vagyok 19 , nem tudom hogy fog hozzáálni a pasim hogy én majd nem főzöm neki a számára jó kajaákat és tud e majd így engem szeretni? egyébként halat fogyasztom. Örülnék ha valami férfi, fiú adna véleményt.
2009. jan. 26. 16:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia vega lány!

Nem hiszem, hogy egy kapcsolat jövője a konyhában dől el, de elmondom inkább,nálunk mi van:

Kb 1 éve élünk együtt a párommal. Ő korán kel, én későn érek haza, ő ált. meg szokott várni a kajálással, akkor gyorsan mindenki megcsinálja magának (!) a vacsorát. Hétvégén szoktunk együtt (!) főzni. De a párom (mármint a FÉRFI) néha maga is nekiáll valamit kotyvasztani, szerintem élvezi, és a pörkölteket finomabban meg is főzi, mint én, jobban tud ízesíteni.

Én nem vagyok konyhatündér, és a kedvesem nem is várta el tőlem soha, hogy a 8 óra munka után még álljak másfelet a konyhán. Néha persze elkap a "háziasszonykodás" és főzök neki valami finomat, de most egyenlőre barátnő vagyok, nem feleség meg anya. Ha nagyon szereted a párodat, meglásd, szeretnél majd neki főzni. De ez sem kötelező, és szerintem egy normális pasi nem is várja el, hogy minden nap legyen meleg étel az asztalán.

2009. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm :-)a hozzászólást:-)
2009. jan. 27. 12:10
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ott hibádzik ha robotnak veszed azt hogy a kedvesednek főznöd kell feminista." - Nem veszem robotnak, ha ő se veszi annak, hogy nekem főznie "kell". :) Ott hibádzik a nézet, hogy a feminizmu ellenzéseképpen olyan férfiak hivatkoznak bányászokra, akik életükben nem fogtak csákányt, és olyan férfiak hivatkoznak az ellenséget ölő katonákra, akiknek fegyver alig volt a kezükben, - és így akarják igazolni a mellettük élő nők mindennapos plusz feladatait!!!! Kilóg a lóláb, sajnálom.

Érdemtelenül lepontoztátok azt a válaszadót, aki kifejtette, hogy a nő is ugyannyit dolgozik, miután még megy a konyhába, a férfi meg várja, mikor lesz kész a vacsora?! Jó ez így?! (A férfinak biztos...) Minden tiszteletem azoknak a családoknak/pároknak, ahol ez szintén nem így van, ahogy nálunk sem!!!

Kedves Kérdező, szerintem ez igenis releváns adalék a kérdésedhez. De sok mindent írtak Neked, amivel én is egyetértek - pl. a nemvegák se esznek minden nap húst (én sem) - nem is egészséges, csak hetente 3-4-szer, illetve nehogymár a főzésen álljon vagy bukjon egy kapcsolat!!!! Továbbra is azt mondom, hogy ha egy pasi megrögzötten így áll hozzá, és kiakad, ha megtudja, mi a helyzet Veled, menekülj, mert annak nem TÁRS kell, hanem valaki, aki mos-főz-takarít rá.

2009. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ezzel nagyon egyetértek:-)
2009. jan. 27. 13:05
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

1. Aki halat eszik, az kamuvega.


2. Én szeretem, hogy a csajom vega, mivel én is az vagyok!


3. HA mégse lenne vega a párom, akkor nem főznék neki, tudni illik fogalmam sincs, hogy kell a húsételeket elkészíteni. Vegakajában viszont nagyon jó vagyok!


4. MEGOLDÁS: ne görcsölj a témán, engedd hogy a párod húst egyen, te viszont tégy ki magadért a vega főzésben! Olyan ételeket készíts ami eleve vegetáriusok, és nem a húsételek vega változata.


Ajánlok egy kíváló vega szakácskönyvet:

Ínycsiklandó vegetárius ételek

[link]


Ha ezt a könyvet mind végigfőzöd a párodnak garantálom, hogy értékelni fogja a vega gasztronómiát :)

2009. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Szia! Ezt a linket nagyon nagyon szépen köszönöm:-) És a hozzászólást úgyszintén:-) Jó akkor halevő ember vagyok:-)és nem vega:-DKöszi
2009. jan. 31. 12:17
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

ha vega pasit akarsz magadnak, itt körülnézhetsz:


[link] ->ismerkedés

[link]

2009. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
ja, egy vegán pasi voltam :)
2009. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
rájöttem:-) és mióta vagy vega? Tojést, tejet sem eszel,?Hány éves vagy?
2009. jan. 31. 12:31
 30/33 anonim válasza:
100%

Mivel már olyan sokan írtak itt mindenféle okosságot és mást is, én csak egy igen sablonos és kicsit talán "nyálas" dumával állnék elő, miszerint:


Ha két (alapvetően:) normális ember igazán szereti egymást, akkor a kaja nem állhat a kapcsolatuk/boldogságuk útjába. :)


Ha te (a kérdező) tudsz és szeretsz jó vega kajákat csinálni, akkor akár az is lehetne, hogy a párod bizonyos alkalmakkor veled együtt fogyasztja a vega ételt, máskor pedig főz magának vagy megoldja.


Egyébként férfi vagyok, és nem volt még vega barátnőm, szóval tapasztalatom az ebben nincs. :)

2009. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!