Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németül fél év alatt au pairként?

Németül fél év alatt au pairként?

Figyelt kérdés

Au pairként kint vagyok Németországban 2 hete. Mit gondoltok, fél év alatt felhozhatom a tudásomat felsőfokra? Alapszinten "beszélek" jelenleg. Így a két hét alatt csak annyi fejlődést veszek észre, hogy jobban kihallom a szavakat a beszédből, gyorsabban rájövök mit akarnak.

Főleg a saját tapasztalataitok érdekelne, de minden véleményt várok :)


2011. szept. 5. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Ausztriába mentem ki dolgozni nulla nyelvtudással. Nekem fél év volt, hogy folyékonyan tudjak beszélni, de akkor még elég hibásan.

Most már lassan egy éve ott vagyok. Nemrég beiratkoztam egy nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamra. Ott azt javasolja a tanár, hogy ne ugorjak neki a középfoknak, inkább fejlesszem magam és menjek felsőfokra.


A rosszul berögzült nyelvtani hibáimat kell javítanom, kicsit kevésbé vulgárisan beszélnem és sok szót tanulnom. (mert hát a munka és a női pletykákon kívül nem sok témában vagyok kiművelve)

Tehát a mindennapi élet dolgaiban eligazodom, de a politikáról meg a gazdaságról és a környezetvédelem és társairól nem tudnék felsőfokon kiselőadást tartani.

2011. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszodat :)
2011. szept. 6. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Én ösztöndíjjal voltam kint fél évet. Két évvel korábban tettem le a középfokút, de a megérkezésem napján nem is mertem megszólalni németül. Aztán egyre jobb lett, mert bár voltak magyar barátaim, nagyon sokat voltam németekkel, és hat hónap után gyakorlatilag folyékonyan beszéltem.

Merrefelé vagy?

2011. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Regensburg és München között kb félúton, egy kisebb városba. :) Eleinte mindenki bajorul beszélt hozzám, akkor megijedtem nagyon, de már szokják, hogy inkább hochdeutsch xD
2011. szept. 8. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Én is aupair leszek most, és ahogy a München-Regensburg útvonalat nézem a térképen, nagyjából én is azon a környéken. Ha van kedved, írj majd nyugodtan privit. (ha így is van sok magyar ismerősöd, akkor nem muszáj, csak ha nincs, és magyarulbeszélhetnéked támad:))

2011. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De örülök, írtam is privit :)
2011. szept. 9. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!