Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elbizonytalanodtam, vagyis...

Elbizonytalanodtam, vagyis tanácstalanná váltam. Jól cselekszem, vagy a babának jobb lenne együtt mégis?

Figyelt kérdés

Biztosan rám ismertek, akik régóta látogatjátok ezt az oldalt. Az az anyuka vagyok, aki novemberben kért tanácsot, hogy jól döntöttem-e, mikor eljöttem, vagy sem. Tehát már lassan fél éve külön élünk a férjemmel, én bizony eleinte vissza szerettem volna menni és újra együtt lenni, megoldani a problémákat, de ő nem eléggé, mivel nem vitt haza minket, 3 alkalommal vártam, míg nem pofára estem. Végül az is kiderült, hogy ő azért nem visz haza, mert nem ő hozott el otthonról minket, hanem apukámat kértem meg, mivel a mi kocsinkban akkor nem volt benzin, tehát eljöttem volna önállóan is. Erre én mondtam neki, hogy azt várhatja, mert akkor még mindig nem érti,miért hagytam el. A szüleimnél élünk a 14 hónapos kislányommal. Apuka látogat sűrűn, de túl sok időt nem tölt itt. A családomat nem szereti, nem tudom miért, mert ők szerették, most megtűrik, miattam. Ő még van hogy köszönni se köszön, csak pökhendiskedik, mikor ide jön és lehordja őket mindennek. Engem sem becsül, mert porig aláz elég sűrűn. Vagyis nem sok minden változott és én eldöntöttem beadom a válást, de ő nem akar válni, kijelentette. Sőt sms-t írt ma, hogy szeret minket és szüksége van ránk... Viszont még mindig nem érti, hogy miért is jöttem el, ő úgy érzi, nem hibázott és mindent jól csinált. Én sem voltam és vagyok tökéletes, de én beismerem a hibáimat, ő nem. Én változtattam volna sok mindenen, ő nem. Mielőtt eljöttem megkérdeztem tőle, hogy menthetetlen a házasságunk? Ő azt válaszolta, hogy igen. Így nem volt miről beszélni. HA csak én kepesztek akkor nincs értelme.

Vannak jó napok és rossz napok, hol kedves, hol nem. A szexuális közeledést elutasítom már 3 hónapja, de a múlt héten megtörtem, mert teljesen úgy beszélt, mint aki értünk jött, szeretgetett.... De csak arra volt szüksége valószínű, mert maradtunk és esze ágában sem volt elvinni.

Nos a gond az, hogy én eddig nem voltam szórakozni semerre, de a hétvégén buliztunk és találkoztam egy sráccal, aki régen nagyon tetszett és én is neki. És ez a vonzalom még mindig megvolt köztünk, le se vettük a szemünket egymásról. Már kb 1 hónapja sokat gondolok rá, hogy miért nem tudom, de egyik napról a másikra szinte minden üres gondolatom körülötte forog, már beteges :).És nagyon jó érzés volt, hogy még mindig tetszek neki. Legalábbis én ezt éreztem és a barátnőm is ezt látta. Beszélgettünk, én mentem oda hozzá, aranyos volt, hívott a jövőheti bulira. Tudja, hogy férjnél vagyok, hogy gyerekem van. Tehát ő nem is jött oda hozzám dumcsizni, biztos ez visszatartja, vagy lehet mégsem érdeklem. Olyan szívesen írnék neki, pl iwiwen, de nem merek. Hátha legközelebb talizunk megint, ha megyek szórakozni. Bennem van a félsz, és semmi önbizalmam, a férjem mellett még a női mivoltomat is elvesztettem. Lehet nem lesz senkim és igaza lesz neki.

Viszont nem tudom jól teszem-e, hogy a férjemet elfelejtem, mert lassan kihűlnek az érzések és már nem is érdekel, mikor mit tesz, hol van. Csalódtam rengeteget és még mindig azt érzem, hogy nem az első helyen szerepelünk az életében. A körülmények nagyon megromlottak, nem tudom egyáltalán jó lenne-e egy újra kezdés, mert ő még mindig azt látja, hogy én lustulok egész nap a baba mellett. Vagy rosszul teszem, ha nem adok még egy esélyt kettőnknek? Szeret minket, de olyanokat művel, amiket normális apuka nem!! Rengeteg dolgát megbocsátottam, amiket régen nem tettem volna, de a kicsi miatt megtettem.

