Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban - egyedül. Elfogad...

Házasságban - egyedül. Elfogadható ez így?

Figyelt kérdés

A férjemmel 15 éve házasok vagyunk (fiatalon házasodtunk), van két gyerekünk is (5 és 10 évesek). A párkapcsolatunk sajnos nem kielégítő. Csak úgy vagyunk egymás mellett. Rengeteg, a kapcsolat javítására irányuló próbálkozás (mindkét részről!) után valahol az idők folyamán szép csendesen elfogadtam, hogy magam vagyok, magam boldoguljak. Ezt most lelki értelemben mondom, természetesen, mert persze együtt élünk, ez önmagában jelent némi (gazdasági és egyéb szempontú) egymásra utaltságot. Megvan a magam külön világa, amelyben egész kiegyensúlyozottan megvagyok. Ha jóban vagyunk, ha nem, akkor is, és ez utóbbi elég gyakori. És azt vettem észre, hogy az utóbbi időben egyre kevésbé "érdekel", ha éppen "fasírtban" vagyunk, elvagyok így is, élem az életem, pedig korábban nagyon bántott, lelkileg megviselt egy-egy ilyen "mosolyszünet".


Mi történhetett? Eddig társfüggő voltam és most felnőttem? Vagy csak elfogadtam egy - nem jó - helyzetet? Ezeken gondolkozom. Meg azon a közhelyen, hogy vajon mitől jó egy kapcsolat? Kimondható-e objektíven, hogy jó? Szerintem nem. Egy kapcsolat csakis attól és akkor lehet jó, ha mindkét fél számára az, ha úgy tudunk benne létezni, hogy az mindkettőnk számára minden szempontból kielégítő. Viszont ebben az esetben mondhatjuk-e azt, hogy jó egy olyan kapcsolat, amelyben tulajdonképpen bizonyos igényeimet (pl. sok beszélgetés, jó szex, de bármi behelyettesíthető) már úgy félre tudtam tenni, hogy az nem fáj, számomra elfogadható, azért, mert egy különben élhető - persze nem tökéletes, de létezik olyan egyáltalán? - életet élek, egy hosszú évek során és sok súrlódás árán kialakított, persze kompromisszumos, de alapvetően szeretetre épülő kapcsolatban, amelyben, nem utolsósorban két gyerek is él? Önzőség-e azt mondani, hogy ha nagyon mélyen belegondolok, akkor hiányoznak bizonyos dolgok, amelyeket tudom, hogy a férjemtől nem fogok megkapni, és nem azért, mert nem akarja, hanem mert ő annyira más karakter, hogy nem is értené, illetve nem úgy értené/értelmezné ezeket a dolgokat, ahogyan én (és ebben már teljesen biztos vagyok)?


Csak elviekben - mert úgy gondolom, semmiképpen nem bontanám fel a házasságomat, ennyi "áldozatot" megérdemel - : mi van, ha létezik valaki valahol, akivel a "tökéletes", vagy legalábbis a mostaninál jobb kapcsolatom lenne? Akkor ez, amit most csinálok, "feladás", és hibás vagyok, ha így cselekszem, ha "kihagyom" azt az esetleges illetőt? Vagy az "élhető" alatt csupán azt értem, hogy kényelmes, mert már belekényelmesedtem, mert már megtanultuk egy mást "kezelni" valamilyen szinten, már kialakítottunk egy olyan életformát, ami élhető ugyan, de ugyanakkor be lett áldozva az igazán mély, szoros társkapcsolat? Még csak összehasonlítási alapom sincs igazán, mert fiatalon házasodtam, 2 rövidebb kapcsolatom volt csupán a férjem előtt (már ha ez számít egyáltalán...).


Érdekel, hogy kinek mi a véleménye erről.


2011. jan. 5. 10:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én elváltam két gyerekkel, de nagyon nehéz, hidd el. Van új párom, akivel nagyon szeretjük egymást, de mivel nem közösek a gyerekek, és neki is van egy pici lánya mástól, annyi a megoldandó feladat, hogy az ember belefárad egy idő után. Szóval lehet hogy most boldogabb párkapcsoaltban élek, de hogy az életem nagyon bonyolult és nehéz lett, ez is igaz. Amíg csak lehet, próbálj meg ebben a házasságban örömet találni, és becsüld meg hogy bízhatsz a férjedben, és hogy jó ember. Keress magadnak olyan elfoglaltságokat amik boldoggá tesznek, amit élvezel. Csak akkor válj el, ha már tényleg nem birod, mert tökéletes kapcsolat nincs, erről hiába álmodozol. A másik kapcsolatban az lesz nehéz, ami most könnyű, és fordítva. Okos nőnek tűnsz, szerintem jól fogsz dönteni. Drukkolok neked. Mellesleg olvass olyan könyveket amik fejlesztik az egyéniségedet. Hogy pl el tudd választani mi az amit az egód kíván, és mi az amit te magad, belül. Én most kezdtem Gunagrihától a Sorsnavigátort olvasni, és nagyon hasznosnak tűnik számomra az életvezetésemhez. Sok sikert!
2011. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%

természetes folyamodványa az együtt töltött 15 évnek, hogy nem beszélgetünk? Normális, hogy alig szólunk egymáshoz, csak tesszük a dolgunkat?



