Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én "kötelességem" és csak...

Az én "kötelességem" és csak túlreagálom? Valaki hasonló helyzetben volt már?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 1 éve vagyunk együtt a párommal. Van egy 8 éves kislánya az előző kapcsolatából. Általában 2 hetente van velünk, de amúgy meg amikor az anyuka gondol egyet és váratlanul lepasszolja. Eleinte azért engedtem mindenben, mert feltételeztem, hogy a kislányt és a páromat is megviselte a válás, de most már egyre rosszabb a helyzet. A lényeg: A gyerekes napokon a párom engem kizavar az ágyból, hogy akkor menjünk a kislányért. Vagyis hát én menjek, mert ő meginna egy pohár sört. Akkor egész nap soförködöm (jelen van a párom is), és este is akármit csinálok (sütés-főzés, tv-zés, vagy akármi), hagyjak mindent félbe mert anyuka "kiadta a parancsot" hogy a gyerek 8-ra otthon legyen (se elöbb se késöbb). Ha otthon vagyunk, én főzök, mosogatok, meg minden, a gyerekkel közben játszom, közben a párom az udvaron van, cigizik és sörözik. Ha pl. strandra megyünk párom közli, hogy neki hideg a víz, és inkább kint marad sörözni. Ha játszótérre megyünk, ő vár 1 órát a kerítésen kívűl, hogy dohányozni tudjon. Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a kislánnyal, de kb. 2 percenként hiszti, minden kell neki, majd eldobja, nem mos kezet, mindent beleken a ruháiba, csak Mc Dondald's-os, kaját hajlandó enni, abból is 3 falatot, majd a földhöz vágja. Nem szólhatok rá, mert akkor közli, hogy soha többet nem akar hozzánk jönni, és nagy balhék vannak anyuka részéről.
2011. jan. 12. 10:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már volt 1x, csak másképp fogalmazva, nem?

Mindenesetre én ennél a résznél gondoltam úgy, hogy nem, nem reagálod túl: "én menjek, mert ő meginna egy pohár sört."

Ez milyen már?! Olyan látszatfontos neki szegény gyerek - mindent megad neki, ha azt nem neki kell csinálnia, hanem - ez esetben - neked.

2011. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ennyi idő alatt hogyhogy nem ismerted meg a párod személyiségét.. Az ilyennek tényleg cselédre van szüksége, aki mindent megcsinál helyette, és még a száját sem nyitja ki.

Ez az egész helyzet egyedül neki jó. Ha te gyereket akarnál nevelni, akkor gondolom szülnél magadnak, a gyereknek biztosan hiányzik az apja, anyuka meg nem tudom, mit szólna ha tudná, volt férje ennyit foglalkozik a gyerekkel.. Mire számítasz ettől az alaktól? Abban biztos lehetsz, hogyha esetleg a napi munka és házimunka mellet úgy éreznéd, szeretnél egy gyereket, ugyanennyi segítségre számíthatsz majd a párod részéről. Ha pedig elváltok, valószínűleg a te gyerekedet is majd az aktuális maca pesztrálja.. Hát hiányzik ez neked?

Ez a férfi nem való semmire. Vedd már észre, mekkora különbség van köztetek! Neked önértelési zavarod van szerintem.. Te túl jó vagy ehhez az alakhoz. Tudod hány férfi keres olyan nőt, aki toleráns, házias, dolgos, megbízható? Rád lehet számítani.. a pasidra bizony nem. Találsz te nála ezerszer jobbat! Csak bízz egy kicsit jobban magadban, és ne hagyd hogy kihasználják a gyengédet! Túlságosan manipulálható vagy..

2011. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, őszintén remélem, hogy azért nem reagálsz a válaszainkra, mert éppen szórod egy zsákba a "párod" cuccait. Ritka az a kérdés, amire ennyire egyforma válaszok érkeznek, remélem elgondolkodsz ezen, saját magadért.
2011. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én meg sem mozdulnék a gyerek kedvéért. Jó ötlet elmenni otthonról.
2011. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Eleinte megpróbáltam nagyon alkalmazkodni (a válás miatt, hogy legyen jó is nekik ennyi rossz után) de valahogy egyre jobban eluralkodott a fejem felett minden. A kislány engem inkább a barátnőjének/nővérének tekint és mindent velem akar csinálni. Ezzel nem is lenne gond, ha lennének a párommal kettesben is programjaink, hogy én is kikapcsolódhassak. Egyszer mondtam neki, hogy én most nem lennék jelen a gyerekes hétvégén, egyből nekem esett, hogy biztos pasizni megyek. Hogy miért tűrtem eddig? Mert vannak a környezetemben többek, akik szerint ez normális ha valaki gyerekes kapcsolatba megy bele (a nő dolga hogy a gyerekkel foglalkozzon) és én meg biztos csak féltékeny vagyok a gyerekre és azért "nyavajgok".
2011. jan. 13. 09:49
 16/18 anonim ***** válasza:

Az anyja dolga, hogy vele foglalkozzon. Amikor az apjánál van, akkor meg az apja dolga. Te valóban inkább lehetsz egy nővér, vagy egy barátnő, esetleg ha a gyerek annak is elfogad, akkor pótanyuka. Ehelyett most az apja is te vagy, ahogy olvasom, meg a cselédjük is.

(nem csoda, hogy elváltak/szakítottak...)

2011. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Először is, a környezeted élje a saját életét, ne Téged utasítgasson. Azért ne legyél egy senki, mert ezt várják el Tőled. Igen, legyél jó, de csak ahhoz, aki Veled jó.

Az meg, hogy legyen jó nekik annyi rossz után, arról Te csak a pasi szemszögéből tudsz, (meg ne sértődj) tipikus női ostobaság. Az új nő szidja, szemetezi a régit (ezt általánosságban mondom), mert a párja ezt mondta, meg azt mondta. Miközben látod, hogy viselkedik Veled, szerinted Te is egy szemét vagy, azért kapod ezt? Tudod, a legnagyobb mesemondók mind férfiak voltak.

2011. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben igazatok van. Eleinte elhittem mindent, de végül is a másik oldal véleményét tényleg nem ismerem. Ha otthon is ezt csinálta (a nő mosott, főzött, takarított, gyerekkel foglalkozott, mellette dolgozott, stb, a pasi meg munka, sör, cigi és kész) és kettesben még egy fagyizóba sem mentek el, akkor meg tudom érteni, hogy miért lett vége az egésznek. Miért nem tudok soha egy normális pasival összejönni?
2011. jan. 14. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!