Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van vkinek személyes tapasztal...

Van vkinek személyes tapasztalata, arról, h a romák viselkedése csak nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
Tehát ugyanaz a gyerek más családban máshogy viselkedne? Vagy genetikailag bennük vannak azok a dolgok, amik miatt az emberek előítéletesek?
2011. jan. 9. 22:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan ismerősöm, akinek a családja az a vérbeli börtöntöltelék banda, neki elege lett belőlük, és tűzoltó lett, becsületes, normális, a gimit is rendészeti szakon végezte, csak a rendőrtisztire nem jutott be. De volt egy csaj is, akit a szülei nem engedtek nyolcadik után továbbtanulni, pedig kitűnő volt, de férjhez adták, és nem járhatott tovább, mert egy cigány lány ne tanuljon, ne dolgozzon, majd a férje eltartja.
2011. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látom eléggé megoszlanak a vélemények. Direkt személyes tapasztalatot kérdeztem, mert ha csak feltételezünk vmit, az nem biztos, h a gyakorlatban is úgy van.

Nekem sincs személyes tapasztalatom, de azzal a válaszolóval értek egyet, aki azt írta, h egy olyan helyen, ahol nem találkozhat a gyerek más romákkal egyáltalán, ott ki sem jöhetne a "vére".

Igazából azért érdekel a kérdés, mert mi is gondolkodunk, h örökbefogadunk egy roma babát.

2011. jan. 9. 23:33
 13/34 anonim ***** válasza:
2011. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Hülye példa, de nézd meg a Való Világot. A roma testvérpár csinál kb. minden házimunkát, feladatot.
2011. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
2011. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
75%

Nem igaz,hogy a romák vérében van a gyilkolás és a munkakerülés! Ez részben az elkeserítő körülmények miatt,és az ellenük folyó uszítás miatt van,másrészt,hogy a cigánykérdést valós megoldások helyett segélyekkel akarták-akarják megoldani.

Városunkban mindig is éltek cigányok,és nem is volt velük semmi baj. Nagyon ritka volt a tyúklopás,vagy a besurranó tolvajlás. Vályogvetésből éltek. A férfakat felfogadták kertet ásni,WC-t pucolni,trágyát hordani. Az asszonyok pedig disznóvágáskor-nagytakaritáskor vizet hordtak,padlót súroltak. De volt olyan család,ahol a nagymosásnál,nehezebb háztartási munkához is cigányasszonyt hívtak. Ahol dolgoztak,ott soha nem lopott egyik sem semmit.

A Kádár-rendszerben is dolgoztak a férfiak és a nők is.

Ez bizonyítja,hogy nem természetüktől fogva munkakerülók.Az igaz,hogy nagyhangúak,indulatosak (akár az olaszok),de nagyon szeretik a gyerekeiket.

Az utcánkban is lakik egy cigánycsalád. Soha nincs velük semmi probléma. Dolgoznak,szépen nevelik a gyerekeiket. A gyerekek mindenkinek köszönnek az utcában,amit a nagyar gyerekekről már nem nagyon lehet elmondani.

Ma már nagyon nehéz jó megoldást találni,arra amit 20 év alatt elrontottak az éppen regnáló kományok! Pedig valami tenni kellene,hogy ne romoljon még jobban a helyzet.

2011. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Nekem van tapasztalatom.

Volt osztálytársam örökbe fogadták. Külsőre és beszédre cigányos volt, de egy tündéri lélek a mai napig is, rendes, tanul mint a güzü.

Persze ez nem bizonyíték arra, hogy az összes ilyen lenne, ha kisbaba koruk óta normális neveltetésben részesül.

2011. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Csak reagálnék a bűnözői hajlam öröklésére!

Ismertem egy 3 gyerekes családot. Az apa kőműves volt. Az egyik fiú katonatiszt lett, a lán yuk egyetemet végzett. A legidősebb fiú jogot tanult,de egy napig sem dolgozott,hanem betörésekből élt. Többet volt börötnben,mint szabadon. Szökés közben lelőtték a rendőrök.

A családban soha nem volt senki bűnöző,őseik is tisztességes mesteremberek voltak.Ezt a fiút is zgyanúgy nevelték,mint a testvéreit,akkor miért lett bűnöző belőle?

2011. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Igazából azt gondolom, h a munkakerülés, bűnözési hajlam nincs a vérükben. Viszont az se túl jó, ha az agresszivitásra való hajlam, az indulatosság, bennük van. :S

(bár a belinkelt cikk szerint a bűnözésre való hajlam is öröklődik...)

Nem is tudom, most elbizonytalanodtam az örökbefogadást illetően.

2011. jan. 9. 23:49
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Sztem alapból hevesebb a romák vérmérséklete genetikailag, de azt, hogy minden roma/cigány genetikailag lopós, bűnöző vagy agresszív állat lenne, azt kétlem. És alapból ez az egész nevelősdi sok mindentől függ. Pl. hogy egészen kicsi korában fogadják-e örökbe a gyereket, vagy intézetből egy párévest (intézeti életről lehet hallani sztorikat, ráadásul ott van cigány közösség is, akiktől "tanulhat", vagy ha kiközösítik, és minden nap meg kell védenie magát-ez egyébként nemcsak romákra vonatkozik sztem...). Vagy az, hogy ahol laknak, milyen a környezet... van-e pl. cigány közösség (és hogy a gyerek inkább próbál beilleszkedni, nehogy "baja essen", vagy nem barátkozik velük)... és hogy a suliba, ahol jár, előítéletmentesen állnak hozzá, vagy azonnal kiközösítik (ha t9bbynire fehér suliról van szó)-ilyen esetben előhet az agresszió, ha úgy érzi, szavakkal nem tudja megvédeni magát, főleg kisebb korban (ez is egy olyan dolog egyébként, ami "rendes magyar fehér" gyerekeknél is előfordul)... vagy ha pont egy balhésabb közösség az, akik mégiscsak befogadják maguk közé... mivel az ember társas lény, vágyik arra, hogy egy közösség tagja legyen, sokszor annyira, hogy tökmindegy, hogy milyen közösség, csak legyen...
2011. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!