Szerintem normális, én például már általában 3-4 hét után ráunok az újonnan megismert emberekre (akár munkahelyen, akár a sportklubban stb.). Nézzünk szembe a tényekkel, az emberek többsége rendkívül buta, egyszerűen nem lehet miről beszélgetni velük, csak panaszkodnak.

2011. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
36%

Mellesleg olvass olyan könyveket amik fejlesztik az egyéniségedet. Hogy pl el tudd választani mi az amit az egód kíván, és mi az amit te magad, belül. Én most kezdtem Gunagrihától a Sorsnavigátort olvasni, és nagyon hasznosnak tűnik számomra az életvezetésemhez.



Na, ilyen szemeteket ne olvass, inkább igazi szépirodalmat vegyél a kezedbe. Ezek a könyvek (csernus, müller és társaik) egyáltalán nem jók semmire, ezekből nem tanulsz semmit.

2011. jan. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Érdekes, és nagyon meglepett, ami a válaszok nagy részéből lejött, hogy ti. valahol "normális", ha ilyenné alakul egy házasság az idők folyamán... Ezt nehéz elfogadni. Van min gondolkodnom...


Azt világosan látom, hogy a válás a gyerekek szempontjából - az érzelmi sokk mellett - amúgy is alaposan megbonyolítja az életet. Nem szeretném ezt sem magamnak, de főleg nem a gyerekeknek.


Köszönöm a tippet, rengeteget olvasok, főleg szépirodalmat - többek között ez is segít elviselni a fennálló helyzetet...

2011. jan. 7. 10:11
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Pazarolj el még 15 évet a fosban ülve...A gyerek miatt nem maradnék rossz házasságban.Előbb útóbb valaki úgyis félremegy,és lehet hogy a férjed már meg is tette...
2011. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Belefaradtal, belefasultal mindenbe.
2011. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ez így van... :-(
2011. jan. 10. 15:25
 18/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mi 6 év után - szintén 2 gyerekkel - vagyunk hasonló cipőben. Mi mondjuk rengeteget beszélgetünk, de inkább csak a gyerekeről és a közös szakmánkról. Nálunk is hiányoznak a közös programok és főleg az intimitás. Csak ünnepnapokon van szex. pl., de hát hogy is lehetne sűrűbben két eltávolodott ember között?? Mi is szeretjük ugyan egymást, de szerintem ha újrakezdhetnénk az egészet, nem kerülünk össze.

Én ettől függetlenül nem értek egyet azzal a trenddel, hogyha már nem érzed jól magada egy kapcsolatban, akkor azt kukázni kell. Igenis vannak fontos tényezők, amiket figyelembe kell venni. A gyerekek, a közös gazdasági helyzet, a közös múlt, stb. Aki ezt csuklóból kukázná, az rossz tanácsot ad szerintem.

Szerintem az jó, ha le tudod foglalni magadat, amikor ő nem törődik veled, de fontos, hogy legyenek közös programok, ha más nem, hát a bevásárlás, néha séta a gyerekekkel, közös családi étkezések....DE az hogy neked van saját életed meg hobbid, az jó ám az egódnak is meg az egészségednek... Én a saját kis társas magányomban építettem újra magamat, és kezdtem el újra olvasni, tanulni, fogtam bele több kézimunkába, meditálni tanultam meg. És ami érdekes, hogy ezekért az elfoglaltságokért mintha becsülne a férjem (jééé ez elvan nélkülem is???).

Fontos, hogy megtartsd az önbizalmadat és a jövőbe vetett hitedet. Fel a fejjel, ha nem adod fel, még jöhet jó!

2011. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerintem azon múlik hogy mennyire érzem azt, hogy az a férfi az, akihez tartozom. Ha nem ő az, akkor felesleges húzni. Előbb utóbb valakinek lesz más, mert óhatatlan hogy az ember ne akarjon kötődni valakihez. Ha ez otthon nincs meg, akkor lesz más. A férfiaknál szerintem előbb a szexuális igény miatt, de végső soron náluk is a kötődés a lényeg. Szóval úgy fogtok járni, mint az egyik régi barátom szülei, amint a kisebb gyerek elment koleszba, következő héten beadták a válást. Szerintem nem kell idáig süllyedni. De azt sem kell megvárni hogy a másiknak legyen szeretője, mert lesz, ez biztos.
2011. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az ingerküszöbe és a tűrőképessége is. Én pl tudom magamról, hogy csak minőségi kapcsolatban tudok létezni, máskülönben megfulladok. Lapos, sivár életet nem tudok élni senki mellett. Hónapokat sem tudok úgy elviselni, nemhogy éveket (!!), hogy csak a közös étkezés, vásárlás, meg a TV-zés legyen az összekötő kapocs köztem és a párom között. Ez számomra nem perspektíva. Nem lennék képes így élni csak azért, mert összeköt sok-sok év, meg a gyerekek és a közös vagyon valakivel.

Egy kapcsolatot folyamatosan tartalommal kell megtölteni, különben kiégnek, tönkremennek lelkileg a benne élők.

2011. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!