Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Mennyi az az alkohol...

Hölgyek! Mennyi az az alkohol mennyiség ami tolerálható egy férfinak, milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Eléggé idegesít,hogy a párom iszogat,de nem akarok egy hisztis p.. lenni és beszabályozni neki.Nem régi kapcsolat és nagyon szeretem,nem szeretném,hogy az alkohol miatt legyen vége a kapcsolatnak.
2011. jan. 12. 06:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy mennyit iszik.

Én azt mondom, igyon csak. Mint ahogy előttem írták, azért ne beugrásig minden nap.

Igazad van szabályozni ne is akard. Lehet, hogy most csak ilyen időt él. Valami nyomasztja. De nem lehet tudni. De egyenlőre hagyjad. Neked sem kéne, ha mondjuk lenne valami "szenvedélyed", hogy szabályozni akarják. Gondolj erre. Ha már tényleg az alkoholizmus felé kacsint akkor vedd komolyan a dolog.

2011. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Ha valaki naponta megiszik egy sört/pohár bort vagy kb. ilyen mennyiséget, azzal nekem semmi bajom, kivéve az, hogy így lehet gyönyörű sörpocakot növeszteni, ami számomra minden, csak nem szép.

Ha buliról van szó, akkor ezt így nem tudnám általánosságban megmondani, hiszen ez attól is függ, hogy ki mennyire bírja, kire milyen hatással van.

2011. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Otthon amit láttam: apám társasági ivó volt. Ez azt jelentette, hogy bizonyos vendégekkel ivott valamennyit, de csak jókedvű lett tőle, viccelődött - a vendégek rendszerint rosszabbul néztek ki. Pálinkát szoktak a szüleim gyógyászati céllal inni - pl. torokfájásra egy kupica, vagy egy pohár bor, ha nagyon nem megy az alvás.

Apámat két alkalommal láttam totál részegen: egyszer, amikor az édesanyja meghalt, illetve amikor a kutyánk elpusztult és neki kellett elásnia. Sírva vitt egy szál virágot, rádobta a tetemre, és utána szórta rá a földet. Aztán bejött és kiitta a hűtőt. Majd csendben szipogott a sarokban, aztán elaludt.


Férjem havonta-kéthavonta elmegy a haverokkal, olyankor csacsi részegen jön haza. De annyira kontrollált, hogy csak a mozgásán látszik kissé, viselkedésében annyi változik, hogy kicsit oldottabb, viccelődősebb - no meg bandzsít :)

Egyszer egy nem sikerült vizsgája után (nagyon sokat tanult rá) tolt le több sört bánatában, de akkor ő is inkább csak meredt maga elé, majd elment aludni.


Nekem ezek beleférnek, mert amíg nem így "old meg" valaki minden stresszhelyzetet, addig belefér. Én is ittam már le magam egy olyan vizsga után, aminek a bukása egy plusz évet jelentett (egyetlen időpontot írtak ki, rengeteget tanultam rá). Mindezt úgy, hogy amúgy évente 3-4 alkalommal iszok csak.


Szerintem a mértéken és a miérten van a hangsúly. Ha valaki minden problémáját az alkohollal próbálja megoldani, akkor fél pohár bor is gond.

Szélsőségesen nagy öröm vagy bánat esetén meg nincs korlát.

Ha közeli hozzátartozó meghal, akkor a halálhírt követően egy berúgás elnézhető (ha amúgy nem szokott az illető).

De abban is biztos vagyok, hogy ha majd lesz gyerekem, akkor apám és a férjem is négykézláb fognak bejönni a kórházba, úgy berúgnak örömükben. Sőt, szerintem anyám is :)

2011. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
56%
16 éve vagyok férjnél, de még SOHA nem láttam a férjemet egy kortyot sem inni.Még egy pohár bort sem, vagy pezsgőt, vagy akármit.Soha nem iszik semmit.Így én sem tudnám elképzelni azt, hogy igyon.Nem is tolerálnám.
2011. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon utálom azt a tipikus női tulajdonságot, hogy míg az egyik pillanatban teljes mellszélességgel kiállnak valami mellett, addig a másikban már tiltakoznak ellene.

Lefordítva párkapcsolatokra, míg a kapcsolat elején párjuk minden tulajdonságát, hibáját elfogadják, később ezen nézetüket megváltoztatják, és elkezdenek veszekedni, tiltani, zsarolni, zsémbelődni.

Ez a helyzet az ivással is. A kapcsolat elején még eljárnak velünk a haverokhoz, iszogatnak velünk, sokszor minket is az asztal alá isznak, aztán vesznek egy 180-ast, és elkezdenek tiltani a barátoktól, ivászattól. Mintha az eleje lett volna a beetetési időszak, a többi a valóság.

Én is, ismerőseim is állandóan szenvedtek az ilyesmitől, pedig nem adtunk okot a zsémbességre, nem verekedtünk, nem kötekedtünk, nem akartunk rámászni az asszonyra borgőzösen, nem szoktunk rá a mindennapos ivászatra. Szimplán jól éreztük magunkat, ami úgy tűnik nem tetszett a nőknek. Jött a szokásos bőgős érzelmi zsarolás, lealkoholistázás, szakítással fenyegetés.

Sajnos az lett az általános, hogy "Ha én nem iszom, te se igyál soha!"

A nők egy idő után már magyarázatot sem tudnak adni a miértre, csak úgy ellenzik és tiltják az ivást.

Itt is látni, hogy sokaknál él a zéró tolerancia, mások már akkor is kibuknak, ha a férjük szédelgősre itta magát. Aztán csodálkoznak a nők, ha elhagyják őket, mert ezt a fajta tiltó, zsaroló zsémbességet lehetetlen hosszú távon kibírni. Vagy elfogad a nő annak, amilyen vagyok, vagy mehet, amerre lát. Keressen olyan férjet, akinek megmondhatja, mikor mennyit ihat, és az rendben bólogat is rá.

2011. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
63%
OFF 12.45 Azt kifelejtetted a felsorolásból, hogy legyártanak két gyereket, az asszony ne unatkozzon, míg az ember folytatja a régi életét. És általában a nők szokták elhagyni az ilyen hapsikat, nem fordítva. :D
2011. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Részemről semennyi. Egy pohár vörösbor egy vacsorához, vagy ilyesmi, esetleg, de több nem. Nem bírom a "sörözgetést" pl. :S
2011. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

12:45 kedvéért akkor hozzáteszem, hogy első pillanattól így gondolom, nem csak később jön rám...

13:20 voltam.

2011. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

6-10ig kocsma minden nap

saját időbeosztás :D

2011. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 péntekné válasza:
Magam részéről úgy gondolom,hogy párom addig igyon,amíg az jól esik neki,és akkor amikor megkívánja,felnőtt ember,és ő tényleg tudja hol a határ. Amíg valaki nem lesz agresszív,nem viselkedik botrányosan,vagy undorítóan,szerintem nem kell érte piszkálni.
2011. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!