Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban - egyedül. Elfogad...

Házasságban - egyedül. Elfogadható ez így?

Figyelt kérdés

A férjemmel 15 éve házasok vagyunk (fiatalon házasodtunk), van két gyerekünk is (5 és 10 évesek). A párkapcsolatunk sajnos nem kielégítő. Csak úgy vagyunk egymás mellett. Rengeteg, a kapcsolat javítására irányuló próbálkozás (mindkét részről!) után valahol az idők folyamán szép csendesen elfogadtam, hogy magam vagyok, magam boldoguljak. Ezt most lelki értelemben mondom, természetesen, mert persze együtt élünk, ez önmagában jelent némi (gazdasági és egyéb szempontú) egymásra utaltságot. Megvan a magam külön világa, amelyben egész kiegyensúlyozottan megvagyok. Ha jóban vagyunk, ha nem, akkor is, és ez utóbbi elég gyakori. És azt vettem észre, hogy az utóbbi időben egyre kevésbé "érdekel", ha éppen "fasírtban" vagyunk, elvagyok így is, élem az életem, pedig korábban nagyon bántott, lelkileg megviselt egy-egy ilyen "mosolyszünet".


Mi történhetett? Eddig társfüggő voltam és most felnőttem? Vagy csak elfogadtam egy - nem jó - helyzetet? Ezeken gondolkozom. Meg azon a közhelyen, hogy vajon mitől jó egy kapcsolat? Kimondható-e objektíven, hogy jó? Szerintem nem. Egy kapcsolat csakis attól és akkor lehet jó, ha mindkét fél számára az, ha úgy tudunk benne létezni, hogy az mindkettőnk számára minden szempontból kielégítő. Viszont ebben az esetben mondhatjuk-e azt, hogy jó egy olyan kapcsolat, amelyben tulajdonképpen bizonyos igényeimet (pl. sok beszélgetés, jó szex, de bármi behelyettesíthető) már úgy félre tudtam tenni, hogy az nem fáj, számomra elfogadható, azért, mert egy különben élhető - persze nem tökéletes, de létezik olyan egyáltalán? - életet élek, egy hosszú évek során és sok súrlódás árán kialakított, persze kompromisszumos, de alapvetően szeretetre épülő kapcsolatban, amelyben, nem utolsósorban két gyerek is él? Önzőség-e azt mondani, hogy ha nagyon mélyen belegondolok, akkor hiányoznak bizonyos dolgok, amelyeket tudom, hogy a férjemtől nem fogok megkapni, és nem azért, mert nem akarja, hanem mert ő annyira más karakter, hogy nem is értené, illetve nem úgy értené/értelmezné ezeket a dolgokat, ahogyan én (és ebben már teljesen biztos vagyok)?


Csak elviekben - mert úgy gondolom, semmiképpen nem bontanám fel a házasságomat, ennyi "áldozatot" megérdemel - : mi van, ha létezik valaki valahol, akivel a "tökéletes", vagy legalábbis a mostaninál jobb kapcsolatom lenne? Akkor ez, amit most csinálok, "feladás", és hibás vagyok, ha így cselekszem, ha "kihagyom" azt az esetleges illetőt? Vagy az "élhető" alatt csupán azt értem, hogy kényelmes, mert már belekényelmesedtem, mert már megtanultuk egy mást "kezelni" valamilyen szinten, már kialakítottunk egy olyan életformát, ami élhető ugyan, de ugyanakkor be lett áldozva az igazán mély, szoros társkapcsolat? Még csak összehasonlítási alapom sincs igazán, mert fiatalon házasodtam, 2 rövidebb kapcsolatom volt csupán a férjem előtt (már ha ez számít egyáltalán...).


Érdekel, hogy kinek mi a véleménye erről.


2011. jan. 5. 10:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ez nem házasság,nem család,társbérlők vagytok gyerekekkel...Egy lakásban de nem otthonban,sajnos a nagyobbik gyermek már érzi is ezt...
2011. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

pont Nektek szól, feltétlen olvasd el!!!

Gary Chapman: Egymásra hangolva

2011. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jó ez így, én is így vagyok. Igenis, meg kell tanulni önállóan élni, és a magunk életművét megalkotni. A másik embernek is joga van ugyanehhez. Nem ráncigálhatjuk folyton magunk után a másikat. Abból vannak a veszekedések. Attól még együtt vagyunk, segítünk egymásnak, van mosoly, ünnepek, gyerekek. Kitalálunk közös kalandokat is, az a hab a kávén, de amúgy nem függünk egymástól. Nekem nagyon jó ez.
2011. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Előző és szeretkeztek is?
2011. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszi a könyvcímet, tegnap elolvastam, nagyon jó gondolatok vannak benne. Csak egy bibi van: akkor megvalósíthatók a benne leírtak, ha mindketten akarják és tesznek is érte... Na, ezzel már gondban vagyok... :-(
2011. jan. 12. 11:04
 26/26 anonim ***** válasza:
Akkor viszont más olvasmányt ajánlanék, nem merem kiírni mert törlik mint reklám de a kulcsszavak álomlány vagy lábtörlő akarsz lenni.... Azért ajánlom, mert nekem bejön, mert ebben a fázisban, ahol a ti házasságotok de az enyém is van, inkább a saját önbizalmaddal kell jobban foglalkozni, meg az önmagad újraépítésében, amikor újra vonzó és teljes nő leszel...
2011. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!