Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én akadok fent ezen?...

Csak én akadok fent ezen? Párom telefonja és az ex? Lentebb.

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapja vagyunk együtt, ő szakított az exével, és mindig úgy van benne a telefonjában az ex, hogy "Cicám", én meg csak a saját nevemen "Évi".Továbbá vannak képek is a telefonban, és mindig akkor bukkannak elő,( fotózott nekem valamit), és közösen keressük, vagy csak megnézni akarjuk, hogy hogy sikerült."hopp, ez nem az a mappa, majd leszedem".Mindig megígéri, de ő se nézegeti, csak ott van , nem tudom miért.Ideje lett volna már rá.

Szerintem ez olyan bunkóság (Cicám), én megadom a tiszteletet neki azzal, hogy mindent eltüntettem, és új lapot nyitottam Neki az exem után.Rosszul is lennék, ha meglátnám így a telefonomban az akkori páromat, vagy a képeinket.

Itt megjegyzem, hogy nem kutattam a telefonjában, csak egyszer ideadta, hogy hívjam föl anyukámat, és hát persze, hogy mikor máskor nyomja félre az ember, ha nem olyankor, tehát VÉLETLEN volt, mert nem értek a telefonjához.Eddig úgy voltam vele, hogy majd átírja, de most már szóltam, hogy ugyan már legyen szíves.

Próbálok megértő lenni, és elfogadom, hogy hosszú időt töltöttek együtt,meg, hogy mesél róla, vagy csak eszébe jut, hogy "ezt nem szerette, azt nem szerette, ez volt a kedvence.." de már ez is kezd sok lenni néha.Vagy amikor a nyaralásaikról beszél, Olaszországban ezt ettünk...Mikor, Romániában voltunk, ez történt...

Nem szólok, mert nem akarok bunkó lenni, meg veszekedni emiatt,de én sem mesélek arról mi volt ő előtte.Igyekszem kerülni mindig a témát.És félek, ha szólnék nem mesélne magáról, vagy nem akarom elvadítani ezzel magamtól, amúgy sem nyílik meg könnyen.

Én úgy vagyok vele, hogy már egy új fejezet nyílt az életemben, és csak ez a fontos most már , mi van VELÜNK.

Hosszú lett...

Kérdés.Tényleg én vagyok ilyen érzékeny, vagy ez titeket is zavarna?

23L


2011. jan. 4. 23:46
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Szemléletes módját választottad kedves utolsó, de igazad van :) legalább leesett neki.Néha nem elég szépen kérni sajnos.
2011. jan. 5. 10:57
 22/30 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, nekem az xy is ezt csinálta/szerette, és az ő is ezt csinálta/szerette közül, akkor már inkább a névvel kössük össze, mint hogy ő... Mi az hogy ő...?! Olyan hatást keltene bennem, mintha ő ő lenne, én meg csak az új barátnő... (na ezt most jól leírtam :S )
2011. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Aha, nem baj, értem.Lehet azért van már így, mert úgy is tudjuk kiről van szó.Én is ha nagy ritkán szóba kerül az exem(néha már direkt csak azért is) így használom.Szerintem ez nem bej, vagy engem nem zavar.
2011. jan. 5. 11:06
 24/30 A kérdező kommentje:

ÓÓ szuper , összevesztünk rajta, megmondtam neki, hogy ne emlegesse annyit

Szerinte ő nem emlegeti , szerintem meg igen.Én csak elmondtam, hogy nem az a fontos, hogy mi volt, hanem, hogy mi van, és most teljesen meg van sértődve.

Hogy ő se szólt, mikor én beszélek róla.Hát én fele annyit sem meséltem róla, mint ő.Mindenből ezt hozza ki.

Nagyszerű nagyon felidegesített!!

Jaa, a legjobb, hogy "MIÉRT AKAR MINDENKI VÁLTOZTATNI RAJA"??

Úgy látom neki ez a vesszőparipája, mindenből ez jön ki, ha valami nem tetszik.

