Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus vagyok, de...

Vegetáriánus vagyok, de fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés
Kb 5 kg súlyfelesleg van rajtam, ezt szeretném minél gyorsabban és hatékonyabban leadni. Az étrendemhez kérnék segítséget. Vegaként az ilyen csirkemellfilék kimaradnak, szóval úgy kéne megoldani, hogy ne éhezzek és ne legyen tápanyaghiányos a szervezetem. Kérlek adjatok tippeket, hogy miket egyek és mikor
2011. okt. 26. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tojást, tejterméket vagy halat eszel? Ezekkel tudod helyettesíteni.


Ha az sem, akkor marad a tofu, a szója és egyéb babok, hüvelyesek.

Amúgy meg csak a szokásos:

Kevés szénhidrát az is délelőtt, este fehérje, napi 5 kisétkezés, sok zöldség, gyümölcs. számold ki nagyjából hány kcalra van szükséged naponta, és próbáld az alapján beosztani.

Heti legalább háromszor legalább fél óra sport.


Az öt kiló 10 hét alatt tökéletesen lemegy, és a sok sporttal csoda alakod lesz.

2011. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Halat, tejterméket, tojást eszem (bár az utóbbit nem szeretem)- gyengém az olaszos tésztaételek, no meg a tejtermékek, ezért is került rám felesleg...
2011. okt. 26. 17:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a gond,hogy amiben sok a fehérje (pl bab),abban k.rvasok a ch is . Növények esetében sajnos igy van.A tojsát nem szereted,tejterméket eszel ,szóval hallal és túróval helyettesitheted a húst.

Bár a hal is hús,nem tudom milyen megfontolásból vagy vegetáriánus,de ez így műmájerkedés,hogy tejterméket,tojsát ,meg halat eszel,csirkét meg nem.

2011. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó akkor műmájer vagyok, tökmindegy... Nem vitát akarok elindítani, hogy mi számít vegának, meg mi nem. De, ha gondolod megfogalmazom máshogy: Hogy tudnék olyan étrendet kialakítani, ami egészséges, húsmentes továbbra is, és még fogyok is tőle egy kicsit?
2011. okt. 26. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Az olasz tésztaételek egy időre felejtősek. Én nagyon ajánlom, hogy számolj pontosan, hihetetlen milyen könnyű hibázni ha nem vagy pontos, pláne úgy, hogy nem eszel húst. Én pl. egész eddig azt hittem tök jól eszem, mióta számolom kiderült, hogy az ajánlott zsírnak a kétszeresét is beviszem, pedig én is főleg tejtermékeket eszem, nem zsíros kenyeret pacallal... Szénhidrátból meg túl keveset viszek be, úgyhogy muszáj lesz alahogy átvariálnom a dolgokat.


Ha vega vagy, akkor még nehezebb egészségesen táplálkozni. Lehet a helyedben elgondolkodnék valami fehérjeturmixon is...

2011. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ja, igen az elsőnek köszönöm!
2011. okt. 26. 17:47
 7/11 A kérdező kommentje:

17:46

Köszönöm! Az évek alatt rájöttem, hogy így nekezebb egészségesen táplálkoznom, jobban oda is figyelek. Fogytam is valamennyit azzal, hogy kenyérféléket, meg a tésztákat kerültem. - A fehérjeturmixoktól nem hízom inkább? mármint így is sok sajtot meg joghurtot eszem, meg reggel tejeskávét...

2011. okt. 26. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, számold ki, hogy meg van a testsúlykilógrammonként 1 gramm fehérje. Hízni semmiképpen sem hízol tőle (nem szteroid az) de feleslegesen nem kell bevinni, mert csak a vesédet erőlteti meg, más hatása ninsc.
2011. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Napi 5x-6x kisebb adagokban étkezz.

A tésztaételeket és süteményeket felejtsd el, a finomított liszt és cukor kerülendő.


Tejtermékből sovány túró, cottage cheese, író simán mehetnek. Natúr (!) joghurt és kefír, sovány sajtfélék (mozzarella light) is okésak. Tejből csak keveset, max, ami a kávédba kell, ne túl zsírosat. Hozzáadott cukros tejtermékeket ne.

Napi szinten egyél halat vagy tengeri herkentyűket, nem panírban természetesen, hanem grillezve, párolva. A napi 5-6 étkezésből legalább kettő-három halas legyen, emlős vagy madár így simán megkerülhető. Natúr leves tonhalkonzerv, ruszli, készen kapható füstölt hal is jó, ha nem akarsz folyton sütögetni.

Ha unod a halat, tofura is lecserélheted. Mindkettő jó sok legyen.

Köretnek rizs, legjobb a hántolatlan, barna, sok párolt vagy grillezett zöldség. Arányaiban a zöldség-hal/tofu legyen több, estefelé a rizs el is hagyható mellőlük.

Reggelire edd a szénhidrátdús kajákat (zabkása gyümölccsel, tk. kenyér sajttal, zöldséggel), estére lehetőleg csak fehérje (hal vagy túró) maradjon.


Számold ki a tápanyagszükségleted, hogy hány kalóriát kell fogyasztanod heti fél kiló fogyáshoz (az lassú, de stabil), és tartsd be.

2011. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

töltött zöldségek-túróval, tojással, sovány sajtokkal, cottage cheesel, hallal

borsó, lencse, bab, gomba-párolva, vagy főzeléket is készíthetsz belőle feltétnek zöldséges fasírt-reszelt répa, cékla, tojás kis sajttal és rizzsel összedgyúrni majd sütőben meglet sütni

halak

rizs, főtt krumpli, főzelék

tojás, borsópörkölt

körözött, tojáskrém, túró, joghurt, kefír

sölt zöldségek-pl sütőtök

light fűszerkrémek, sajtkrémek

gyümölcs, zöldség

zabpehely, teljes kiőrlésű gabona

tofu

2011. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!