Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy a bátyja a vőlegényem, ő engem hidegen hagy?

Figyelt kérdés

Egy éve járunk jegyben, egyébként már hat éve vagyunk együtt a párommal.

Amikor anno összejöttünk, az öccse 14 volt, mi 20 évesek. Sokat lógott rajtunk "a kicsi", így eléggé megszerettük egymást, nagyon jóban vagyunk.

Most, az ünnepek alatt a párom családjánál és az enyémnél is voltunk vendégségben, de amikor a párom családjánál voltunk, elég kellemetlen dolgok történtek.

Bementem a vendégszobába a laptopommal, hogy megírjak néhány e-mail-t a munkatársaimnak, a főnökömnek, barátnőimnek. Lehasaltam az ágyra és pötyögni kezdtem, aztán egyszer csak bejött Balázs, a párom öccse és levetette magát közvetlenül mellém az ágyra és vizslatni kezdte, hogy mit írok. Eléggé feszélyezett az is, hogy mellettem fekszik (amúgysem bírom, ha hozzám érnek, kivéve a páromat), pláne, hogy még a leveleimet is vizslatta.

Kicsit felbőszültem, de visszafogtam magam és szolidan lecsuktam a laptopom (be sem fejezve az üzeneteket), felálltam és lementem a többiekhez.

Este a vacsora után a párom keresztlánya mindenáron kártyázni akart, felmentem vele az emeletre játszani. Balázs is feljött, leült közvetlenül mellém és nem tudom megfogalmazni, de olyan idétlenül "simult". Én felálltam és meghagytam Balázsnak, hogy játsszon ő Vikivel, mert nekem dolgom akadt.

Utána minden nyugiban telt másnap reggelig, amikor is halálos nyugalommal ejtőztünk az ágyban, mire Balázs beront két kávéval a szobába. Erre a párom nagyon begurult, hiszen méghogy rajta csak egy boxer volt, de rajtam csak egy bugyi és egy melltartó. (Nyilván nem azon van a hangsúly, hogy most meglátta a lábamat, hiszen voltunk már strandon, csak maga az elv...)

Később elmondtam a páromnak, hogy eléggé zavartak ezek a bújások és megállapodtunk, hogy ő is figyelni fog, hiszen nem várja el, hogy én csesszem le az ő öccsét, főleg, hogyha esetleg ő nem is úgy értelmezte a helyzetet, mint én.

A következő eset szilveszterkor történt, amikor délután összeült a család, hogy megnézzünk egy filmet. Balázs úgy ült mellém, hogy a párom már oda sem fért, s akkor borult ki nálam a bili, amikor át akart karolni a heverőn. Felpattantam, szerencsére a párom is látta, hogy mi történt, s csak így viccesen megjegyezte, hogy "ő az én menyasszonyom, vagy a tiéd?". Akkor mindenki nevetett, de később a párom édesanyja arra buzdított, hogy beszéljek Balázzsal, hogy én már foglalt vagyok. Tisztem nekem kioktatni őt? Lehet, hogy nem akart semmi rosszat, de nagyon kellemetlenül érintett mindenkit.

Tegnap reggel arra keltem, hogy csörög a mobilom, de mire felvettem volna, lerakta. Balázs, csak úgy, megcsörgetett. Mutatom a páromnak, hogy mi történt, azt mondta, ne törődjek vele.

Aztán elmentem a melóba és amíg dolgoztam, legalább hatszor csörgetett. Délben úgy döntöttem felhívom és megkérdezem mi a baja. Amikor megkérdeztem, hogy miért keresett, azt mondta, hogy ő nem keresett, aztán pedig bájcsevegni kezdett. Ahogy leraktuk a telefont, újra csörgetett és így ment ez egész délután.

Este mindent elmondtam a páromnak, aki nagyon ideges lett, a szülei otthoni számát tárcsázta és Balázst kérte. Amikor Balázst felelősségre vonta, az mindent letagadott, még azt is, hogy beszéltünk.

