Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én akadok fent ezen?...

Csak én akadok fent ezen? Párom telefonja és az ex? Lentebb.

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapja vagyunk együtt, ő szakított az exével, és mindig úgy van benne a telefonjában az ex, hogy "Cicám", én meg csak a saját nevemen "Évi".Továbbá vannak képek is a telefonban, és mindig akkor bukkannak elő,( fotózott nekem valamit), és közösen keressük, vagy csak megnézni akarjuk, hogy hogy sikerült."hopp, ez nem az a mappa, majd leszedem".Mindig megígéri, de ő se nézegeti, csak ott van , nem tudom miért.Ideje lett volna már rá.

Szerintem ez olyan bunkóság (Cicám), én megadom a tiszteletet neki azzal, hogy mindent eltüntettem, és új lapot nyitottam Neki az exem után.Rosszul is lennék, ha meglátnám így a telefonomban az akkori páromat, vagy a képeinket.

Itt megjegyzem, hogy nem kutattam a telefonjában, csak egyszer ideadta, hogy hívjam föl anyukámat, és hát persze, hogy mikor máskor nyomja félre az ember, ha nem olyankor, tehát VÉLETLEN volt, mert nem értek a telefonjához.Eddig úgy voltam vele, hogy majd átírja, de most már szóltam, hogy ugyan már legyen szíves.

Próbálok megértő lenni, és elfogadom, hogy hosszú időt töltöttek együtt,meg, hogy mesél róla, vagy csak eszébe jut, hogy "ezt nem szerette, azt nem szerette, ez volt a kedvence.." de már ez is kezd sok lenni néha.Vagy amikor a nyaralásaikról beszél, Olaszországban ezt ettünk...Mikor, Romániában voltunk, ez történt...

Nem szólok, mert nem akarok bunkó lenni, meg veszekedni emiatt,de én sem mesélek arról mi volt ő előtte.Igyekszem kerülni mindig a témát.És félek, ha szólnék nem mesélne magáról, vagy nem akarom elvadítani ezzel magamtól, amúgy sem nyílik meg könnyen.

Én úgy vagyok vele, hogy már egy új fejezet nyílt az életemben, és csak ez a fontos most már , mi van VELÜNK.

Hosszú lett...

Kérdés.Tényleg én vagyok ilyen érzékeny, vagy ez titeket is zavarna?

23L


2011. jan. 4. 23:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
hát helyett hét :D
2011. jan. 5. 00:18
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, ismerős a helyzet. Azzal a különbséggel, h az én párom 6 évig volt együtt az exszel, együtt is laktak. És még mindig ott van az asztalon a hajgumi, a szívecskés undormány maci a csaj meg az ő nevével, a csaj pár ruhája, pedig már több, mint 2 éve szakítottak, velem pedig egy éve van együtt. Vicces, de sokáig 3 fogkefe díszelgett még a fogkefetartóban is, egytől hál' Istennek nem olyan régen megszabadult. Eleinte szörnyen idegesített (most is, nem azt mondom), mikor szóvá tettem, akkor annyi volt a reakció, h akkor még jó, h a képeket leszedtem a falról, ugye? Ebből nekem az jött le, h mivel egy csomó ideig ott voltak azok a dolgok, ahol, igazából neki már fel sem tűnik, h ezen lehetne változtatni is, meg hozzáteszem, szerintem telibesz.rja a témát. Pedig tudom, érzem, h engem szeret. Amúgy ezt a kérdést én írtam ki még régebben, nem pont ez a téma, de idevág: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

Szóval saját tapasztalataim alapján a cicámos, képes dologra csak azt tudom mondani, lusta, nemtörődöm pasi (a legtöbb ilyen, ne aggódj!). Ja, meg az is ismerős, h a legkülönbözőbb témákból képes előhozni....mondjuk nálunk ez már nem áll fenn, mert ha ilyesmi van, és mindig mély hallgatásba merülök, és érzésem szerint nem vágok túl barátságos arckifejezést :D


Amúgy csak egy kérdés: te/ ti (a válaszolók közül esetleg valaki) hogy hoztátok/ hoznátok szóba azt, h most már ideje lenne kicsit "lomtalanítani"?

