Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Au-pairként szóvá merjem...

Au-pairként szóvá merjem tenni, ha túl hosszú a munkaidőm?

Figyelt kérdés
van egy papír, amire a teendőim vannak felírva és azon az áll, h szülők fél 7kor jönnek haza. Na már most sokszor csak fél 8kor, ma pl 8kor. Tudom, h nem szórakozásból teszik, hanem mert benn kell maradniuk(pl orvos), de nekem akkor is rossz, h egyrészt így már napi 13 órát dolgozok, elfáradok, másrészt nem is tudok programot szervezni. Merjek szólni? Én megértem h erről ők nem tehetnek, de akkor is bánt….mi lehet a megoldás? Nincs konkrét szerződés, csak leírta egy papírra h mi a dolgom
2011. jan. 18. 22:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
nekem sem volt hivatalos szerződésem, én angliában voltam. az ilyen dolgokat meg kell beszélni és lefeketeni a szabályokat. ha nem hajlandóak változtatni akkor meg családváltás.
2011. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
50%
Németországban 260 eurot kapnak.
2011. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
54%
Szépen mondd meg nekik,hogy a túlóráért fizessenek. Nekünk is van házvezető asszonyunk és én nem tennék vele ilyet,ha mégis előfordul,hogy kések akkor szólok előre és természetesen fizetem a túlórát. Persze a hátránya is megvan a dolognak,pl te csak egy cseléd vagy, ha nem tetszik keress más megélhetést ilyenek.
2011. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Svájc, 140 ezer + 4 hét fizetett szabadság, úgyhogy emiatt nagyon nem panaszkodom. Itt ez a kötelező alap
2011. jan. 18. 22:33
 15/28 anonim ***** válasza:
15%
Mi lenne ha magyarul irnád ki hogy mit csinálsz utálom ezeket a fellengzős majmolós szavakat attól az még cselédi munka amit csinász akármilyen szóval illeted. A kérdésedre a válasz beszéld meg velük, hogy meddig vagy hajlandó maradni a plussz órákért meg dupla bért kérsz nefélj majd pucolnak haza
2011. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
50%
Itt rengetegen dolgoznak keményen napi 12-14 órát havi 70ezerért. A helyedben örülnék hogy ilyen jó dolgom van
2011. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
69%
te idióta ennek a munkakörnek (bébiszitter/vagy nagyobb gyerekre vigyázni+ házimunka esetleg) ez a neve nem fellengzősködés,bár gondolom a krumpliföldeken nem sűrűn hallasz ilyen szavakat
2011. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
a munkám: aupair, ha tetszik ha nem, ez a neve, ezért szegődtem ide, és nem cselédnek
2011. jan. 18. 22:37
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Az au pair olyan személy, fiú vagy lány, külföldi vendéglakó, aki a családdal él, kap fizetést, de teljes ellátásban részesül.


Gyakran összekeverik az au pair értelmét a bébiszitter jelentésével. A bébiszitter gyermekfelügyelettel foglalkozik fizetésért, az au pair feladata azonban sokkal összetettebb és változatosabb, illetve a hozzá kapcsolódó ellenszolgáltatás több forrásból származik. A bébiszitter órára kapja a fizetését, és csak napi pár órát tölt a családnál, az au pair viszont a családdal él, kap fizetést, de teljes ellátásban részesül, és segítik a beilleszkedését (nyelviskola, kirándulások stb.).

2011. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
és azt azért ne felejtsük el, h itt ez a minimál, mert minden minimum kétszer annyiba kerül, mint otthon, egy fél órás vonatútért például 2500ft-nyi pénzt kérnek. Így már kicsit más. De most nem is ez a lényeg h mennyit keresek, mert arra nem is panaszkodtam, viszont kezdem magam cselédnek érezni, és azt szerettem volna tudni, h jogos-e. Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 18. 22:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!