Úgy érzem, amit nyújt, kevés egy boldog családhoz és erre sajnos csak a gyerek után döbbentem rá, mert addig egymással tudtunk foglalkozni, mentünk minden felé, éltük az életet.

Most kezdene rádöbbenni, hogy mit veszít? De mégsem visz haza?? Csak veszekszik velem. Nem tudom, de, ha egy apuka majd fél évig nem kívánja vissza a családját maga mellé, milyen apuka is??!!

Segítsetek!!!!


2009. márc. 24. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Úgy írsz, mint egy gyermek.Térj magadhoz, felnőtt nő vagy.Anya, feleség.
2009. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy rúgj még egyet te is rajtam, hanem, hogy segítsetek, hogyan találjam meg önmagam újra, mert a férjemnek köszönhetően már azt sem tudom mit tehetnék. Azt súlykolja belém, hogy rossz anya vagyok és szar nő. És bezárna a négy fal közé, kisajátítana. Lehet gyerekesen írtam, de ismét gyereknek érzem magam, mert elvesztettem az életem, amit évekig építettem és romba dőlt!
2009. márc. 24. 21:47
 3/15 A kérdező kommentje:
Anya vagyok, feleség voltam csak. A gyermekemet én nevelem kezdetektől, egyedül, mert a férjem kb napi 5 percet foglalkozott vele. Egész nap csavargott, haverozott, bulizott én meg kínlódtam a kislányunkkal, mert rossz alvó volt, igény szerint szoptattam, éjjel fejtem sokszor, hogy legyen elég tejem.... Maximálisan a gyerekemnek élek!! És imádom, megteszek mindent, hogy ő a sok vitából ne vegyen észre semmit. És igen is jól nevelem és jó anya vagyok, csak a férjem tapos mindig el!
2009. márc. 24. 21:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Jó döntés volt, hogy eljöttél, tarts ki emellett, és ne gyengülj el. Szerintem zárd le a vele való időszakot, nincs szükséged arra, hogy megalázzon, és csak akkor vegyen elő, amikor szex kell neki.
2009. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem teljesen jól döntöttél, hogy eljöttél otthonról.

Sajnos a férjed a leírtak alapján nem úgy viselkedik, mintha igazán fontosak lennétek neki:-(

Ha vágyna rád és a kislányotokra, egy napot sem bírna ki nélkületek, nemhogy fél évet!?

Nem akar elválni, de változni nem akar.Számára ez egy teljesen jó helyzet, nyitott házasságban éltek, ő azt csinál amit akar.

Meg sem ígérte, hogy változni fog, meg sem akarja próbálni!?Szerintem neked és a lányodnak nem egy ilyen férfira és apára van szüksége.

Írtad, hogy van ez a srác, akivel a buliban találkoztatok ismét, az én véleményem az, hogy jól döntöttél, hogy kimozdultál, és szórakozol egy kicsit.

Lehetőséget adsz magadnak és lányodnak, hogy egyszer normális családban élhessetek!

Találkozz ezzel a férfival, sosem tudhatod, de lehet, hogy mellette boldogok lesztek, de ha nem vele, majd jön más....csak akarnod kell!

Én szorítok neked, hogy végre boldog életetek legyen!:-)