Bocsi, h hosszú lett, csak jól esik, h nem csak nekem vannak ilyen dolgaim :D

2011. jan. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, a hosszú sztoris... most olvastam végig az előzményeket, amiket írtatok. A szultánkenyeresről jutott eszembe, h van egy pici tükrös, összecsukható fésűm. Egyszer elővettem, na mit mond? Ez avonos? Az A.nak is ilyen volt... -.-

A dolgot tetézi, h ők még jóban is vannak. Pontosabban néha barátilag találkoznak. Amiről tudom, h baráti, csak bosszant (persze ezt sosem mondom, mert nem akarom neki megszabni, h mit csináljon, kivel találkozzon, csak magamban őrlődöm).

Na mindegy, megyek aludni, csak jó érzés volt kiírni a dühömet....bocsánat!

2011. jan. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Váá, utolsó szuper vagy :D:D!Kösziköszikösziii :D!!

Hát..én már próbáltam..azt mondta, jó, majd..meg, hogy a gépről is kiírja a képeket, na ezek végül olyan jól sikerültek, hogy az exnek kiírta mindet, és véletlenül kitörölte ami neki maradt volna azt hiszem az utolsó Szilveszter kivételével, meg a telefonos képek(szerencsére az nem sok)

Szóval 8 év elszállt a semmibe, hát mondanom sem kell, hogy mikor ezt közölte nem vághattam túl együttérző arcot, akármennyire is szeretem :).

Hál Istennek én nem tudom, hogy mi az,amit "Tőle" kapott, még azt nem közölte részletesen, csak azok a dolgok vannak, amit az eljegyzésükre kaptak, (merthogy olyan is volt)de hát most 6 pohárkészletet már csak nem dobathatok ki vele, meg nem is érdekel őszintén szólva.Amúgy még nem lakuk együtt.

És valóban jó a kérdésed, hogy hogyan hozza szóba az ember, mert baromira nem könnyű.

Én most egy kis összezördülésből hoztam ki, mikor kibékültünk, hogy "az a baj, hogy mikor összeveszünk, és megharagszok,azok a dolgok is az eszembe jutnak, amik zavarnak, de nem szólok értük, mert nem akarok még nagyobb veszekedést" Erre ő rögtön megkérdezte, hogy miért vannak ilyenek, és mik azok?Most már érdekel..

És nekem ebből indult.viszont azt hiszem lesz még egy, mikor felhozza legközelebb az exet, hogy vele így , meg úgy.Már múltkor utaltam rá finoman, de azt hiszem kelleni fog még.

2011. jan. 5. 01:07
 15/30 A kérdező kommentje:

Semmi baj, kedves "hosszú sztoris"

Tök jó, hogy írtok, örülök neki nagyon , jöhetnek még történetek :D

Nekünk múlthéten volt ilyen a mákos tésztával.Hogy te tényleg szereted??(kérdi tőlem) ezt nem hiszem el, végre egy nő, aki szereti a mákos tésztát!!!!(ebből már sejtettem, hogy mit fog kihozni)

Következő mondat: Hát, "Ő" nem szerette egyáltalán, meg náluk a családjából se senki, valamelyik nagynénje talán...

(áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá)

Ugyan az az este vacsorázunk

Rám jellemző, hogy valamiért nem tudom megbecsülni mennyit tudok megenni egyszerre így mindig több sikerül.Mondom, ezt már nem bírom megenni, azt mondja add ide, majd én megeszem! Mondom te kis konyhamalac, mindig megeszed utánam :):)( mondtam tök vidáman)

Hogy hát én ilyen vagyok, anno mindig utána is megettem, így HÍVOTT, hogy "Konyhamalac".

(megint csak ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá)

2011. jan. 5. 01:12
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 8 év alatt rendesen megszokhat az ember valakit, de érdekes, hogy ha ő szakított, mert neki lett elege, akkor miért emlegeti annyit?!

Mondjuk ha jobban belegondolok nekem is vannak elöl plüssállataim, amik exhez kapcsolódnak, és ha most lenne valakim és azt mondaná, hogy dobjam ki / rakjam el, nem igazán akarnám. Nem mert exhez tartozik, hanem mert cuki az a jószág :D (azt hiszem ez az érv egy pasinál nem fordulhat elő :D )

De pl. kidobhatnám a TVm, a számítógépem, meg egy rakás más dolgot, ami extől van, exhez kapcsolódik. Ha belegondolok sztorizgattam néha én is a mostmár szintén exnek, igaz, hamar észbe kaptam, hogy álljak le. Több évig szinte mindent vele csináltam, néha nálam is beugrik, hogy ex mit, hogy, merre, de ettől függetlenül fenntartom, hogy ez az állandó sztorizgatás, felettébb zavaró lehet és nem is hiszem, hogy így ebben a formában nagyon normális....

