Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó megoldás? Mit...

Mi lenne a jó megoldás? Mit tegyek? Fogalmam sincs, merre indulhatnék

Figyelt kérdés
A férjemmel 6 éve vagyunk együtt, 2 éve vagyunk házasok, van egy másfél éves kisfiunk. A férjem régen, még a kapcsolatunk elején felvett eg csomó hitelt, aminek az összege tbb millió forint lett. ezekről én nem tutam, eltőzsdézte, meg ilyen-olyan befektetésekenelbukta. A hiteleket fizetni nem tudta, sajnos már csak későn derült ki, dea szülei segítettek, jelzáloghitelt vettek fel a házukra, amit elvileg a férjem fizet (gakorlatilag kb. felét az anukája fizeti). Viszont kiderült nemrég, hogy a szülei hitelét sem teljesen a hitelek visszafizetésére költötte, és most azon felül isvan tartozása, elkezdték tiltani a fizetését, az autónkat lefoglalták (nászajándékba kaptuk), a fizetése így a letiltással arra elég, hogy a jelzáloghitelt fizesse, hazaadni ne tud, deugye lakáshitelünk is an, egy csomó ezsi, egyéb kiadás. Volt5 hónap, amikor muna nélkül volt, az alatt felhalmoztunnk eg somó elmaradást közüzemi számlából. A hiteleket, a letiltást, mindent titkol előttem, hazudozik mindenről. Ezekre is úgy jöttem rá, hogy nagyon sántított a története a januári fizetésével, és kértem, hogy mutassa meg a számláját. A számáján az látszódott, hogy a bevallott 160e Ft helyett 300e Ft-os fizut kapott, 48e Ft-ot felvett, amit csak úgy elköltött, nem tudom hova,és közben haza nem ad egy fillért se, mert azt mondja, hogy ő nem vett fel pénzt(a számlatörténetében látszódik, hogy ugyanannál az automatánál vette fel, ami a munkaelyén van, és 4 különböző napon). Az egészben az a legdurvább számomra, hogy még mindig tagad, és ő van megsértődve, mert rosszul esik neki, hogy kérdőre vonom. Mit csináljak? Mit várhatok ezek után? Én már teljesn kikészültem idegileg, őnem tesz semmit, én a kisfimat nem így akarom felnevelni. Mi lenne jó lépés?
2011. jan. 8. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Tudom, hogy nehez helyzetben vagy, de aki igy hazudik, atver teged es a szuleit, az nem erdemel meg. Gondolom, hogy mar probaltatok errol beszelni, de ez valami szenvedelybetegsegnek tunik...olyan, mint aki nyerogepezik es elhiszi, hogy majd egyszer gazdag lesz. Mivel nem akarod felrugni ezt a kapcsolatot, en mindenkeppen azt tanacsolom, hogy forduljatok szakemberhez (pszichologushoz), mert a ferjed valoszinuleg beteges hazudozo, ami a nyeresi vagyabol fakad. Lehet, hogy nagyon lassan tudnanak rajta segiteni. En ezt tennem. De ha ezutan sem valtozik meg, ha a segitseget nem fogadja el, en nem maradnek vele. A legszebb eveid arra mennek el, hogy valaki uton-utfelen atver. Gondolj bele...aki a felesegenek meg minden csaladtagnak ilyen szinten hazudik, milyen ember? En szerintem o mar a sajat hazugsagat is elhiszi, szakember tudna ezen segiteni. Ha az sem, lapat.
2011. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
300 e. havi fizúra képes adóságot csinálni. Jézus mi a frászra költi a pézt? A helyedbe nagyon gyorsan elvállnék mielött rajtad kezdik keresni a pénzt.
2011. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha a szüleivel jó a kapcsolatod, együtt próbáljátok meggyőzni, hogy valóban szakemberhez kell fordulnia. Nulla felelősségérzet, és még ő sértődik meg, ha felháborodsz a hazudozásán. Viszont: túl sokáig ne húzd, katasztrofális következményei lehetnek ennek az életvitelnek. Tudom, az a baj, hogy szereted. Nézd a másik oldalt: ha ő szeretne Titeket, nem viselkedne így.
