Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az nagyon furcsa lenne, ha én...

Az nagyon furcsa lenne, ha én lennék anyukám főnöke húszévesen? -bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozásötletem, még nem nagy, de nagyon gyorsan nő minél hamarabb Kft-ként szeretném bejegyeztetni, hogy minden rendben legyen.


Egy probléma van: nekem az egyetem miatt nem lesz időm az összes adminisztratív dologgal foglalkoznom ezért gondoltam arra, hogy amennyire tudom most felfejlesztem, megpróbálom valamelyest önműködővé tenni, hogy másvalakit állíthassak magam helyett az élére.


Eddig nem mondtam rokonoknak ezt az ötletemet, szóval kevesen tudják. De amikor anyum meglátta benne a működőképességet egyből be akart szállni...50% bevételért cserébe.


Nem akarom megbántani, de amikor kezdtem egyáltalán nem támogatott, még a legkisebb segítségkérésnél is húzta a száját. Persze most hogy látja- még így se nagyon tesz érte- úgy érzem hogy mintha csak a pénz kéne, a munka meg nem. Én sokat güriztem ezért az egészért.


Tegnap beszéltem vele megint, elmagyaráztam neki, hogy nekem csak annyi a baj, hogy nem látom benne a tettrekészséget, 50% meg mégis mire? Én vagyok az ötletgazda, én voltam mellette a kezdésnél, én güriztem vele sokat, és adtam fel más álmomból egy kicsit ideiglenesen. Nem szereti a mostani munkahelyét 200 000 Ft-ot kap, mondtam neki, ha tényleg beindul ez az egész jól megfizetem - akár mehetünk 1 000 000-ig is, a vállalkozástól függ- de nem akarom hogy társtulajdonos legyen.


Hogy miért? Mint fent is elmondtam ezzel én gürcöltem, ő az elején azt mondta rámlegyintve, hogy ezek a dolgok nem így mennek és eddig is minden ötletemre ezt mondta - de majd azokat is megcsinálom szépen sorban...

És még mert pont azért kezdtem hogy függetlenedjek tőle, hogy ne kelljen kuncsorognom a síútra, nyaralásra, külön lakásra stb. pénzt, hanem én teremtsem meg mindezt magamnak.


Ha társtulaj lenne állandóan beleszólna mire költöm a pénzt, már amikor a karib-tengeri hajóutat említettem akkor is egyből hápogott, hogy de a pénzt azt vissza kell fektetni meg mittomén. Igen, NEM most azonnal gondoltam, de azért ezen is látszik hogy mennyire bekorlátozna.


Eredetileg nem is akartam senkinek erről a dologról beszélni, de aztán egy alkalom miatt elkövetett hirtelen költekezésem hatására szemet szúrt neki...

Úgy véltem, hogy egy idegent állítok majd az élre, persze leglényegesebb infókat nem kapja meg, én irányítok, ő végrehajt és nincs probléma azzal hogy rokonok vagyunk.


Viszont most már hogy mondhatnék nemet anyumnak? Meg ha ő lenne a vezérigazgató, akkor neki mondhatnék apró részletekig mindent, tudom hogy nem nyúlja be az ötletemet - az újításokat- és nem csinálja meg magának. És neki régről van tapasztalata vállalkozással kapcsolatban, meg az új munkahelyén való munkájában szerzett tapasztalatok is plusz pontok a szememben.


Viszont ha mégsem alkalmaznám/ nem jutunk dűlőre akkor meg itt van megint a családi konfliktus esélye...


Ti mit csinálnátok a helyemben?

Kész őrület...


2011. jan. 5. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát én biztos, hogy csak alkalmazottként venném fel. Abból, amit leírtál, számomra az derül ki, hogy anyukádnak nincsenek meg azok az adottságai, amivel egy vállalkozást sikerre lehet vinni. Nincsenek friss ötletei, sem kockázatvállalási hajlandósága. Pedig ezek nélkül egy vállalkozás csak vegetál.

Ha neki ez nem tetszik, akkor meg felvennék mást. De mondjuk egy induló vállalkozás esetén semmiképp nem adnám ki a kezemből a vezetést. Inkább halassz egy évet az egyetemen és csináld magad. Azon az egy éven nem múlik semmi, és annyi idő alatt már túljuthatsz a kezdeti nehézségeken.

2011. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Társtulajdonosnak ne vedd fel, megbánnád elég hamar és a végén szerintem le is nyúlná valahogy a cégedet manipulatíve.

Főleg, mert függetlenedni akarsz.

2011. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet alkalmazottnak se venném fel, hátráltatna mindig, folyamatosan ilyen családi konfliktus lenne belőle.

