Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a férjem erről?

Hogy győzzem meg a férjem erről?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék egy kutyát. de nem bentre hanem ki az udvarra. sajnos a férjem már 2 éve ellenzi és mindig talál kifogást. annyira vágyom egy dögönyözni való ebre. nekem gyerekkoromban sok állatom volt, mindig volt kutya a közelemben. most már lassan 2 éve hogy nincs...munka után olyan jó lenne foglalkozni vele, ápolni, tanítani és tudom hogy viszonozná a kutya. szerintetek? hogy vezessem ráa férjem? köszi a válaszokat,.
2011. nov. 2. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha egy kutyát azért akarsz hogy dögönyözd és mert nincs elfoglaltságod, akkor igaza van a férjednek. Talán felelősségteljesebben gondolkodik mint te.
2011. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Vidd haza! :D

Ha már ott van úgy is megesik a szíve rajta! :)

2011. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de van elfoglaltságom. szerintem teljesen egészséges és természetes ha egy családi háznál van kutya. írtam, hogy én így nőttem fel, mindig voltak állataim, hörcsög, papagáj, kutya, macska, teknős. de férjem semmit nem enged ezek közül. és érzem magam annyira felelősség teljesnek hogy tudnék gondoskodni egy kutyáról. miért nem érti ezt meg?
2011. nov. 2. 11:30
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Kössetek kompromisszumot.

Egy kutya valóban óriási nyűg és felelősség tud lenni, ha ezt nem akarja a nyakatokba venni, akkor próbáld meg megbeszélni vele, hogy legyen valami kisállat, amit szintén szerethetsz, de azért mégsem egy napi szinten több órás foglalkozást igénylő kutya.

Vegyetek pl. macskát, az kicsiként ugyanúgy igényli a törődést, viszont önállóbb is, tőle nyugodtan elmehettek nyaralni, vagy ha (majd?) gyerekekkel kell foglalkozni, és holt fáradt leszel, nem kell még vele is bajlódni.

Vagy írtad, hogy volt teknősöd. Nekem is van négy, és imádom őket. De azért elvannak pár napig különösebb törődés nélkül is, ha arról van szó. :)

Szóval érted, valami középút.

2011. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van.

Párom akar állatot (lakásba, cicát), én pedig nagyon ellenzem, mert kisbaba mellé, albérletbe, 1,5 szobába nem való macska, megőrülne, és úgyis én takarítanék utána minden nap.

A kutyát sétáltatni kell, fürdetni, nevelni, foglalkozni vele, nem tudtok csak úgy elutazni, bizonyára nem ok nélkül ellenzi a párod.

2011. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, mik az ellenérvei? Hiszen, ha jól értem, kertes házban laktok; van udvar, ahol kényelmesen és komfortosan tartható..Milyen kifogásokkal él a férjed?

Ír farkasom van..csodálatosan érző, intelligens teremtmény (a nagy kert teljesen a birodalma..). Az egész utca dédelgeti és szereti. Nem tudnám elképzelni az éeletemet kutya nélkül..

2011. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!