Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kicsit elbizonytalanodtam...

Most kicsit elbizonytalanodtam, én gondolom túl ezt, vagy lehet okom aggódni?

Figyelt kérdés

A férjem azért vált el az első feleségétől, mert képtelen volt kompromisszumokra, néha már-már diktátori viselkedésbe csúszott át. A válás után még jobban szétesett a személyisége.

Sokáig tűrtem, nyeltem, mert kaptam én is a támadásokból, férjem igyekezett a jó baráti viszonyt menteni, amit nem lehetett az ex irracionális, agresszív viselkedése miatt.


A válása után megismerkedtünk, majd nemrég összeházasodtunk. Még három-négy héttel ezelőtt is voltak balhéi az exnek, akkor már nálam is elszakadt a cérna és mondtam a férjemnek, hogy húzzon meg egy határt, mert máshogy nem lehet hatni rá. (Én következetesen ignoráltam minden manipulációját, így közvetlenül rólam le is szállt.). Mondogattam, hogy szerintem orvosi eset, mert legalább személyiségzavar, de mivel nem vagyok szakember, nem mertem ezt nagyon hangoztatni.


Ma a férjem kikerekedett szemmel jött haza, hogy az ex jó értelemben kifordult magából, pszichiáterhez jár egy ideje (az előzmények miatt szerintem max. egy hónapja), olyat beszélgettek, mint még soha, teljesen normálisan áll hozzá a dolgokhoz. A mostani pasija miatt (ő kényszerbetegség miatt járt orvoshoz, gondolom ő tanácsolta neki is) végre hajlandó a toleranciára, ami a házasságuk alatt soha nem volt jellemző.

Szkeptikusan fogadtam, mert volt már egy-két látványos pálfordulás, de elgondolkoztatott, hogy velem se bratyizni akar most, hanem felajánlotta, hogy ha megyek a közös gyereküknek segíteni (korrepetálnám), akkor ő addig elmegy otthonról. Ami tényleg reálisabb hozzáállás, minthogy most gyorsan boruljunk egymás nyakába.


Viszont ami - talán részemről ez irreális, de kicsit megzavarodtam most - kicsit aggaszt... Ha a fentieknek az lesz a eredménye, hogy kialakul egy jóbaráti viszony a férjemmel, esetleg én is tudok vele emberi hangnemben (és ő velem) beszélni, az pozitív és örülni fogok neki.

De a kisördög is megszólalt a fejemben... hogy mi van, ha a jó baráti viszonyból nosztalgia lesz, majd...?

A férjem 14 évesen jött össze vele, néhány szakítás-összejövés után 20 évesen házasodtak, majd 15 évvel később váltak. Gyakorlatilag az élete nagy részét vele élte le, élte meg.

Nem szeretnék paranoiásnak tűnni, eddig az ex viselkedése miatt fel se merült bennem ilyen gondolat. De most, hogy normálisabb, mint anno a házasságuk alatt... kicsit megijedtem :(


2011. jan. 19. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van van miért aggódni.Ehhez még gondold hozzá, hogy az idő feledtet és csak a szépre emlékeznek.Nem akarlak beparáztatni,de jobb ha résen leszel.Teljesen ne mutasd ki a féltékenységedet, de viszont add értésedet a párod felé,hogy Te is kereshetsz magadnak egy LELKI társat, ha Ő el lesz foglalva az ex-szel.
2011. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj. Férfi a Te párod is! 14 éves kora óta együtt voltak, valószínű rajtatok kívül nem volt komolyabb kapcsolata. Plusz szerintem már bele kóstolt a "rossz"-ba, tehát tudja mire számíthatna az ex-től, gondolom nem olyan élményei vannak, hogy szívesen átélné újra. Hiába változott az ex, már Te vagy neki! És ha 1 sikertelen házasság után bele vágott még egybe, akkor biztosan nagyon szerethet téged! DE én a helyedben inkább azt mondanám, hogy hozzám hozza el a gyereket és addig kapcsolódjon ki (így a férjedet is tudod követni :P és gondolom ő is szívesen van a gyerekével-gondolom az övé-)
2011. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs fenyegetőzni, főleg, amíg ez az én fejemben létezik csak. Jelenleg semmi nem utal arra, hogy a közös gyerek miatti jóbaráti viszonyon kívül mást is szeretne.

Csak én kezdtem el előre gondolkozni és sajnos felmerült bennem, hogy mi van, ha idővel történik valami.

2011. jan. 19. 12:26
 4/7 A kérdező kommentje:

Megcsalástól se tartok, mert a férjemnél gerincesebb embert nem ismerek. De ha érzelmei támadnak (több, mint baráti), akkor azzal se ő, se én nem fogunk tudni mit kezdeni...

Remélem, hogy ez csak egy paranoid gondolat részemről és az ex is a mostani pasijára koncentrál (végül is miatta tette meg ezt a lépést), a férjem pedig rám...

Felhozni nem is merem neki, mert most biztosan nem érez semmit azon kívül, hogy "végre talán nem lesz több veszekedés a gyerek feje fölött, hurrá".

2011. jan. 19. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjedet elöntötte a nyugalom, mert az ex viselkedése valószinü kihatott a gyerek nevelésére is valamint a párod hangulatáras, amit lehet, hogy te is észre -vetted valamikor.Szerintem nyugi.
2011. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legfőbb dolog, hogy a félelmet ne engedd szóhoz jutni az életedben. Ha valamivel kapcsolatban észreveszed, hogy félelemből teszed, vagy félelem miatt nem teszed, azonnal válts át a másik oldalra. Lehettek jóbarátok mind, szeresd őket félelem nélkül.
2011. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet, ha a gyermek meg hozzátok korrepetálásra, mintha te őhozzájuk. Azonkívül, hogy nem kell előre rémeket látni, nem árt, ha résen vagy.
2011. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!