Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én akadok fent ezen?...

Csak én akadok fent ezen? Párom telefonja és az ex? Lentebb.

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapja vagyunk együtt, ő szakított az exével, és mindig úgy van benne a telefonjában az ex, hogy "Cicám", én meg csak a saját nevemen "Évi".Továbbá vannak képek is a telefonban, és mindig akkor bukkannak elő,( fotózott nekem valamit), és közösen keressük, vagy csak megnézni akarjuk, hogy hogy sikerült."hopp, ez nem az a mappa, majd leszedem".Mindig megígéri, de ő se nézegeti, csak ott van , nem tudom miért.Ideje lett volna már rá.

Szerintem ez olyan bunkóság (Cicám), én megadom a tiszteletet neki azzal, hogy mindent eltüntettem, és új lapot nyitottam Neki az exem után.Rosszul is lennék, ha meglátnám így a telefonomban az akkori páromat, vagy a képeinket.

Itt megjegyzem, hogy nem kutattam a telefonjában, csak egyszer ideadta, hogy hívjam föl anyukámat, és hát persze, hogy mikor máskor nyomja félre az ember, ha nem olyankor, tehát VÉLETLEN volt, mert nem értek a telefonjához.Eddig úgy voltam vele, hogy majd átírja, de most már szóltam, hogy ugyan már legyen szíves.

Próbálok megértő lenni, és elfogadom, hogy hosszú időt töltöttek együtt,meg, hogy mesél róla, vagy csak eszébe jut, hogy "ezt nem szerette, azt nem szerette, ez volt a kedvence.." de már ez is kezd sok lenni néha.Vagy amikor a nyaralásaikról beszél, Olaszországban ezt ettünk...Mikor, Romániában voltunk, ez történt...

Nem szólok, mert nem akarok bunkó lenni, meg veszekedni emiatt,de én sem mesélek arról mi volt ő előtte.Igyekszem kerülni mindig a témát.És félek, ha szólnék nem mesélne magáról, vagy nem akarom elvadítani ezzel magamtól, amúgy sem nyílik meg könnyen.

Én úgy vagyok vele, hogy már egy új fejezet nyílt az életemben, és csak ez a fontos most már , mi van VELÜNK.

Hosszú lett...

Kérdés.Tényleg én vagyok ilyen érzékeny, vagy ez titeket is zavarna?

23L


2011. jan. 4. 23:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
A "Cicám" meg a fotók nyilván engem is nagyon zavarnának.
2011. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna.
2011. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavarna. 7 hónap után, képek, sztorik...

Valószínűleg megmondanám neki, hogy nem érdekel az ex, és ha már őt sem, akkor tüntesse el!

2011. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos, hogy zavar. A telefonszám megléte oké, de sztem a cicám név nagyon durva; a képek a telefonban nekem sok, az hogy a szekrény tetején egy albumban megvan vagy akár a gépen egy mappában még elmegy, de telefonban szerintem nem kéne (igaz ugyan h én nem vagyok egy telefonmániás, szal lehet h ő minden adatot abban tárol). Az meg hogy sokat mesél róla, szerintem sajnos arra utal, hogy még mindig nem lépett túl rajta teljesen, pedig 7 hónap után már ideje lenne.
2011. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy már nem szereti az ex-ét, de még mindig kötődik hozzá érzelmileg, ezért a sok emlék a telefonon is. Határozottan elé kell állni, hogy döntse már el, kit is szeret valójában? Ha téged, akkor mentse le a képeket, irja cd-re, nyugdijas korára nézegetni. Ezek a képek fontosak neki mert ez is az ő életének a része, egy olyan állomás, amire szivesen gondol vissza, ezzel együtt lett olyan valaki, akit te szeretsz. De ez elmult, tovább kell lépni, és nem lehet úgy, hogy folyton magánál tartja a képeket, stb. Ezt neki is be kell látnia.
2011. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, hogy ez rosszulesik. Nem tudom, mi lehet az oka, lehet, hogy a párod csak hanyagságból nem írta át, de akkor is joggal enged arra következtetni, hogy érzelmileg erősen kötődik hozzá.


Sajnos nekem is volt ilyen, a pasim folyton az exéről dumált, ugyanúgy, hogy itt voltak, ott voltak, még a pasim haverja is ezt a csajt emlegette, hogy "milyen kár, hogy nincs itt XY" (!!!). Ott volt a polcán a tőle kapott plüssállat (elég feltűnő helyen), volt, hogy nála aludt a csaj (más városban laktak). Hát ez nekem már sok volt...


Az tuti, hogy nem csalt meg vele, de hogy érzelmileg nem volt túl rajta -- az is biztos. Én ugyan megkérdeztem tőle, hogy túl van-e már ezen a lányon, mert ha nincs, akkor jobb, ha hagyjuk az egészet. Ő azt mondta, túl van. Szerintem magának is hazudott.


Szóval visszatérve az esetedre, nálad lehet, hogy nincs így (csak elrettentő példának meséltem el a saját sztorimat), de teljesen jogos a felháborodásod. Beszélj erről a pároddal, lehetőleg higgadtan (tudom, nehéz), és kérdezd meg, hogy hogy is van ő az exével, túl van-e rajta.


