Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy barátom most már két...

Van egy barátom most már két éve! Kicsit össze zörrentünk a pénzen mert közös kasszán vagyunk! Ő azt mondta legyünk külön kasszán mert úgy jobb lesz, neki van egy lízinges autója azt mondta azt is fizeti egyedül meg a rezsit felesben! Lent folytatom?

Figyelt kérdés
Mondtam jó ha ezt akarod legyen ,akkor veszek magamnak egy autót és azt fent tartom szépen magamnak!De az autót ugy tudtam volna megvenni hogy hitelt veszek fel,akkor elintéztem a hitelt 480 ezret,havi 20 ezer ft 8 évig!Mire meglett a hitel már megbeszéltük hogy minden ugy lesz ahogy eddig volt.És ugye anyagilag nem túl jol állunk amúgy sem, én mondtam hogy most minek a két autó ráadásul még neki vagy egy céges autója is!akkor tegyük hasznosabb dolgokra pl:megcsináljuk a szobát leparkettázzuk stb....Persze most jol megvagyunk de mit tegyek ,az életet nem lehet kiszámítani mi van ha szét megyünk nekem a hitel itt pedig itt marad a szép szoba!Mit tudnék tenni hogy nyugott legyek ?Természetesen nagyon szeretem a barátom és remélem ,hogy soha nemfogunk szét menni de mégis kell a rosszra gondolni!Légyszi segítsetek!
2011. márc. 15. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

ügyvéddel lehet olyan papírt irni h mi kié.

de ezt nem értem én ez a tipikus magyar szar felfogás h mindent hitelre. a sok hülye hitel miatt nem tudnálak sajnálni ha vmi gáz lesz belőle

2011. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"de mégis kell a rosszra gondolni!"

Szerintem nem KELL...

Mi a párommal sosem ugrottunk össze a pénzen, mindig úgy oldjuk meg, az ad akinek éppen van. Mikor nincs, hallgatunk:)

Ha minden igaz most nekem lesz több pénzem mivel kapok ösztöndíjat erre a félévre, de tiszta szívesen adok belőle neki, bármire kell. Ugyanígy ő is bármikor, teh

t gyakorlatilag közös kasszán vagyunk.

Szerintem az a kapcsolat, ahol a pénz be tud szólni már régen nem jó...:(

Arról meg, hogy mi lenne ha szétmennénk nem gondolkodunk, mert mindketten vagyunk olyan intelligensek és tiszteljük mindig annyira a másikat, hogy nem akarnánk egymást kisemmizni. Lehet, hogy ez csak nekem természetes, látva, hogy mi megy manapság...:-S

2011. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt az egészet... Ha a párodnak van 1 céges autója, meg lízingel 1et, akkor neked mért kellett még egy autót hitelre venni? 3 autó szerintem elég nagy luxus, pláne ha abból 2 hitelre fut. Pláne, ha nem is álltok jól anyagilag.

Egyébként, ha együtt élsz valakivel, szerintem teljesen normális, ha valamit közösen újítotok fel.

A párommal mi is rengeteg mindent vettünk a lakásba, eszembe sem jut, hogy mi lesz akkor, ha szétmegyünk? Majd akkor gondolkozom rajta, ha esetleg bekövetkezne.

Mért kell rosszra gondolni? Mi van, ha holnap kimész az utcára, és ráesik a fejedre 1 tégla, és meghalsz? Akkor ezt is vedd számításba...

2011. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

480 000 ezer forintot vettél fel 8 évre, havi 20 000-rel! Az azt jelenti, hogy pont négyszeres összeget, azaz közel kétmilliót fizetsz vissza! Évi 240 000 azaz 1 920 000 8 év alatt!

Remélem elírtál valamit! Mert ha nem, akkor iszonyat böszmeséget csináltál!

Remélem még nem vetted fel a hitelt, csak igényelted!

2011. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pontosan 18 ezret fizetek majd meg abból 5 ezer a bíztosítás!
2011. márc. 15. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem minek ennyi autó, meg azokat fenn is kell tartani, a benzin sem olcsó. Azt sem értem, hogy jogilag rendezetlen helyzetben, házasok sem vagytok, minek közösködtök? Már bocsánat de én azzal nem osztok meg semmit, akivel nem vagyok házas, nem egy család vagyunk. Addig külön kassza egyértelműen.
2011. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocsi, de én nem vettem volna fel hitelt, 8 évre(!!!) havi 18 ezer+5000! mi 1-1,5 millát vettünk fel 2 évre! 65 ezres törlesztővel.
2011. márc. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!