Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kezd önkéntes rabszol...

A férjem kezd önkéntes rabszolga lenni, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Mindig is rendes ember volt, de korábban voltak saját programjai (elment sportolni vagy a barátaival, stb), és velem szemben is állított érthető elvárásokat.

Azonban az utóbbi hónapokban, talán fél évben mintha önkéntes rabszolga lenne, minden jó neki, mindent megcsinál helyettem. Nem az a bajom, hogy segít, mert az jó tulajdonság, de amikor egyszerűen lusta vagyok megemelni a hátsómat, akkor jobb lenne, ha nemet mondana és nem helyettem csinálná meg.

Amikor megismerkedtünk, nem tudtam főzni. Mondogatta, hogy szívesen enne ezt-azt, nagy örömmel el is kezdtem főzni, láttam, hogy várja, majd örül neki. Most már ott tartunk, hogy "ne főzz, ha nincs kedved, majd rendelünk".

Pedig nem vagyok se beteg, se terhes, se leterhelt.

Próbáltam beszélni vele, hogy kicsit legyen benne tartás, mert szinte felkínálja magát, hogy kihasználjam, de nem szeretném. Legyenek ésszerű elvárásai felém.

Soha nem tartottam vissza semmitől, veszekedni is ritkán szoktunk.

Nem értem, hogy mi váltotta ki nála ezt a viselkedést.


Már azzal is próbálkoztam, hogy egy napig "tükröt tartottam" és indokolatlan marhaságokra kértem meg, nem vette a lapot.

Nem szeretném kihasználni, nem szeretném, ha elvesztené az egyéniségét és legfőképp én se szeretnék elkényelmesedni.

Mivel lehetne ebből kibillenteni?


2011. jan. 18. 21:46
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
62%

Úristen! A soraidban magamra ismertem.

Nálunk is szinte én hordom a nadrágot, ha elfelejtem a mosógépet, kiszedi, tereget, elmosogat, és megy a "Te mit csinálnál, Te mit szeretnél..."

Nem is olyan jó ez,mint első hallásra. Mióta babánk van, ő úgy van vele, hogy a pici engem éppen eléggé lefáraszt, ő majd megcsinál mindent... Zavar

Főzni nem tud. Még.

2011. jan. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Akkor már 3-an vagyunk, csak itt? Nem is olyan ritka jelenség ez, csak nem annyira közismert.
2011. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Az én férjem is ilyen. A múltkor már én szóltam rá, hogy legalább a babával engedje meg, hogy én foglalkozzak. Mert ö mindent magára akar vállalni amellett, hogy éjjel dolgozik. Minden nap megkérdezi, hogy kérek-e valamit a boltból, ha valamiért fel akarok kelni azt mondja, hogy maradj, majd én idehozom, fözni is nagyon jól tud, stb. Most abban maradtunk, hogy szólok ha kell segítség. Kíváncsi leszek ez meddig fog tartani... :D
2011. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

Akkor msot megszólal a másik oldal!

Én nő vagyok, de olyan szituációban mint a férjed.

Ez itt mindekettőtök hibája.

A férjed egy alárendelt típus vaslzeg, de eztz te hoztad ki belőle!

nem mindegy hogy egy ember milyenné válik melletted! Ő ilyenné vált, mert azt mondtad régebben nem volt ilyen, tehát valamivel ezt váltottad ki belőle.

Ez egy megfelelési kényszer. Látja hogy te karakán típus vagy, talpraesett, és valószínűleg akarotodon kívül vagy tudat alatt kicsit uralkodsz rajta. Fogd meg magad és vedd át a helyét. Szó nélkül főzd meg a vacsorát, menj le a boltba.Legyél kedves, ne érezze azt hogy ezt azért teszed meg haragszol rá.

2011. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!