Egyébként tartják a kapcsolatot? Jóban vannak?


Remélem, sikerül tisztáznotok!


Ui.: Hozzátenném, mi ezek után nemsokára szétmentünk az említett pasival, azóta sem tartjuk a kapcsolatot: életem egyik legnagyobb tévedése volt.

2011. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok pozitív és értelmes választ :)

Csak azért tettem föl a kérdést, mert megmondtam neki ezeket, és azt hiszem kicsit megsértődött, vagy rosszul esett neki, nem tudom.

8 évig voltak együtt, nekem soha nem volt még ennyi idős kapcsolatom, és tényleg próbálok türelmesen hozzáállni, nem kérek megoldhatatlan dolgokat, és nem követelőzök.Nem kell kitörölnie a telefonjából sem,mert még anyagi vonzata van az exnek sajnos :(, szóval még beszélniük kell.

Tudom, hogy nem beszélnek, meg semmi kapcsolatot nem tart vele.

Csak annyit kértem tüntesse el, ennyi idő után.

Köszönöm a segítségeteket.Azt hiszem még legközelebb megmondom, azt is, hogy hanyagoljuk már jobban, mert most MI vagyunk.


Jajj volt még valami, kicsit rosszul esett.

Elvitt szultán kenyerezni, én még nem ettem ilyet, hazafele a kocsiban megkérdezte, na, hogy ízlett.Én meg elkezdtem áradozni, hogy jajj annyira finom volt, jobb, mint a gyros, stb, stb...

erre halkan hozzáteszi:"neki is ez volt a kedvence"...

Szuper...

2011. jan. 5. 00:06
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Oké. 8 év az 8 év, ez tény. K*rva sok idő a 7 hónaphoz képest, ez is tény. Nem lehet csak úgy kitörölni.


Az, hogy nem tartják a kapcsolatot, jó. Már úgy értem, akkor nem az van nálatok, mint nálunk, hogy még intenzíven tartották a kapcsolatot.


Viszont... hát ez a szultánkenyeres sztori no comment. Szerintem picit tapintatlan a párod. Nem azt mondom, hogy nem szeret, csak nem olyan figyelmes ezen a téren. Hát... nem tudom, mit lehetne tenni azon kívül, hogy jelzed neki, hogy ez rossz. Remélem, megérti előbb-utóbb.


Vicces különben: ezek a kaják mindenféle emlékeket tudnak előhozni. Nekem is volt ilyen az emlegetett exszel: főztünk vmi kaját, én is örömmel ettem, mire ő benyögte, hogy: "XY tanította meg nekem ezt a kaját elkészíteni." Hát rögtön elment az étvágyam. :D


Összefoglalva: vannak olyan pasik, akik kicsit "bumfordiak" ilyen témákban, és nem veszik a lapot, hogy a jelenlegi párjuknak ez rosszuleshet. Kitartóan kell mondogatni -- nagyon higgadtan, nem hisztizve, de határozottan --, hogy kicsit beszéljenek kevesebbet erről a témáról, mert ez téged zavar.

2011. jan. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én is pont 7. hónapja voltam együtt ezzel a pasival, mikor ismét aktuális lett az ex-téma. Mondtam neki, úgy érzem, hogy értem nem tesz meg annyit, mint azért a lányért (ekkor mondjuk már elég sz*r volt a kapcsolatunk). Mire ő: "Hát egy 3 éves kapcsolatot össze se lehet hasonlítani egy 7 hónapossal!"


No comment. Szét is mentünk nemsokára. :D

2011. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nincsenek jóban, mivel a szakítás legfőbb oka Én voltam, vagyis párom megismert engem, és egyre inkább rájött, hogy az akkori kapcsolata már mennyire nem jó.Azt mondja, hogy az én létezésem már csak az utolsó csepp volt a pohárban, ami végleg eldöntötte a dolgot.Nem volt megcsalás, meg semmi részéről.Csak sokat beszélgettünk.És egy hullámhosszon voltunk, nagyon hasonlítunk egymásra.

Mikor ő elköltözött, és lezárt a dolgokat, még az ex nem tudott rólam, még az sem volt biztos, hogy mi együtt leszünk.

Aztán pár hát múlva meglátott egy közös ismerősük minket kézen fogva sétálni, és eljutott a HÍR.Innentől kezdve a csaj kitalált magának mindenféle hülyeséget, meg megcsalást, meg stb..

Többek között azt is kitalálta, hogy párom autójának fele az övé, vagy tartozik neki nem kevés pénzzel, felezzék meg az autót.Amibe egy fillért nem fizetett, viszont "ő választotta ki a kereskedésben".Páromnak mindene a kocsija, és rengeteg pénzt ölt bele.Ezek után nagyon kiakadt az exre, a kocsi miatt is, meg végül a "tartozás miatt is"

Szóval a viszonyuk egyáltalán nem jó.

2011. jan. 5. 00:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!