Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha valaki azért...

Elítélendő, ha valaki azért nem akar szülni, mert csúnya lenne a bőre?

Figyelt kérdés
A nő sokat szenvedett az alakja miatt, többször hízott-fogyott, végül sok munkával sikerült elérnie egy bombaalakot. A bőre viszont már nem bírná az újabb hízást (terhesség miatt) és megrepedezne, nem lenne már feszes, tele lenne csíkokkal. Így nem szeretne szülni. Szerintetek ez nagyon gáz?
2011. jan. 7. 18:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki akkor szül, amikor akar és ha nem akar, akkor nem szül. Kívülállóknak semmi közük hozzá. Viszont ez azért sovány indok. Ha az a valaki egyszer majd nagyon akar gyereket, akkor nem fogja érdekelni ilyesmi. Valószínűleg az a valaki nem igazán érez még vágyat, hogy gyereke legyen.

Vagy pedig annyira kevésnek érzi magát belsőleg, hogy a külső, tökéletes szépséggel akarja ezt kompenzálni. Akkor pedig biztos, hogy van egy kis önértékelési zavara, nem ártana neki egy kicsit több önbizalom.

2011. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, senkinek semmi köze hozzá, hogy akar-e gyereket, ha igen, akkor hányat, ha nem, akkor hányat nem.. :D
2011. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

Elítélendő?

Ugyan ki ítélhet el egy másik nőt azért, mert nem akar gyereket? A saját élete.


Szerintem szimplán csak szánalmas. Már ha tényleg ezért nem akar. Úgy értem, ha én szeretek körhintázni, akkor lesz*rom, hogy kócos leszek tőle, ha meg gyereket szeretnék, akkor teszek a csíkokra.

Ha a csíkok egy fontossági kategóriában vannak a gyerekkel, az azt jelenti, hogy vagy annyira belehülyültem a fogyózásba, hogy már magam sem tudom, mi fontos nekem (kábé mint a drog, csak persze nem társul hozzá biológiai függőség), vagy azt, hogy eleve nem igazán szeretnék gyereket, ez utóbbi esetben viszont minek erőltetni a témát...?


Szép, egészséges, derék alá érő hajam van, a fodrászok csodájára járnak, de mivel nagyon vékony szálú, és már nem vagyok épp tizenéves, ha levágatom, valószínűleg soha többé nem lesz ilyen szép és hosszú.

Márpedig le fogom, mert ha lediplomáztam, szeretnék egy masszív hátizsákos kirándulást a spórolt pénzemen Ázsiának olyan szegleteiben, ahol nem tudnám túl gyakran mosni, ápolni, ha netán mégis, akkor meg jó eséllyel tüdőgyuszit kapnék, mire megszárad.

Már nagyon régóta szeretnék egy ilyen "kalandot", és ha valaki a helyemben azért nem menne, hogy megmaradjon a haja, azt egyszerűen kiröhögném.

Pedig én aztán vérbeli haj-fétisiszta vagyok. De aki azért nem tesz meg valamit, ami neki fontos, amire ő komolyan vágyik, mert félti a külsejét, az vagy nem vágyik arra a valamire igazán, vagy simán gyáva, amiért nem győzi majd napszámba gyűlölni saját magát idősebb korában.

Ezen mi lenne elítélni való...? Ugyan már...

Aki nem szereti a fagyit, azt sem ítélem el, nemhogy azt, aki szereti csak mégsem eszik nehogy a ruhájára csöppenjen véletlenül...

2011. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Dehogy. Sőt. Túl sokan vagyunk a földön. Én nem tudom meghozni ezt az áldozatot a földért, ezért végső soron még hálás is vagyok.
2011. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
sztem nem gáz.
2011. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvényszerű a csúnya, repedezett bőr. Már szültem, semmi sem látszik rajtam, a mellem sem ment tönkre. Anyukám ugyanígy van, 2 gyerek után 45 évesen mintha nem is szült volna.
2011. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha valakinek ez az első szempont gyerekvállalásnál...

akkor lehet, hogy jobb is ha nem vállal gyereket ilyen mentalitással...

2011. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én sem szeretnék gyereket, majdnem ilyen indok miatt. Mert túlzottan foglalkoztat a külsőm, és tudom, hogy ezáltal nem tudnék neki mindent megadni... :/

18L

2011. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Még csak 18 éves vagy majd meggondolod magad.
2011. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!