Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék könnyebben...

Hogyan lehetnék könnyebben túl egy csalódáson? Valakinek tipp, tapasztalat, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

Fél év összemelegedés után tegnap közölte velem, hogy úgy döntött, hagyjuk abba az egészet. Be kell látnom, az érvei reálisak (főként a köztünk lévő jelentős -20 év- korkülönbséggel indokolta, illetve azzal hogy nem szeretné ha fiatal éveimet egy vén f.szra pocsékolnám, ő már megszokta a magányt a válása után, szeretné ha boldog lennék egy hozzám való pasi mellett), mégis az a rossz, hogy ő is szenved, mert megszerettük egymást.


Én úgy fogtam fel, hogy egyszer élünk, tart ameddig tart...


De el kell fogadnom a döntését.


Itt az a kérdés, hogyan lehetne ezt könnyebben átvészelni?


2011. jan. 16. 17:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ja és ha tényleg nagyon szereted, akkor még most beszélj vele. Én az első igazi szerelmemmel 5 éve nem tartom a kapcsolatot, de azóta sem múlt el úgy nap, hogy nem jutott eszembe. Komolyan mintha még érezném az érintését a vállamon. Hiába szeretek meg mást, akkor sem tudom elfelejteni igazán soha.
2011. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ja és csak azért ismerkedtem össze valakivel, mert hasonlított rá. Ne akarj ebbe a helyzetbe keveredni, szörnyű ez, hogy tovább léptél, de tulajdonképpen mégsem.
2011. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Tudjátok, ő nem egy kifejezetten szívdöglesztő pasas. nem csúnya, nincs vele semmi baj.

Tehát nem a külsőségek miatt alakult ki a vonzalom, engem a lelke fogott meg.


Önbizalomhiányra én is gondoltam, mert valóban képtelen megérteni, hogy imádom őt...


Jahj istenem, lassan de biztosan megőrülök...

2011. jan. 16. 18:40
 14/25 anonim ***** válasza:

Hát miért nem mondod el neki az igazat? Hogy szereted és vele szeretnél lenni, nem zavar a kora?

Persze csak akkor, ha ez az igazság. Mert ha ez így van, akkor szépen úgy jársz, mint én, ezt meg ne akard.

2011. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Az a baj h elmondtam már neki őszintén, de nem is kellett volna hiszen tudja.


Eldöntötte, szerinte nekem így lesz jobb.


:-(

2011. jan. 16. 18:56
 16/25 anonim ***** válasza:
Hát, ebben az esetben tényleg nem tudom mit tehetnél :( Én megmondanám, hogy nem engem óv ezzel, hanem fájdalmat okoz nekem.
2011. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Jahj, olyan jó itt kipanaszkodni magamból a bánatomat.

Remélem nem súrolom még a "rinyálás" határát :-)

2011. jan. 16. 18:59
 18/25 A kérdező kommentje:

"Mert ha ez így van, akkor szépen úgy jársz, mint én, ezt meg ne akard."


Megosztod velünk, hogy mi történt?

2011. jan. 16. 19:00
 19/25 anonim ***** válasza:

18:38 és 18:40-es válasz az enyém.

A lényege tényleg annyi, hogy ha szeretsz valakit és ő is szeret téged ne engedd el, mert sosem hevered ki, akaratlanul is olyanokat fogsz keresni, akik hasonlítanak rá, de mindig rájössz, hogy az nem ő.

2011. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Már írtam pár választ ide.

Az előző válaszolónak milyen igaza van. Egy kapcsolatnak ki kell "futnia", végig kell rajta menni, mint egy ösvényen. A legideálisabb esetben ez az ösvény élethosszig tart, vagy legalábbis hosszú. Ha korán letértek róla, soha nem tudjátok meg, milyen lett volna a folytatás. Olyan, mintha egy jó filmből csak az előzetest láthatnánk, az egészet már soha sem. A megszakadt kapcsolatoknál a szerelem mellett ez az érzés is mindig ott van a háttérben, talán ezért van az, hogy az ember utána őt keresi mindenben, mert szeretné újra átélni ugyanazokat a boldog órákat és megtudni, hogyan folytatódott volna. De ugyanazok az idők már nem jönnek el újra. Csak más idők, más valaki, másik szerelem. Még dönthetsz úgy, hogy megpróbálod meggyőzni. A helyedben ezt tenném. De ha látod, hogy nem lehet, fogadd el, mert csak neked lesz rosszabb.

Azért írd meg, mi történt!

2011. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!