(Előtte megmutattam a páromnak a "bizonyítékot", a híváslistámat, amin látszik, hányszor csörgetett és az is, hogy én mikor hívtam vissza, hány percet beszéltünk.)

Párom elmondta neki, hogy látta a telefonomat és ez nem vicces, ne poénkodja el, mert ez elég komoly dolog, nem kell zaklatni senkit.

Az éjszaka nyugodtan telt, de ma reggel óta már háromszor csörgetett. Mit mondjak neki, hogy leálljon? Most is ezzel töltöm az ebédszünetem, hogy segítséget kérek, mit tegyek ellene. A normális, megértő válaszokat nagyon szépen köszönöm.


2011. jan. 18. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked kéne beszélned vele,amellett persze,hogy a párod is beszél vele.Ha tényleg célja van ezzel,akkor a párod hiába mondja neki,hogy felesleges ez az erőlködés,mert egészen addig úgy se fogja elhinni,amíg TE nem mondod azt,hogy nem!


Hogy a félreértéseket elkerüld,vagy hogy ő kikerülje az egészet azzal,hogy "hülye vagy?!semmit nem akartam",ezért kezd úgy a beszélgetést,hogy fogalmad sincs róla,hogy miért csinálja ezt,mi a célja,de neked ez nagyon kellemetlen és szeretnéd ha befejezné ezt a fajta "zaklatást".Nyugodtan hívjon téged ha bármi gond van,számthat rád(gondolom:)),de ne játszon mint egy óvodás.Az "érintkezéssel" kapcsolatban pedig mond meg neki,hogy nem szereted ha ölelgetnek,simogatnak téged,meg bújnak hozzá,kivéve ha az a párod.Tartsa tiszteletben a te személyes teredet.


Így nem mondtad neki azt hogy kopj le,nem lesz köztünk semmi,de mégis jelezted neki,hogy ne próbálkozzon,mert felesleges.


Mindemellett a párod is komolyanm elbeszélgethetne vele.:)


Sok boldogságot!

2011. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezek után NAGYON KOMOLYAN elküldeném a jó büdös francba. Hogy nagyon egyértelmű legyen, hogy ez nálad már kimeríti a zaklatás fogalmát. És persze, nehéz úgy, hogy közvetve családtag és nem akarsz vele rossz kapcsolatot. De én tuti, hogy odaállnék elé és leordítanám a fejét. Utálom az ilyen alamuszi, idegesítő alakokat, az sem érdekelne, ha megromlana a kapcsolatunk, vagy megutálna.

Bocsi, de nagyon felhúztam magam ezen a történeten..

23L

2011. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyszerűbb mód az, ha nem reagálod le. Okés, csörget, ne törődj vele. Ha látod, hogy hív, kinyomod. Ha állandóan hív, kikapcsolod. Nem beszélsz vele semmilyen formában, nem mondasz neki sem negatív, sem pozitív dolgot. Teljesen figyelmen kívül hagyod, levegőnek nézed. Majd elunja. Kicsit sérült lehet a gyerek.
2011. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel.Sztem is neked kellene beszélned vele.Nem kerülgetve a témát,és nem hagyni mellébeszélni.Gyaníthatóan úgysem tudod lerendezni anélkül ,h megbántsd,akkor már megérné világosan,esetleg keményen ,egyetlen beszélgetés alkalmával. Jobb,ha te is összeszeded a gondolataidat,nehogy bármi olyat mondj,amit félreérthet,és reménykedésre adhat okot.Ha tényleg beléd van zúgva,akkor az ő agya másképp értelmez dolgokat,ezért egyértelműen kell fogalmaznod.Ha halasztod,ez könnyen megmérgezheti a kapcsolatotokat a pároddal,vagy ha elfajul a dolog,akkor az ő testvéri viszonyukat teheti egy életre tönkre.Már azt sem felejtitek el egykönnyen,ami idáig történt.