2011. jan. 5. 12:46
 25/30 anonim ***** válasza:

Szerintem:

Mondd meg neki, hogy te azért emlegetted az exed, hátha ő ettől észbekap. De nem tette, ezért szóvá kellet tenned, mert téged ez zavar. Mondd meg neki, hogy nem akarod megváltoztatni. De, lassan már többet tudsz az exéről, mint róla. Mondd meg neki, hogy nem haragszol rá, csak kezded úgy érezni, hogy ő még nagyon is kötődik ahhoz a lányhoz.


Nem tanács, csak vélemény. Felelősséget nem vállalok érte ;)

2011. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
...en csak siman nagytakaritottam,par honappal az osszekoltozesunk utan es kidobaltam minden nem oda valot :-D eszre se vette. a ruhakat meg odaadtam a szegenyeknek...
2011. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Huh nem gondoltam volna, hogy van még valaki így mint én :D

Majdnem 2 éve vagyok a párommal, és neki is így van benne a telefonjába az exe, ráadásul gyönyörű smsek is vannak és telefonálgattak is egymásnak amit nekem persze nem mondott el...én nagyon kiakadtam és előállt egy eléggé hihetetlen indokkal, na azóta nem bízok benne.

Szerintem amikor lenyugszik, próbálj meg beszélni vele!Ami fontos, ne azt éreztesd vele, hogy ő rosszat tett, hanem azt, hogy ez Neked nem esik jól!

2011. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

nos...

Ha telefonálnak nem baj

Ha találkoznak egyhéten egyszer elmegy

Ha nem találkoznak csak teló nem baj

HA 3nál többszörtalálkoznak 1 héten kérdezd meg mivan.

De lehet hogy csak nem lépett túl rajta. Szerintem te is csináld ezt. Lehet hogy ő megfogja kérdezni hogy mivan. mást nem tudok :S

2011. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Köszi :)

nem találkoznak meg semmi :)

Csak a telefonban lévő dolgok zavartak, meg hogy sokat beszél róla(meg olyan mintha hasonlítgatna)

DE!!!!!!!! már megbeszéltünk, átírta, és váltouztatott mindene, vagyis próbál :) és belátta, hogy igazam van, bár volt vagy 2 nap "mosolyszünet"ami alatt azt hittem véget akar vetni a kapcsolatunknak, de kiderült, hogy ő is ezt hitte rólam :) Szóval kiderült, hogy semmi gond :D :D :D

2011. jan. 12. 16:18
 30/30 anonim ***** válasza:

Igaz nyolc évvel ezelőtt kiírt kérdés, de ez a("Férjem eleinte nekem is sokat mesélt az exről. Viharos válás, tizenév. Nem szerette, nem szereti, de szerintem máshogy nem tudta lezárni, csak ha beszél róla.


A 'cica' megszólítást a lányára használta, de két nyelvbotlás is volt az ex felé is (autóban kihangosítóval beszéltek). Elsőnél csak vasvilla szemekkel néztem. Észre se vette, mit mondott. Mondtam, hogy rám tekintettel így se iróniából, se más miatt ne hívja, bántó rám nézve.


Később megint nyelvbotlás, akkor szó nélkül kiszálltam és elsétáltam.


Szegény annyira megijedt, hogy mit csinált, hogy azóta a lányát se meri így hívni, pedig arra egy szavam nincs, a gyerekét persze, hogy becézgesse.



Szerintem ültesd le és kedvesen, nem támadó stílusban mondd el neki, hogy rosszul esik, hogy ennyiszer szóba hozza az exet, főleg ilyen "ábrándozva", ne tegye.


Elkerülhetetlen, hogy szóba kerüljön, mert ha akar egy vicces történetet mesélni abból az időszakból, a lány neve is kapcsolódni fog. De a "Marika is szerette az esőt..." jellegű mondatokat én határozottan kérném, hogy hagyja abba").. Nekem meg még most is határozottan az lenne a válaszom, hogy már csak azért sem hagyom abba, és azért is cicáznám a nőt, meg a lányt is, és kész. Na meg az asszony megsértődik az már nem az én bajom lett volna anno. Nem meri cicázni, mert az asszony elveri?. Fú ha én lettem volna anno a pali helyében akkor biztos megmondtam volna előbb az asszonynak a tutit hogy ha kiszáll, akkor onnantól gyalog fog hazasétálni.


/F/.

2019. ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!