Meg nem melletted áll, akkor az elejétől kezdve hitt volna, hanem a pénz mellé.

2011. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Vezetőségbe semmiképpen sem engedném. Mindenbe beleszólna, és megmagyarázna mindent, pusztán azért, mert ő a szülő, te meg a gyerek. Alkalmazottként is széthúzást szitana már maga a helyzet is. Semmiképpen ne kezdj rokonnal, ez sajnát tapasztalat. Sőt, baráttal se.
2011. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem venném fel és arra hivatkoznék, hogy családi konfliktusokat szülne ha ott lenne valamint függetleníteni szeretnéd magad. Nem kell, hogy megbántsd de mondj határozott nemet!


Az más kérdés, hogy kit állíts az élére mert manapság nagyon kevés megbízható ember van és nehogy kikerüljön majd idővel az irányítás a kezedből. Óvatos lennék a helyedben és egy darabig én csinálnám az irányítást, megfigyelném az alkalmazottakat és majd idővel kiválasztanék valakit.


Ha megkérdezhetem milyen vállalkozásba kezdtél 20 évesen? Azért nem semmi! Le a kalappal:) Én 19 éves lány vagyok, vannak ugyan terveim de te aztán belevágtál:) Gratula és előre is sok sikert!

2011. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
es ha csak csendestars lenne?
2011. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk pl. tesóm könyvelő és anyu másodállásként besegít neki a könyvelésbe amiért pénzt kap.Azt kétlem h. be van jelentve,mert anyunak van 8 órás bejelentett melója,de annó én is besegítettem suli mellett amíg nem volt melóm(de csak sima adatrögzítős).Az adminisztrációs dolgok betaníthatók,de az 50%-ot sokallom ha nem dolgozik olyat vagy nincs olyan szakképesítése.
2011. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Én sem venném fel, ha a helyedben lennék. Eleve egy egyénileg indított vállalkozás, amelyben segítséget nem kaptál, ötletet nem adott, stb... a családnak ott nincs helye, csak problémákat szülne. Természetesen a bevételből támogathatod esetleg, ahogy érzed, amilyen helyzetben vagytok, de munkát és főként pozíciót nem adnék.


Én is kíváncsi vagyok, mibe vágtál bele, én most alapozgatom egy kis ötletemet, egyelőre előkészületek mennek, stb. Ezt párommal közösen csinálnánk, tehát itt két tulajdonos lenne.

2011. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Csak gratulálni tudok a sikereidhez! Ilyen eredményeket ilyen fiatalon kevesen érnek el!


Családi érzelmek alapján bevinni a cégbe NEM SZABAD! Szerintem nincs helye a munkahelyen (még ha kis létszámról van is szó) a családi kötelékeknek és így óhatatlanul a munka lesz a téma a családi együttlétkor is.


A szülő-gyermek kapcsolat nem optimális, főleg ha Te lennél a főnök. Egy kívülről érkező, innovatív munkaerő NEKED akar majd megfelelni, NEKED akar teljesíteni és TÉGED fog vezetőjének tekinteni. Anyukád esetében ő lesz az anyukád. Ha már most nehezen mondasz neki ellent és elbátortalanít egy vele kapcsolatos döntés meghozatala, akkor mit teszel, ha majd gondol egyet és kiugrik a piacra, vagy hamarabb hazamegy, mert főzni kell a hétvégére...stb.


Szóval az üzleti életbe a barátságot, családot nem egészséges belekeverni. Ha anyukád lát rációt az üzletbe, úgyis segíteni fog, hiszen a GYERMEKE vagy, akit szeret és támogat!

2011. jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

es ha csak csendestars lenne?



Kedves válaszoló. A csendestárs azt jelenti, hogy pénzt fektet egy adott vállalkozásba, de nem dolgozik vele. Viszont a vállalkozással szerzett haszonból a befektetett pénzt arányában jövedelmet szerez.

Viszont nincs döntési helyzetben, nem szól bele a dolgok menetébe.


Kérdem én: A kedves anyuka mennyivel szállna be a vállalkozásba? Nem hiszem, hogy pénzt feccölne bele, de a profitért tartaná a markát.


Továbbra is azt mondom, hogy pénz dolgában nincs sógor, koma, jóbarát, sőt, anyuka sincs. Én akárhányszor összekevertem az ilyen dolgokat, mindig megszívtam. És megtanultam, hogy nem szabad.


És ha teszem azt, valami olyat csinál a kedves anyuka, hogy el kell távolitani a cégtől? Akkor mi lesz?

2011. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!