Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van vkinek személyes tapasztal...

Van vkinek személyes tapasztalata, arról, h a romák viselkedése csak nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
Tehát ugyanaz a gyerek más családban máshogy viselkedne? Vagy genetikailag bennük vannak azok a dolgok, amik miatt az emberek előítéletesek?
2011. jan. 9. 22:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%

Én ugy gondolom van benne genitikai hajlam,is.

Itt nálunk a szomszéd,egy félcigány fiut fogadott örökbe,és szépen nevelte.Sajna a fiuból előjött a vére...

2011. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%

Egyértelműen nevelés kérdése nem kell túlmisztifikálni. A romák azt látják otthon amit látnak azért olyanok amilyenek. Jó családban más a helyzet nézd meg az úri cigányokat azoknak egy kicsit mások a gyerekeik.

Én dolgoztam főiskolát végzett romával normális iskolázott szülők, jó családi háttér stb volt kikről példát vennie. Nem is volt olyan mint az átlag, de meg is szívta rendesen, az álláskeresésnél hátrányban volt pedig még a beszédén se lehetett érezni hogy az, csak a külsején látszott, hogy roma. Szóval nincs ebben semmi genetika. Viszont ha pici korában fehérek fogadják örökbe és felnő és szembesül a fajtájával szembeni utálattal, a másságával,és elkezdi felfedezni a többi romát hát igencsak erős háttér kell, hogy a helyes úton maradjon. Identitászavar!

2011. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
72%
Hát ez egy jó kérdés,akárki kérdezi..Nemtudom megmondani,de nincs kizárva,hogy ha egy cigánygyerek csecsemő korától jónevelést kapna nem lenne egy börtöntöltelék vadállat.Mert szerencsétlenek mit látnak otthon?Vagy olyan csoróság van,hogy egymást eszik,és lopni járnak,vagy full gazdagok és úgy van nevelve,hogy neki mindent szabad.Ezutóbbit közelről tapasztaltam.Egy nagyképű,gazdag fenegyerek lett belőle.
2011. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
28%

Vannak öröklött tulajdonságok. Ilyenek a romáknál a muzikalitás.

Minden előítélet ostobaság. Nem általában, hanem egyes emberekre kell rossz szemmel nézni, aki azt érdemli tapasztalatod szerint.

A romák többsége elkeserítő helyzetben van. Sajnos, én, személy szerint, nem tudom, hogyan lehetne őket megsegíteni.

2011. jan. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is bennük van, ha nem is a bűnözésre való hajlam, de agresszívabbak, mint mondjuk a fehér emberek.

Aztán ebből viszont az adódik, h hamarabb követnek el bűncselekményeket.

Van jó pár rendőr ismerősöm, mondták, h ha már egy rabláshoz nem csak őket hívják, hanem a mentősöket is, akkor már tudják h valszeg romák voltak, mert nem csak elveszik az értékeket hanem még jól el is verik az embert.

Vagy a nyomozók, ha megkötözött megvert emberekhez hívják őket, akkor már megint tudják, h a sorra kell menni keresgélni:S

2011. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%
Én ismerek egy roma fiút, akit egy magyar család fogadott örökbe még kisbaba korában, és tisztességes ember lett belőle. Elég művelt, komoly szakmája van, vallásos. Szóval nála nem jöttek elő a gének idáig, szerintem nem is fognak.
2011. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

háát. biztos rá lehet nevelni egy romát a jó útra. a gond, hogy amint idősebb lesz, akkor összekerül a többi romával aki azonnal befogadja és átcsábítja a rossz oldalra. A legtöbb roma/cigány nem elég kitartó, hogy azt mondja "nem!" és inkább a könnyebb utat választja. és azért ha belegondolsz, amikor egy cigány a többi cigányt választja a nemcigányokkal szemben, akkor már rá is igaz, hogy rasszista, azaz faji alapon dönt.


amúgy nekem inkább csak arról vannak sztorijaim amikor a normális cigányokból előjön a "cigányvér". tuti hallottál arról a focista cigány srácról aki kómába esett, asszem még most is kómában van. Eleinte az anyja rendes volt, örömmel fogadta a felajánlásokat önkormányzattól, vállalkozóktól, stb. Egy kis putriuk volt. totál fel lett újítva, kaptak speciális berendezést a gyerek miatt, egy csomó dolgot. Azt a végén előjött az anyjából az ,hogy elégedetlenkedett és tipikusan cigányos lett, már több kellett volna...


A másik sztori apám bnője. Közszolga. Volt neki valaki cigány kollegája aki idővel lelépett onnan. Teljesen normális értelmes volt. azt egyszer csak iwiw-en egy olyan képaláírást fedezett fel nála amin a csaj arról ír, hogy nah "kik is lesznek többen.." meg hasonlók.


visszatérve a kérdésre. egy olyan helyen ahol nincsen cigány közösség, ott tuti lehetne rendesen nevelni egy cigányt gyereket is, már azért is, mert ott ugye nem előítéletesek. De itthon nem hiszem. És nem a magyarok hibája. meg lehet érteni őket is.

2011. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 sepultura válasza:
79%
Baráti viszonyban vagyok két családdal akik cigány gyerekeket(2-2)fogadtak örökbe és nincs a gyerekekkel semmi gond.A legidősebb gyerek 17 éves.
2011. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

"A romák többsége elkeserítő helyzetben van."


Ebből, h jön az, h brutálisan összeverik az embert, ahogy az előbb írtam?

És ez nem kurucinfós, hanem borsodi,szabolcsi meg pesti rendőrök véleménye...

2011. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem egy roma lányt, aki egyáltalán nem ilyen volt. A sulinkba járt és egy csendes, visszahúzódó, becsületes, egész jó tanuló csaj volt. Gondolom őt így nevelték a szülei.

Aztán a gimis osztályunkban is volt egy srác akinak csak az apja volt roma. Ő egy kicsit olyan sunyis volt, de tanult és nem lopott. A sunyist egy kicsit poénosan is értem, jóarc gyerek volt. Amikor diktáltuk vissza a TZ jegyeket a tanárnak akkor ő egyszer 3 helyett 4et mondott, meg ilyenek. De semmit sem ismétlődően, mindig volt új ötlete és ennél durvábbat sosem csinált.

Valahol olvastam már olyat, hogy bizonyos viselkedési formák öröklődnek, de azért a csoportosan elkövetett fegyveres rablásra való hajlam biztosan nem. Szerintem ezt otthon tanulják. Csak gondolj arra, hogy hogyan beszélnek a szülők a 4 éves gyerekeikkel is az utcán...

2011. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!