Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek egy olyan pasival...

Mit kezdjek egy olyan pasival aki egyszerűen nem tud megvigasztalni?

Figyelt kérdés

egyszerűen nem tud mit kezdeni avval, ha szomorú vagyok, nem tudja hogy kellene viselkednie

ha teljesen magam alatt vagyok, sírok csak néz bambán és megkérdi mi a baj, ha én könnyek között elmondom akkor a válasz annyi: értem

nagyon rossz, nincs senki hogy megvigasztaljon :(

2 éve vagyunk együtt, 20on felüliek vagyunk

járt már valaki így? mit tegyek?


2011. jan. 9. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az emocionális, érzelmi intelligenciájával van sztem gond. Ezt kisgyermekkorban sajátítjuk el szülői példán át, de fejleszthető,pl. ha elvállal vmi karitatív munkát. Könyvekben nézz utána. Jobbat nem tudok mondani, remélem vmit segített.

Te vigasztalod, amikor ő szomorú? Vagy nem mutatja ki? Könnyen kimutatja az érzelmeit?

2011. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Miert sirsz, miert kell hogy legyen valaki aki megvigasztaljon? Milyen surun jonnek ezek a jelentek? Lehet hogy a pasi probalt mar tobb mindent, de Te nem vigasztalodtal meg. Sok ferfi nem tud a noi konnyekkel mit kezdeni. Begubodzanak, kivarjak mig elmul. Egyebkent, epp most olvastam egy sttisztikat, hogy ferfiak ferfiletjuk rogton lelankad, ha egy not latnak sirni, nem tudjak mi a tenedo.
2011. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy neki is rossz ez a helyzet. Biztos szeretne megvigasztalni, csak nem tudja, hogy mit kellene mondania. Szerintem ne ródd ezt fel neki, hogy nem a szavak embere ilyen helyzetekben. Elvégre a problémáidat neked kell megoldanod és hidd el már az is nagyon jót tesz neked, hogy ő figyelmesen meghallgat, csak talán ezt észre sem veszed. Kérd meg, hogyha nem tud mit mondani, akkor csak öleljen át szorosan és hallgassa, amit mondasz. Meg fog nyugtatni az érzés, hogy szeret téged és meghallgat, még ha érdemben nem is tud hozzászólni a problémához.
2011. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mit tud csinálni? Nem tanították meg ilyesmire, pasiknál az érzelmi csomag... amolyan luxus.

Egyes elgondolások szerint a férfi dolga vágyat ébreszteni a nőben, a nő dolga érezni tanítani a férfit.

Sajnálni biztos nem fog. Esetleg viccelhet, vagy terelheti a gondolataid, de van egy olyan érzésem, hogy ölelgetést szeretnél, fejsimit, megnyugtató szavakat, szóval egy kicsit gyengének, védettne érezni magad. Ha nem tudja megadni, akkor talán még gyerek, keress egy felnőttet magad mellé. Vagy segíts neki felnőni.

2011. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

stresszes vagyok mostanában eléggé, jólesne kicsit ilyen szinten is a törődés

az érzelmeit nem nagyon tudja kimutatni semmiylen formában :( ha valami baja van inkább csendben van, nem szeret róla bezsélni

sajnos nagyon nehéz gyerekkora volt, csak nem értem hogy miből tartana kicsit odabújnia vagy valami megnyugtató szavakat modnania, így csak rosszabb lesz nekem is az egész :(

2011. jan. 9. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Azon problemazz, hogy sztresszidet megoldd, ne azon, hogy pasi nem tud megvigasztalni. A sok sirasod, depizesed elobb-utobb veget fog vetni a kapcsolatnak.
2011. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
tehát igazából oldjam meg egyedül. csak sajnos ha nekem van egy barátom akkor szeretem azt ott van mikor szükségem lenne rá, mikor másra már nem számíthatok. nagy kérés ez? ne is álmodjak ilyenekről?
2011. jan. 9. 10:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg vele kéne megbeszélned ezt. Hogy nem csak az ágytorna miatt tartod, érzelmi biztonság is kéne, meg beszélgetések.
2011. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Szomorkodasod, depresszios konnyeid a Te egeszsegedre fognak hatni. A pasi, gondolom, nem egy orvos, igen Neked kell megprobalni megoldani problemaid. perszze, jol esik ha az ember kap tamogatat, de ne varjunk el mindent a partnerunktol, nekunk is kell sajatmagunkon segiteni, fejleszteni magunkat.
2011. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szerintem a legtöbb pasi ilyen, egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. a párom is ideges lesz ha egyszer megölel és nem hagyom abba a sírást kb 2 másodpercen belül, pedig azt nehéz szabályozni.


az egyik férfi kollégám is azt mondta, hogy képelen elviselni a sírást, inkább átmegy a másik szobába és megvárja amíg a felesége abbahagyja. és emellett szerintme mintaapa és mintaférj, de a vígasztalás az nem megy neki

(sima női szomorúság miatt, természetesen amikor baj van és érti miért sír a nő, az más)

2011. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!