Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova fordulhatnék a hugommal?

Hova fordulhatnék a hugommal?

Figyelt kérdés
15 éves, egyszerűen mániákus hazudozó, emellett lopkod is (csak a szüleinktől, de onnan elég sokat). Már nem egy barátomat ellenem fordított, később derült ki, hogy ő van az egész mögött, kitalál rólam dolgokat, hogy mások előtt befeketítsen. Azt mondja másoknak, hogy én féltékeny vagyok, mert ő sokkal szebb, jobb nálam, és én egy "szánalmas r*banc" vagyok, egy "undorító alak". Esküszöm, soha semmit nem tettem ellene. A szüleinket állandóan átveri, hazudozik neki, aztán bajba keveredik. Már detoxban is volt, múltkor pedig a barátnője volt eszméletlen egy buliban, valószínűleg drog miatt. Természetesen a szüleink ilyenkor nem tudják, hova megy, csak mikor megvan a baj, én inkább elmondom az egészet. Mégis jóhiszeműek vele kapcsolatban, és ha szólok nekik, hogy tegyenek már valamit, csak mosolyognak, mintha semmi gond nem lenne, egyszerűen nem érdekli őket. Tény, hogy az én nevelésemre mindig is több időt fordítottak, sokkal jobban odafigyeltek rám, szerencsére normálisabb felnőtt lett belőlem, mint amilyen belőle lehet, ha így folytatja. 15 évesen sem hazudoztam, hogy hova megyek, hogy mit csinálok, ellenőrizték a jegyeimet, hogy milyen társaságokba járok... Ő pedig alkoholizál, rossz társaságba kerül folyton, rosszak a jegyei, lóg a suliból... De mindenek között az én szemszögömből az a legrosszabb, amiket rám mond. Soha, soha nem szolgáltam rá ezekre a szavakra! Sohasem bántottam, sem fizikailag, sem lelkileg, az egyetlen, amit tettem, hogy néha árulkodtam a szüleinknek, mivel szerintem nem helyes, hogy átvágja őket. De ezért ennyire utálna? Mindenkit ellenem akar fordítani a mocskolódással. Nem tudom mit tehetnék. Anyámnak szóltam, vigye el orvoshoz, de ismerem, nem fog tenni semmit. :( Szerintem minimum pszichológus kellene, elég durván hazudozik és a szüleink pénzéből lopkod is (holott jól élünk...), már azt is letagadja mások előtt, hogy a testvére vagyok. Mit tehetnék? Próbáltam már megbeszélni a szüleimmel és vele is, de a szép szó nem hatásos. Hogy vihetném el mondjuk egy pszichológushoz?
2011. jan. 7. 17:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mivel anyukádék nem tudnak Rá hatni, Neked kell megtalálnod azt az egy mondatot, ahonnét minden meg fog változni:) Még mindig azt tartom, hogy nem szabad, hogy elhagyja a hit:)



Az én testvérem egy 10 éves kislány, sajnos sokszor csúnyán beszél velem( eléggé).

Nagyon szeretem, de nagyon nagyon rosszul esik.Még nem találtam meg azt az egy bűvös mondatot, de már jó úton haladok,hiszen mindig szembesítem Vele azt, hogy milyen tiszteletlen, és az ÚR megbűnteti. Már előbbre vagyunk:)

El szokott gondolkozni a mondataimon.

2011. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

.... a szüleim már mindent kipróbáltak, de semmi sem volt hatásos ....

.... mindig győzködöm őket ....

most akkor kipróbáltak, vagy még győzködni kell őket ?

Voltatok már valami terápián a családdal ? De legalább hugod és a szülők. Félelmetes, hogy ez magától nem lesz jobb, csak külső profi segítséggel. Máris nehéz lehet rábeszélni, később meg mégnehezebb.

Nincs más a családban, aki ráhatással tudna lenni a szüleidre, hogy segítsék a hugodat, így az egész családot ?

2011. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nincs, sajnos a nagyszüleim már nem élnek, a többi rokonnal pedig a szüleim haragban vannak. :S Egyébként úgy értettem, eleinte még próbálkoztak, aztán feladták, azóta is próbálom rábeszélni őket, hogy törődjenek vele, de nem érdekli már őket. :S
2011. jan. 7. 21:23
 14/14 Asdválasz válasza:
Szia. Én egy 14 éves fiú vagyok, és szerintem az hatna rá a legjobban, ha a szüleid szobafogságot andának neki, vagy pedig eltíltanák olyan dologtól, ami neki fontos / sokat jelent. Mást nem tudok kitalálni, hogy mi lehetne jobb. Az meg, hogy lopkod arra a szüleidnek kéne regálnia, mert akkor ez már csak rosszabb lehet ha nem figyelnek rá. Most (még csak) szüleidtől lop, de mi lesz ha majd máshonnan is fog?... Ilyenkor kéne még megfogni, hogy ne legyen még rosszabb, ugyanis pár év és akkor már senkire sem fog hallgatni. Az se rossz ha leültök 4-n(apa,anya,nővér,és ő) beszélgetni, hogy ez hogyis van, miért van, stb.
2011. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!