2011. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt már fontos, hogy a magad, és kisfiad érdekét helyezd előtérbe. Így könnyen hajléktalanná lehet válni.
2011. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, póbáltam már vele bezélni eről, de nem érti, hogy nekem mi bajom, szerinte ő nem tartozik magyarázattal, bocsánatkéréssel meg végképp nem. Ebből azt gondolom, hogy tényleg leginkább betegség lehet ez nála, mondtam is neki többször, hogy szakemberhez kellene fordulnia, deazt izi, hogy csak bátásból mondom neki. Én is leginkább a lást látom megoldásnak jeenleg, mert a kisfiamnak is sokkal jobb éltet szánok, és ezelőtt a kapcsolat előtt csak hallottam ilyen esetekől, de soha nem gondoltam volna, hogy velem is egeshet. És radásul olyan észrevétlenül lehet belesüppedni ezekbe a gondokba, hogy észre se veszi menet közben az ember. a férjem a segítség minden formáját elutasítja, támadásnak veszi. De valamiért mégis mindig azt érzem, hogy mellette kell maradnom, segítenem kell neki. Pontosabban éreztem a kisfiunk megérkezéséig. Mostmár inkább a kisfiam a fontos, az ő érdekeit kell szem előtt tartanom, csak mivel 2 napja bukott ki az újjabb balhé a decemberi fizetésével, meg a letiltással, miegymás hazugságokkal, nem biztos, hgteljesen tisztán látok, mert csak a kétségbeesést, meg a haragot érzem.
2011. jan. 8. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnállak, egyre több a linkóci faszi:S Kár hogy gyereket szültél, most sokkal könnyebb helyzetben lennél. Én így is, úgy is elhagynám. Ki tudja mire költötte a pénzt, hazudozik...minek akarsz vele lenni, tönkre fog tenni.
2011. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"De valamiért mégis mindig azt érzem, hogy mellette kell maradnom, segítenem kell neki." Hidd el, az ilyen emberek erre alapozzák az egész életüket. Hogy mindig lesz valaki, aki úgy érzi, mellette kell lennie. Csak kihasználja az érzéseidet, a lelkiismeretedet. Neki ugyanis egyik sincs. Tudom, durva, de hidd el, igaz.
2011. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elso vagyok...szerintem lelkifurdalasod ne legyen. Mar mindent megtettel, amit lehetett. Talan attol terne eszhez, ha elmennel a kicsivel ideiglenesen. Ha attol sem, akkor neki a szenvedelye mar fontosabb, mint ti es akkor egyertelmu, hogy egy megoldas marad. Mondd meg neki, hogy vagy elmentek egyutt szakember segitseget kerni vagy elmesz a haztol, mert ez igy nem elet. Szerintem is beteg...leirasodbol ez derul ki, de az ilyen emberek tobbsege nem is akar magan segiteni. Ha nem kepes valtoztatni, nem vagy koteles vele maradni, mert azzal mindenki elete tonkremegy.
2011. jan. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent nekem is van ilyen rokonom, az unokatesom, aki pont ezt jatssza el mar evek ota...szerintem ebbol nem lehet kulso segitseg nelkul kijonni a legtobb esetben, aki meg nem akar megvaltozni, azt nem lehet megvaltoztatni, kiteheted erte szived-lelked - ezt ne felejtsd el. Nem a te hibad! De az a te hibad, ha egy eletet igy elsz le vele es a gyereketek ettol idegroncs lesz, a nyakatokon lesz a sok adossag, amirol ti nem tehettek, nem ertelmes dolgokra ment el a penz.
2011. jan. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Örülök, hogy nem hülyézett le senki, megerősítést kaptam, hogy én gondolom jól a dolgokat, és a bűntudat leküzdésében ez sokat segít. Erőt gyűjtök és lépek. Nem így terveztem ezt az egészet, én gomolyan gondoltam a jóban-rosszbant:(
2011. jan. 10. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!