Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymama és a nagypapa a...

A nagymama és a nagypapa a saját lányuk gyermekét szeretik majd jobban vagy a fiuk feleségétől született unokát szeretik majd jobban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 23:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó: ebből az jön le, hogy Neked nincsenek is gyerekeid.
2011. jan. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%

az egyik a SAJÁT lányuk gyereke, a másik a SAJÁT fiuk gyereke.

Tapasztalatom szerint a nagyszülők kapcsolata az unokákkal sokkal vidámabb, mint a gyermekeikkel volt azok gyerekkorában.

Nem hiszem, hogy más különbség lenne: ha ránézel egy gyerekere(unokára) nem az jut eszedbe, hogy ennek ki az anyja.Esetleg egyik jólnevelt, másik nehezen kezelhető, ebből fakadhat a hozzáállás különbsége, de nem hinném, hoyg az egyiket jobban szeretnék.Nehéz is lenne.

Olyan lehet, hoyg ha valamelyik távol él, akkor nem szoknak úgy össze. Mi 400 km-re lakunk, de nyáron oda szoktuk adni egy-két hónapra a gyerekeket: s ott a vegyes unokák(közellakó, távollakó) együtt nőnek s tanulnak mamáéktól.

Én úgy látom, hoyg még a mostoha-unokát(akivel semmilyen vérrokonság nincs)- azt is ugyanúgy szeretik. Ez már felnőtt, most nősült, s vettek neki egy kis házat. Igaz rajta hagyták ahaszonélvezetet. Szerintem hát szeretik.

Míg kicsik voltak, meg se különbözettehették volna. Ha ott van öt-hat gyerek, hoyg teszed meg, hogy egyiket babusgatod, másikat nem?

Eggyel anyám kivételezett, mert az sírós volt, s ő pont az ilyen gyerekekekt szereti a nyávogósokat. De a többi gyerek egyből ott azonnal mindig reklamált(a nyávogós testvérei is) s mama rögtön korrigált.

A saját gyerekek közt is egyiknek olyan a személyisége, akivel összesimulunk, a másikkal örök harcban állunk, de ez nem a vér, hanem olyan a természete. Ő meg jobban kijön a másik szülővel, nagyszülővel. A szeretet mégis egyforma, sőt, néha a problémásat jobban szereted egy ideig.

2011. jan. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18%
Nagy valószínűséggel a lányuk gyereke fog közelebb állni hozzájuk, de egyszerűen csak azért, mert eleve az anya-lánya kapcsolat bizalmasabb, mint az anya-fia.
2011. jan. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

szerintem az unokák egyformának élik meg a szeretetet, de a menyecske sokkal érzékenyebb, hamarabb megsértődik, mint a saját lány, saját fiú, vagy a vő.

Így, ha érzékenyebb, akkor minden kis nüanszon megbántódhat, esetleg ezt megérzik a gyerekek, s átveszik picit.Ebből adódhat különbség.

Szerintem valaki mire nagyszülő lesz, levonja a tanulságot, amit saját gyerekeinél rontott, s az unokákkal már sokkal kiegyensúlyozottabb. Ebbe nem fér bele, hoyg valakit ne szeressen 100%-osan.Tapasztalatom szerint inkább abból szokott konfliktus adódni, hoyg a nagyszülők kissé elkényeztetik az összes unokát.

2011. jan. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

hogy jut eszedbe ilyet kérdezni?

Ez nem lóverseny, itt nincs rangsor! Ezt így szeretik, ezt amúgy. Ez vásott fiú, az sírós kislány. Ez pirospozsgás, az beteges. Mindet úgy szeretik, ahogyan a legjobban tudják.

Nem egyformán, mindegyiket másképp: ahogy annak a gyereknek jó.

Hoyg méred össze a szeretetet? Mekkora vajas kenyeret kent? Vagy hány soros mesét mondott?

2011. jan. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

"A lányuk gyerekeit szeretik jobban. Ez azért alakul így, mert egyrészt a lányaikkal szorosabb a kapcsolatuk"


ezt már kétszer olvastam, de honnan veszitek??

talán nálatok így van, másnál meg másképp.

Pl én az ország legtávolabbi végében lakom, a bátyám pedig 7-ből hat napon 12 órában együtt dolgozik a szüleimmel, s ott is alszik, ott eszik. A gyerekei hetente 2-3 napot ott töltenek szintén.Az én gyerekeim évente egyszer esetleg kétszer mennek.

Ettől egyformán szeretik őket, de a kapcsolatuk a fiukkal szoros, a lányukkal(velem) sokkal kevésbé.

Néha beszélünk telefonon pár percet. Ettől a szeretet egyforma, csak a kapcsolat nem olyan szoros.

Ez nem a nemektől függ, inkább a távolságtól.

2011. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%
A lányukkal szorosabb a kapcoslat-persze feltételezve azt, hogy egy helyen laknak. Egy anyának mindig az anyja fog többet segíteni, nem az anyósa, ugye. Márpedig a fia gyermekének nem az ő lánya az anyja, tehát abban a családban ő mindig anyósnak fog számítani.
2011. jan. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%

Ismerd meg onmagad!

Ez igy egy beteges felfogas, mert miert kell Neked mar most ezen gondolkoznod pl.?

Szeresd onmagad, fogadd el onmagad, legyen hited es onbizalmad.

Te fogadd el onmagad es a gyermekedet, es Te benned legyen meg a szeretet, s ne mastol varj, hanem adj szeretetet.

Szeresd a Testveredet es akkor nem leszel feltekeny a gyermekere.

2011. jan. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
30%

Ez nem attól függ, hogy kinek a gyereke, hanem, hogy milyen a kapcsolat nagyszülők és szülők között. Nekem két bátyám van, mindkettőnek van gyereke, az egyik sógornőmnek szinte anyu az anyja, a saját anyja nem igazán törődik vele. A másik sógornőmmel átlagos a viszony.

Nem mondanám, hogy bármelyik unokát jobban szeretné, de tény, hogy azzal az unokával szorosabb a kapcsolat (szerintem), amelyik szüleivel is szorosabb, vagy közelebb laknak, így többet találkoznak, stb...

De nem hinném, hogy ez szeretet kérdése lenne...

2011. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Undorítónak találom, ha valaki különbséget tesz az unokái, vagy a gyerekei között.


Nálunk nem tesznek különbséget a nagyszüleim (anyukám szülei, apukámé már nem élnek). Sőt a mamám ugyanúgy szereti a papám előző házasságából született fiának két gyerekét is, és az előző feleség is minket.


21/N

2011. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!