Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova fordulhatnék a hugommal?

Hova fordulhatnék a hugommal?

Figyelt kérdés
15 éves, egyszerűen mániákus hazudozó, emellett lopkod is (csak a szüleinktől, de onnan elég sokat). Már nem egy barátomat ellenem fordított, később derült ki, hogy ő van az egész mögött, kitalál rólam dolgokat, hogy mások előtt befeketítsen. Azt mondja másoknak, hogy én féltékeny vagyok, mert ő sokkal szebb, jobb nálam, és én egy "szánalmas r*banc" vagyok, egy "undorító alak". Esküszöm, soha semmit nem tettem ellene. A szüleinket állandóan átveri, hazudozik neki, aztán bajba keveredik. Már detoxban is volt, múltkor pedig a barátnője volt eszméletlen egy buliban, valószínűleg drog miatt. Természetesen a szüleink ilyenkor nem tudják, hova megy, csak mikor megvan a baj, én inkább elmondom az egészet. Mégis jóhiszeműek vele kapcsolatban, és ha szólok nekik, hogy tegyenek már valamit, csak mosolyognak, mintha semmi gond nem lenne, egyszerűen nem érdekli őket. Tény, hogy az én nevelésemre mindig is több időt fordítottak, sokkal jobban odafigyeltek rám, szerencsére normálisabb felnőtt lett belőlem, mint amilyen belőle lehet, ha így folytatja. 15 évesen sem hazudoztam, hogy hova megyek, hogy mit csinálok, ellenőrizték a jegyeimet, hogy milyen társaságokba járok... Ő pedig alkoholizál, rossz társaságba kerül folyton, rosszak a jegyei, lóg a suliból... De mindenek között az én szemszögömből az a legrosszabb, amiket rám mond. Soha, soha nem szolgáltam rá ezekre a szavakra! Sohasem bántottam, sem fizikailag, sem lelkileg, az egyetlen, amit tettem, hogy néha árulkodtam a szüleinknek, mivel szerintem nem helyes, hogy átvágja őket. De ezért ennyire utálna? Mindenkit ellenem akar fordítani a mocskolódással. Nem tudom mit tehetnék. Anyámnak szóltam, vigye el orvoshoz, de ismerem, nem fog tenni semmit. :( Szerintem minimum pszichológus kellene, elég durván hazudozik és a szüleink pénzéből lopkod is (holott jól élünk...), már azt is letagadja mások előtt, hogy a testvére vagyok. Mit tehetnék? Próbáltam már megbeszélni a szüleimmel és vele is, de a szép szó nem hatásos. Hogy vihetném el mondjuk egy pszichológushoz?
2011. jan. 7. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Te seohvá nem tudod vinni, mert nem vagy a szülöje. Amig kiskorú, addig a szülök esetleg vihetik pszichológushoz, de ha a hugod nem akar együtt müködni, akkor semmi eredménye nem lesz.
2011. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet semmit sem tenni egy beteges gyerekkel? :S
2011. jan. 7. 17:53
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

én a helyedben jól leosztanám, hogy mit képzel magáról :D

bocsi, nincsen használhatóbb ötletem, szerintem ha nem akar változni akkor úgy sem segíthetsz rajta

2011. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
iskola pszichológusnak nem lehet névtelenül írni!!! amúgy meg nem igaz, hogy anyádéknak nem fog előbb vagy utóbb feltűnni a lopkodása...mondd meg neki, hogy szálljon le Rólad végre!
2011. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem inkább féltékeny rád, mert több figyelmet kaptál a szüleidtől, és ő viszont így próbálja felhívni magára a figyelmet...előbb valamilyen úton-módon (közös program négyesben a szülőkkel) le kellene ülni beszélgetni vele, persze kötetlenül....
2011. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem zárkozz be vele egy szobába, hogy ne tudjon kimenni, amikor a szüleid nincsenek ott. Gondolom van némi fizikai fölényed, ha kell, használd. És kérdezd meg, hogy miért hazudik rólad, mit ártottál neki. Addig ne hagyd, hogy elmenjen, míg nem válaszol. Igaz ez egy szülő dolga lenne, de megpróbálhatod. Nem tudom Te hány éves vagy, h van-e hatásos korkülönbség, de ha nincs is, akkor is. Kérdezd szépen és nyugodtan, hogy csak érteni akarod. Remélhetőleg megnyílik előtted, ha nem, hát legalább megpróbáltad. Esetleg diktafonra/telefonra sutyiban felvenni sem lenne rossz a beszélgetést, hátha mond olyat, ami a szüleidet észhez térítené. Nem feltétlenül kell a bezárkózás, csak ha félsz, h nem marad.
2011. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ééérdekes barátaid lehetnek, ha csak úgy ellened lehet fordítani őket. Foglalkozz kevesebbet a húgoddal, többet az ún. barátaiddal, tanulj meg olyan kapcsolatokat kialakítani, amik állnak annyira szilárd alapokon, hogy más nem tud belekavarni. Nem csak a hugival van baj.
2011. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak 19 éves vagyok, és nagyobb nálam, abszolút nincs fizikai fölényem. A szüleim már sokmindent megpróbáltak, de semmi sem volt hatásos nála. Én évek óta győzködöm őket, de semmi eredmény, már belefáradtak, már nem tesznek semmit, elvannak a saját kis dolgaikkal, az pedig egyáltalán nem érdekli őket, hogy az én életemet keseríti minden egyes nap. A barátaimmal pedig úgy ugrasztott össze, hogy gondoltam, a saját húgomnak csak jobban hihetek... hát nem így volt. Későn jöttem rá.
2011. jan. 7. 18:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos, én 15 éves vagyok, de nem lopok, hazudok...

Azért megpróbálok Neked egy tanácsot adni, hogy engem mi térítene észhez.Először is mindenképpen fontos, hogy velem "szavakkal"kell játszani, a beszélgetés nálam a lehető leghatásosabb dolog.Meg kell találnod a megfelelő mondatot, amiben minden benne van ezzel a problémával kapcsolatban, pl.:mindenképpen fontos, hogy foglald bele a rossz baráti társaságot, hiszen azok az emberek nem barátnők, akik egy buliba drogozni járnak, és szándékosan lerángatnak, pedig tudják, hogy úgyis csak sör lesz meg drog.Aztán mindenképpen legyen belefoglalva a tisztesség is.És a jövő is.Egy megfelelő mondat mindent megváltoztathat egy 15 éves gyermeknél!!!!!!:)Hidd el nekem:)(Próbáld megismertetni Istennel:])Nekem Ő segített!

2011. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hittanos volt 6 évig, aztán elkezdett arról is lógni, majd anyám kiíratta, nem hiszem, hogy most hirtelen elkezdene hinni benne. :S A másik pedig, anyámék már rengetegszer megpróbáltak beszélni vele, semmi sem hat rá. :S Egyszerűen minden lepereg róla.
2011. jan. 7. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!