(valamelyik korábbi voltam, talán a 3., lusta vagyok visszanézni :) )

2011. jan. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nem baj, köszönöm :)!
2011. jan. 5. 01:45
 18/30 A kérdező kommentje:

Egyébként ezen én is gondolkodtam már, hogy miért oszt meg ilyeneket.Eleinte "barátok " voltunk,kb fél évig és nem akartunk semmit egymástól, csak vele lehetett egyedül normálisan elbeszélgetni az akkori emberek közül, és ő olyan értelmes volt.Szóval abszolút tisztában voltunk mindketten a másik dolgaival, általában ilyen "otthoni" dolgokat is megbeszéltünk, én az akkori szakítást-kigyógyulást az akkori exből,meg hogy ki nyomul nagyon rám(munkatárs)meg miket csinál, hogy elcsábítson.Ő, meg, hogy a párjával mit,hogy,merre meddig, mit terveznek, hova mennek nyaralni,milyen volt a hétvége, miért vesztek össze stb...

Aztán a körülöttünk lévő emberek kitalálták, hogy biztos van valami köztünk, és már az agyunkra mentek, mindig minket figyeltek.Erre mi kitaláltuk, hogy jó, ha a pletykát megszüntetni nem lehet akkor, ráteszünk még egy lapáttal, hátha megpukkadnak :D, és már direkt csináltunk félreérthető helyzeteket, meg kétértelmű dolgokat mindenki füle hallatára, és jót röhögtünk a sok "mindent tudón"és olyan dolgokat hallottunk vissza magunkról, hogy csak na :D Ezeken mindig jókat derültünk, csakhogy elkezdtük egyre jobban élvezni, s annyira belejöttünk, hogy egyszer csak felmerült, hogy már lehet nem is miattuk csináljuk...

Ekkor jött, az "úristen most mi lesz", és akkor már kár volt tagadni, hogy ezt mi élvezzük a leginkább, mikor félrehúzódunk,csak azért hogy guvadjon a többiek szeme.

NASZÓVAL ebből a lényeg, hogy eleinte barátok voltunk és megbeszéltünk mindent, cenzúra nélkül, lehet ezért is van még mindig úgy vele, hogy nem gáz, ha elmondja.

2011. jan. 5. 01:56
 19/30 anonim ***** válasza:

Férjem eleinte nekem is sokat mesélt az exről. Viharos válás, tizenév. Nem szerette, nem szereti, de szerintem máshogy nem tudta lezárni, csak ha beszél róla.

A 'cica' megszólítást a lányára használta, de két nyelvbotlás is volt az ex felé is (autóban kihangosítóval beszéltek). Elsőnél csak vasvilla szemekkel néztem. Észre se vette, mit mondott. Mondtam, hogy rám tekintettel így se iróniából, se más miatt ne hívja, bántó rám nézve.

Később megint nyelvbotlás, akkor szó nélkül kiszálltam és elsétáltam.

Szegény annyira megijedt, hogy mit csinált, hogy azóta a lányát se meri így hívni, pedig arra egy szavam nincs, a gyerekét persze, hogy becézgesse.


Szerintem ültesd le és kedvesen, nem támadó stílusban mondd el neki, hogy rosszul esik, hogy ennyiszer szóba hozza az exet, főleg ilyen "ábrándozva", ne tegye.

Elkerülhetetlen, hogy szóba kerüljön, mert ha akar egy vicces történetet mesélni abból az időszakból, a lány neve is kapcsolódni fog. De a "Marika is szerette az esőt..." jellegű mondatokat én határozottan kérném, hogy hagyja abba.

2011. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Na, igen :D pont így hívták hihi :D!

Viszont mi csak név nélkül "emlegetjük" csak úgy, hogy "Ő" vagy csak utalás szinten, így is tudom kiről beszél :S.

2011. jan. 5. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!