Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan áll az apuka gyermekedh...

Hogyan áll az apuka gyermekedhez, ha külön éltek? Részletesen lenn.

Figyelt kérdés
Ha már szülők különváltatok, látogatja-e apa gyermekét, fizet-e utána(ha igen mennyit), és ilyenkor vesz neki valamit, vagy ezzel az összeggel le van rendezve? Én 15ezret kapok, de soha eszébe nem jutna, hogy vegyen valamit a lányunknak. (szülinap, névnap, karácsony igen,szerényen, de már gyereknap, vagy ha csak találkoznak, úgy nem). Most is emailben küldött át pár dolgot mi lenne jó a gyereknek, de nem megveszi, vegyem meg.
2011. jan. 7. 08:45
 1/7 anonim válasza:

Apuka látogatja. Az utolsó percért is megküzd, bár egyre többet van lepasszolva a nagymamának láthatás ideje alatt. Tehát kérdés, hogy valóban annak örül-e, hogy együtt lehet a gyermekkel. Fizet. 20ezret átlag (letiltással).

Nem igazán vesz neki, nagyon ritkán valami olcsó dolgot. Nem baj. Én megoldom. De semmibe ne is szóljon bele. Úgy ahogy ilyen dolgokba én sem teszem. Ha neki ennyit ér, akkor ennyit... Kisfiam megfelelő életkorában majd eldönti, hogy mennyire akarja tartani a kapcsolatot apukával függetlenül az anyagiaktól... ameddig pedig kiskorú, addig sajnos apuka elég sok keserűséget tud okozni...


Férjemnek szintén van hasonló korú fia. Ott az anyuka nem szégyellte leadni nekünk a listát, hogy mire van szüksége még a gyereknek. Eleinte a párom szaladt beszerezni (a gytartáson kívül), én meg megsajnálva a gyereket, hogy milyen szakadt nadrágba jár, rohantam venni új nadrágokat neki.

Ennek az időszaknak vége. Sajnos a gyerek rászokott, hogy mindig kap valamit s a karácsony is úgy telt, hogy összecsomagolta az ajándékokat (amiket még kritizált is) és bejelentette... akkor ő menne haza.


Mindkettőnk esetében rendeztük ezeket a dolgokat, legfőképpen agyilag, érzelmileg és fontos volt átgondolni, hogy hosszútávon mit hogyan kezeljünk és fogjunk fel.

2011. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apuka látogatja őket (4 éves kisfiú, 6 éves kislány) és fizet (a két gyerekre 90000ft). Annyit mennek a gyerekek, amennyit akarnak, mert szeretnek az apjuknál lenni és ő is szereti a gyerekeket. Nyáron elvitte őket egy hétre Horvátországba. Karácsonykor-szülinapra-névnapra ajándék.

Mi intelligensen megoldottuk a válást és nem neveljük egymás ellen a gyerekeket, mert az ő érdekeiket nézzük. Mondtam az apukának, hogy sok pénzt utal át, de ő ragaszkodik hozzá.

2011. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak most fogják a gyerektartást megítélni, de eddig sem kapott a gyerek semmit!Még az apuka próbált piára kölcsönkérni tőlem!!
2011. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk apuka rendszeresen fizet, de ezzel el is van rendezve részéről minden. Már négy éve nem látta a lányát. Telefonon sem beszélnek. Ha a lányom szeretne valami kis plusz pénzt, pl karácsony, szülinap, akkor ír apának egy e-mailt és apa utal, amennyit gondol. Nem kér nagy összegeket... De felköszöntés nincs. Még e-mailban sem. Szóval mint apuka elfelejtette a lányát. Ez a 16 éves lányomat már nem érdekli (látszólag). Régebben sokat szomorkodott az miatt, hogy őt már nem szereti az apukája.
2011. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én elvált-szülők gyereke vagyok, 16éves, és hát nálunk ugy van, hogy apu ad havi 20ezret, de soha semmire sem többet, se karácsonykor, se vmi kirándulásra semmire...heti egyszer egy órára elmegyek hozzá és ennyi...de hihetetlenül fáj, hogy sohasem hív fel telefonon, hogy mivan velem, anyuval nem is beszélnek egyáltalán, ha meghalnék is csak ugy tűnne fel neki ha nem mennék hozzá...de nagyon fáj, hogy nem érdekli mi van velem
2011. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igazán csak ettől félek, mint az utolsó írta. Nem az számít nekem mennyit ad, én ellennék a pénze nélkül, és azt se bánnám ha nem kellene találkozniuk, de a gyerek sérül. Sajnos nem nézik. Vannak azért kivételek...
2011. jan. 7. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Apuka fizeti rendesen a gyerektartást- két gyerekre 30 000 Ft-ot. Szinte minden hétvégén vele vannak a gyerekek, szeretnek vele lenni és Ő is szereti a gyerekeket. Ajándékot csak alkalmakra kapnak, de maximálisan ellátja őket, ha ott vannak. Kulturáltan, közös megegyezéssel váltunk el 3 éve, a gyerekek most 14 és 8 évesek. Ha probléma van, megbeszéljük a mai napig. 17 évet nem lehet csak úgy kitörölni az életünkből, és a gyerekeknek is fontos, hogy tudják, bármikor mindkettőnkre számíthatnak.
2011. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!