Ha nem maradnak abba záros határidőn belül a dolgok,akkor neked kell tiszta vizet öntened a pohárba,a lehető legfélreérhetetlenebbül!

20 évesen az ember sokmindent másképp lát még,előtte lebeg romantikus, rózsaszín köd,elképzelések a világmegváltó szerelemről.Nem itélhetjük el őket,csak mi már tudjuk,h ez nem így működik.Mi már visszajöttünk arról az útról,amire ők még el sem indultak. :)

Történt már hasonló eset a környezetemben.Csak ott szerintem a barátnőm is hibás volt.Amellett,h elzárkózott a közeledés elől,egyszer sem mondta el világosan,h a srácnak nincs esélye.Még akkor is túl kedves volt,amikor épp leszerelte,és ezt a srác túlértékelte. Nagy veszekedések voltak,és a hugával hónapokig nem beszéltek egymással. Ha a sarkára áll,sok kellemetlenségtől megkímélte volna magát és a családját is.

Sok sikert!

29/N

2011. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utolsó válaszoló mellett állok.Semmiképpen nem ordítanám le a fejét,esetleg elbeszélgetnék vele.
2011. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak, sokat segítettetek. Világossá vált, hogy nekem kell lépnem.

(Nem feltétlen attól félek, hogy megbántom, hanem, hogy nem fogja fel, amit mondok neki. Ahogy letagadta azt is, hogy csörgetett, amikor már felhívtam...)

2011. jan. 18. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon fontos lenne, hogy amikor beszélsz vele, akkor jelen legyen a párod is!!!!

De egyébként én ezzel nem értek egyet, én a páromat kérném meg, hogy rendezze a dolgot és egyszerűen mondja meg neki, hogy a közeledbe se merjen menni. Ha meg még egyszer az életben megcsörgeti a mobilodat, akkor feljelentitek zaklatásért. Nem én beszélnék vele.

2011. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem fogja abbahagyni, amíg TE face to face az arcába nem mondod "kegyetlenül", ellentmondást nem tűrően, hogy nincs esélye nálad, hagyja ezt abban, ne akarjon tőled semmit, és innentől kezdve nem veszel tudomást erről az egészről. Az ilyeneket a legjobb személyesen megmondani, mert az hatásosabb, mintha "üzensz" valakivel! Ha nagyon nem megy, üljetek le hárman. Te, a párod és ő. Ha úgysem fogja fel, akkor baj van a fejével.
2011. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért csak nem kéne a 20 éves sógort feljelenteni zaklatásért ,csak mert picit belezúgott a bátyja menyasszonyába.Valószínűleg nem ő az első,és nem az utolsó.Tisztázni kell,értehetően,ha kell keményen.És nem kell,h bárki ott legyen tanunak,nem kell,h évek múlva is (amikor már a saját fejét veri a falba,mert rájött,h milyen hülye volt)valaki arra emlékeztesse a családban a puszta jelenlétével.Feljelenteni csak olaj volna a tűzre.Én nagyon azon a véleményen vagyok változatlanul,h csírájában el kell fojtani,mielőtt éket nem ver a családtagok köré.Feljelenteni?Az ember nem jelenti fel a testvérét...

Én egy picit amúgy utánna járnék,h nincs-e vmi idióta haverja aki szórakozik a tudta nélkül a telefonjával...tudom,h ez már meredek...de 20 évesen azért csak nem tagadnék le olyasmit,amit egy egyszerű híváslista - felmutatással bizonyítani tud a másik.Vagy tényleg ennyire szefós???

29/N

2011. jan. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolkozz, Micimackó, gondolkozz! A testvére MONDJA azt az öcsinek, hogy ha nem hagja abba, feljelentik zaklatásért. Nem fog leállni, simán BÁRKINEK a képébe hazudik, mindenki szeme előtt dörgölőzik, nem látod???
2011. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!