Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Au-pairként szóvá merjem...

Au-pairként szóvá merjem tenni, ha túl hosszú a munkaidőm?

Figyelt kérdés
van egy papír, amire a teendőim vannak felírva és azon az áll, h szülők fél 7kor jönnek haza. Na már most sokszor csak fél 8kor, ma pl 8kor. Tudom, h nem szórakozásból teszik, hanem mert benn kell maradniuk(pl orvos), de nekem akkor is rossz, h egyrészt így már napi 13 órát dolgozok, elfáradok, másrészt nem is tudok programot szervezni. Merjek szólni? Én megértem h erről ők nem tehetnek, de akkor is bánt….mi lehet a megoldás? Nincs konkrét szerződés, csak leírta egy papírra h mi a dolgom
2011. jan. 18. 22:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én is dettó ugyanebben a helyzetben voltam, csak másik országban. előre le volt beszélve, hogy mikor, mit kell majd csinálnom, hát általában sokkal többet kellett. ne hagyd szó nélkül, mert akkor ők úgy lesznek vele, hogy neked ez így jó, nekik meg ugye főleg jó, szóval ők biztos nem fogják maguktól felhozni.


mondd el nekik azt, amit itt is leírtál, hogy te megérted, de neked is nehéz így, mert nem tudsz normálisan programokat szervezni, stb. erre kénytelenek lesznek kompromisszumot kötni, pl. plusz pénz, vagy plusz szabadnap formájában. ne hagyd rájuk semmiképp se.


én elmondtam anno a problémáimat (mondjuk nekem más okok is voltak), azt mondták, változni fog, hát kb. 2 napig volt jó, és kezdték elölről - úgyhogy én családot váltottam, és a második családdal már minden rendben volt, abszolút nem bántam meg.


el sem tudom képzelni, hogy bírtam volna ki végig náluk.

2011. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
34%
Nade neked semmire nem kell költened, ingyen laksz ott és ellátást kapsz, sőt, fizetnek neked egy nyelvtanfolyamot. Hát ha szerinted ezért nem éri meg ott lenni és 13 órát dolgozni, akkor gyere haza és dolgozz 3 műszakban a 70e körüli minimálbérért, fizess belőle egy albérletet és ne halj éhen...
2011. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a bírálást, kicsit eltértél a kérdésemtől, és megkérlek, h továbbá ne szidj itt engem. Nem panaszkodni jöttem, hanem tanácsot kérni, ha nem tudsz adni, akkor nem kell válaszolni. Egyébként ha gondolod te is keress külföldön munkát, és majd sok pénzt keresel, ha téged az motivál, mert én nem azért vagyok itt, és nem is érdekel mennyit kapok. Épp ezért zavar h az időm kárba megy, mert én nyelvet szeretnék tanulni, és megismerni ezt a kultúrát, nem pedig nem érdekel mennyi pénzért túlórázni.
2011. jan. 18. 22:50
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon jó! Aki azt mondja, hogy ne panaszkodjon a kérdező, mert nincs joga mivel sokat keres,annak azt üzenem, hogy nyugodtan kimehetnek ők is külföldre, itt hagyhatják a szeretteiket,barátaikat, és akkor nem kellesz 70e-ért melozniuk! Mert ugye milyen egyszerű ezt lelkileg megtenni? Ugyeee?

Mondd meg a családnak a problémádat, ugyanúgy mint itt nekünk, szerintem meg fogják érteni!

2011. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ne foglalkozz a bunkó válaszolókkal, előszeretettel osztják a nem létező eszüket...

Igen, mindenképpen tedd szóvá, hogy ez így nem fair!!

A leírtaktól csak további megegyezés szerint lehet eltérni.

Ne hagyd magad, mert egyre többet, és többet akarnak majd.

Ha nem tudtok megegyezni, sem időben, sem pénzben, akkor keress másik családot.

Sok sikert és erőt kívánok.

2011. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tűrném. Én is szerettem volna mindig aupair lenni, de nem a munka miatt, hanem hogy tanuljak, ismerkedjek, megismerjem az országot. Viszont így nem hiszem, hogy vállalnám, a helyedben pedig keresnék egy másik családot, meg sem próbálnám beszélni. Kutyából nem lesz szalonna. Azt megkérdezhetem, hogy pontosan mit csinálsz? Vasalás mosás főzés minden?? 21/L
2011. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

tedd szóvá, nekem ilyet mondanom sem kellett, mert egy fél óra +-ért képesek voltak pénzt adni, pedig eszembe nem jutott elvárni...szintén orvosházaspár, 3 gyerek, egyik súlyos beteg, egy kutya...takarítás sem teljesen az én dolgom volt, hetente 2* jöttek a takarítók és nekik besegítettem + a napi minimum


ha ügynökségen keresztül találtad a munkát, akkor velük is beszélj

2011. jan. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy vigaszul nem szolgálhatok pláne tanácsokkal de választani kell, ha nem mersz szólni, mert néma gyereknek nem érti az anyja a szavát.Egyébként a helyzet kezd nálunk is a szappanoperákban látott dolgokra fordulni, amikor is nincs szabadidő gyakorlatilag azért dolgozol, hogy ne légy otthon.Ez számomra érthetetlen de nagyon ugy néz ki a helyzetünk.A másik néha a pénz sem boldogit, de lagalább is a kevés pénz nem.
2011. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!