2009. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Rövid leszek. Eszedbe ne jusson visszamenni!!!!Én annak idején visszamentem, és most bambán lesek magam elé, hogy már megint ott tartok, ahol évekkel ezelőtt.
2009. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a tavaly novemberi előzményeket, viszont abból amit leírtál itt egyértelműen kiderül a számomra, hogy ennek a házasságnak már régen vége.A férjed egyszer sem könyörgött neked ezalatt a fél év alatt, hogy menjetek vissza a lányoddal?Azt nem értem még, hogy ha úgy döntöttél, hogy eljössz, akkor miért feküdtél le vele ezután?Előbb tisztáznotok kellett volna a házasságotok érzelmi alapjait, de szóban törődéssel odafigyeléssel, nem pedig az ágyban.SZERINTEM.Az én házasságom is került már válságba és én is költözni akartam, no meg válni 2 gyerekkel, de a férjem úgy kiborult és tönkrement azalatt a pár nap alatt, hogy ezzel valóban bebizonyította, hogy nem tud nélkülünk élni, így a költözésre már nemis került sor.Sok időbe telik mire úgymond behegednek a sebek, de a hegek tutira mindig ott lesznek,tudom mert érzem, de nálunk remélem sikerül mert már jön a 3. babó.Úgyhogy szerintem ha a férjed valóban szeretne, akkor el sem engedett volna, de tutira hazakönyörgött volna már ezalatt a fél év alatt.A problémáitokról szoktatok beszélgetni?Miután eljöttél leültetek egyszer is kettesben és elmondtátok, hogy mi fáj neked és neki
2009. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ne haragudjatok, hogy eddig nem reagáltam, de gyors megfőztem, a kis törpikémet meg lefoglaltam a játékaival, így írok pár sort. :)

Tehát akkor más is azt látja, amit a családom és én. A férjem azt mondta, hogy ő nem könyörög senkinek. De itt nem is könyörgésről lenne szó, csak megbeszélni a dolgokat. Az más és az nem könyörgés, ha visszavisz minket, szerintem. Jól látjátok, ő úgy gondolja, hogy egy házasság az ágyban kezdődik, a többi más mellékes. Sajnos. Én viszont nem, amíg nem tudjuk a dolgainkat megbeszélni, addig nem tudok nyugodtan szeretkezni. Igen az egy botlás volt, hogy engedtem neki, de azzal hitegetett, hogy hiányzunk neki, szeret és már nem bírja nélkülünk, én hülye meg azt hittem, hogy értünk jött és végre hazamegyünk és megbeszélünk mindent. Rosszul tettem, de már sajnos megtettem. :( Többet nem fordul elő, naiv voltam.

Én is ettől félek, ha visszamegyek ugyanide kerülünk, és kicsikémet nem akarom kitenni még egy ilyen nehéz állapotnak. Most végre már megszokta itt és alszik, játszik, jókedvű, nem sír fel éjjel annyiszor, kiegyensúlyozott. Az apját imádja, de mivel nem is sokat volt vele sosem, így a hiányát is elfogadja, mert van hogy 2-3 napig nem látja és mégis mg van nélküle.

Azért írtam ide, hogy erőt gyűjtsek tovább vinni az elhatározásomat, mert az hogy ő most már rájött hogy szeret minket és szüksége van családra elbizonytalanított, hogy esetleg meg kéne adnom neki még egy esélyt, hogy bizonyítson. De valahol a félsz is bennem van, hogy már annyiszor ígért és itt tartunk. És az hogy elengedett és nem tartott vissza..... erre nincs szó. Én nem akarok hozzá visszamenni, de ha a babának jobb lenne, megteszem és megbocsájtok, annak reményében, hogy tényleg boldogok tudunk lenni. Viszont ő egyszer sem alázkodott meg előttemn, ha zűr volt én voltam aki beszélgetni akart, ő leszarta mi van, úgy ahogy most is. Nem lehet vele beszélgetni, szerinte nincs miről.

A ti példáitok megerősítenek a döntésemben. Köszönöm.

Szerintem ez a lehet nem jól döntök dolog, mindig ott fog motoszkálni.

A kicsikémmel boldog vagyok, ő az én életem! Érte mindent!


Várom még a tanácsokat. :)

2009. márc. 25. 11:07
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű maradj most ott ahol vagy a férjeddel pedig indítsd el a válást. Akkor nem jöhet mehet ahogyan szerete és neki kényelmes hanem megvanak a paramétrek amihez mindenkinek tartania kell megát. Ajánlom figyelmedbe a Görögdinnye című könyvet hasonló történet és igen tanulságos és szívmelengető a vége. Erőt kitartást kívánok neked és azt hogy a kislányod mellett is újra megtaláld magad és igazi nő lehess újra!
2009. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pont a kislányod miatt ne menj vissza! Jobban jár, ha egyedül neveled, de boldogan, mintha együtt, de boldogtalanságban.
2009. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!