Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kontaktlencsét szeretnék, de...

Kontaktlencsét szeretnék, de hogyan mondjam el anyumnak?

Figyelt kérdés
Unom már a szemüveget. :(((
2011. jan. 12. 19:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Na,pár dolog. 3 éve van kontaktlenyóm. Lágy és kemény kontaktlenyó van, félkemény a lágyhoz tartozik.(ált. szemhibák korrigálásakor, magasabb dioptriánál)

A kemény kieshet, mert kisebb a felületi feszültsége, mint a lágynak.A lágy kevésbé eshet ki, csak dörzsöléskor stb.

A kontaktlencse ára nagyban függ a dioptriától, ill. vannak -e további szemhibák. (pl. szemtengelyferdülés vagy "cilinder")

A kontaktlencse havi bontásban olcsóbb, de ha pl. egy fél évre 15 ezer, az egy évre 30 ezer. A szemüveg is kb. annyi (vagy még olcsóbb)

Ennek ellenére a kontaktlenyó esztétikusabb, nem karcolódik, nem szűkíti össze a szemet. Helyes használattal el lehet kerülni a szemgyulladást( ami az egyik hátulütője). Önbizalmat ad, és pl. nem párásodik be hidegebb helyről melegebbe lépéskor. /Kitűnően lehet vele hagymát is pucolni,ami azért nem egy rossz dolog ;)/

A felíratásához optometrista (minden nagyobb szemüvegüzletben van ilyen) vagy szemorvos kell, ő állítja be a paramétereket hozzá.

2011. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hello anyu!Leszeretném cserélni a kontakt lencsémet mert már kur.vára unom a szemüveget....
2011. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Mond azt, hogy "Anyu, szeretnék kontaktlencsét."
2011. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy 16 alatt nem adnak, annak rosszak az információi.

Nekem már 14 évesen volt.

2011. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne már drágább mint egy normál szemüveg, számoljatok már utána, jézus -.-' Egy szemüveget megveszel mondjuk 30 ért, használod 3 évig, az még mindig csak 30 rugó volt, viszont a k.lencse, HAVONTA mondjuk 3, ahogy az egyik előző írta, az 3 év alatt több mint 100ezer ft. És gondolom nem te fogod fizetni...mivel még elmondani sem mered, nyilván kis tizenéves vagy, olyanok pedig nem is dolgozhatnak.

A másik meg, hogy nem praktikusabb mint a szemüveg. Tudom, mert volt nekem is. Minden reggel ezzel szórakozni, dörzsölni a szemed nem lehet, sírni nem lehet, a sminkelés lehetetlen, lehet, hogy csak úgy magától elcsúszik (nekem volt ilyen) hosszú körmöd nem lehet, mert akkor el is szabhatod, (ez is tapasztalat), ha mondjuk nem otthon alszol mindig cipeled magaddal a tokot, ami nyilván nem súlyra vészes, hanem, hogy soha ne felejtsd el, mert benne aludni nem lehet, plusz lehet, hogy kifogy belőle a folyadék, te ezt elfelejted, azt nem viszed magaddal, kiszárad a kl. rosszul fogod meg akkor eltörik, meg a tokot is bárhol elhagyhatod. Szóval kész borzalom.

Olyan f*sza szemüvegeket lehet kapni manapság, nem igaz, hogy nincs ami jól áll.

Komolyan, nem éri meg.

Annyi macera van vele, még nem tudod, de légyszi higgy nekem.

2011. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15 éves lány, szerintem inkább cseréld ki. A húgom is ezt játszotta, túlhordta a kontaktlencséket, ez folyamatosan kínozta a szemét és a végén olyan szemgyulladást kapott, amitől kis híján megvakult.

Ilyesmit nem kéne kockáztatni. A szemed világára vigyázni kell.


Egyébként fenntartom, hogy a szemüveg olcsóbb. Egy szemüveget nem kell háromévente cserélni, kivéve ha változik a dioptriád. Plusz nagyon olcsón ki lehet hozni. Szintén családi szokás: teszkóban veszünk olvasószemüveget, ha találunk olyat, aminek szép a kerete. 500 Ft. Ezt elvisszük optikushoz, aki beleteszi a lencsét. Minimum 15-20 ezret lehet vele spórolni.

Ja és attól még, hogy kontaktlencséd van, ugyanúgy kell, hogy legyen szemüveged!!

2011. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Anyum olyna, hogy kb semmit nem tudok vele megbeszélni, mert mindig nem a válasz. :( Bulizni sem enged el, kb sehova.


Jó lenne mert több önbizalmam lenne, meg talán jobb kedvem is. :)))


16 éves vagyok, szóval ez nem akadály, és nem vagyunk annyira szegények, de amikor rólam esik szó, hogy szeretnék valamit akkor rögtön nem a válasz, de amit öcsikém szeretne, akkor meg rohan és teljesíti neki.


16F

2011. jan. 12. 21:49
 18/18 anonim válasza:
Csak szólok hogy van cilinderes lencse is!! és a cilinderes mindig drágább akár 15000ft csak a lencse félévre
2011. jan. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!