Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb: fiatalon szülni/fér...

Mi a jobb: fiatalon szülni/férjhez menni, és később elválni vagy "idősebb" korban szülni és együtt maradni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom 36 éves, és még nincs gyereke, 1 éve van együtt egy pasival. (Azelőtt sok kapcsolata volt, 2-3-5 évesek, de egyik sem lett olyan komoly, hogy gyereket vállaljanak) Sokszor elkenődik, hogy még nincs gyereke, azt mondja lehet nem is lesz. Én azzal nyugtatom, hogy jobban járt így, minta szült volna 20 évesen és már régen elvált volna. Szerintetek?
2010. dec. 31. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Miből gondolod, hogy csak ez a két opció van? Akik idősebb korban házasodnak, azok is épp úgy elválnak, mint akik fiatalon. Vagy együtt maradnak. Fiatalokkal és idősebbekkel is megesik egyaránt.
2010. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen, én pont ugyanezen gondolkodtam, amikor a pofámba vágták, hogy 38 éves férfiként miért nincs gyerekem. És pont az volt nekem is az észrevételem, hogy egy tapasztaltabb, felnőttebb ember talán jobb szülő lehet, nagyobb élettapasztalat, több mindent tud átadni a gyereknek, mintha "együtt nő fel valaki a gyerekével".
2010. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Véleményem szerint egyik sem jó megoldás. Az ideális az lenne, ha a nők 27-29 évesen szülnének egy 30-35 éves férfinak, lehetőleg egy stabilnak látszó kapcsolatban. Az a baj, hogy igazából ez a kérdés annyira de megválaszolhatatlan számomra. Annyi apróságon múlik ez a dolog, hogy lehetetlen így lesarkítani.
2010. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Kiakasztóak az amerikai filmek amikben 42+ évesen kezdenek el gondolkodni a nők azon h gyereket vállalnak e. Minél idősebb a nő/a szülők annál nagyobb az esély arra h gyereknek valamilyen veleszületett betegsége lesz, és annál életképesebb/erősebb a baba minél fiatalabban szült az anya.

Van aki 20évesen megtalálja élete párját és boldogan élnek, van akinek pedig - ahogy a rokonodnak is: rossz kapcsolatokat sikerül kifognia :/

2010. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem fiatal korban szülni és együtt maradni a jó :D

Annak, hogy most az emberek 35-40 évesen szülnek, majd 15 év múlva látják a valódi negatív hatását, amikor már nyugdíjasként kell egy lázadó kamasszal szenvedniük.


A dolog másik oldala, hogy miért maradnak inkább együtt az idősek? Azt hiszem, abban igen komoly szerepet játszik az egyedülléttől való félelem is. Ami nem biztos, hogy szerencsés a kapcsolat szempontjából.

2010. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a legjobb az lenne, ha a pasik szülnének!
2010. dec. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
53%
Szerintem se gyerek se házasság.Csak a baj van mindkettővel.
2010. dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem 27-30 évesen jó szülni, házasodni és együtt maradni azzal, akivel már letisztult, hogy le tudjuk élni az életünket. Előtte még karriert kell építeni, utána már lehet babázni, ha megvan a biztos háttér és még mindig fiatalok a szülők.
2010. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Kesobbi hazassaggal az baj lehet, hogy mar mindkettonek meg van a multja, bogara. Vannak ex-ek, gyerekek, stb. Vagyonmegosztas, kesobbi kapcsolatban anyagilag nincs megbizas, ha mar elvesztett mindent elobbinel. 20 evesen nincs ilyen gond, csak az hogy legalabb elso kozos vagyonnak egy agyat tudjanak venni. Nem ertek egyet kesoi szulessel. Orvosi kockazat is van, mama, baba irant is.
2010. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem se kell házasság gyerek meg még ugye se... Szeretők jöhetnek sorba. Tudjátok kétféle partner van az EX meg a nEXt!!!
2010. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!