Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnek játszani a...

Miért szeretnek játszani a férfiak?

Figyelt kérdés

Egy fiúval most ért véget a kapcsolatom. Tizenegynéhányszor láttam egy év alatt. Folyamatosan fenyegetett. Körülbelül egy évig tartott a kapcsolat, bár annak nemigen nevezhető. Végig azt hazudta, hogy szeret és a többi. Most hirtelen kiszeretett belőlem egy hónap alatt..., és kiderült, hogy összejött mással. De még most is ragaszkodik a dologhoz, hogy engem szeretett korábban. De december végén még szeretett..., most meg már nem. Nyilvánvaló, hogy szórakozik. Ez miért van? Sokan vannak ilyenek? Ezt élvezik, ha egy embert teljesen összetörhetnek?


Engem teljesen összetört, mert szerelmes voltam belé, és valamiért még mindig az vagyok belé.

Most már az öngyilkosságot fontolgatom, mert mindent elveszítettem, amit szerettem az életben. Minden annyira más. Azt hiszem, hogy ezt a fiút egész életemben fogom amúgyis szeretni, de ráadásképpen játszott velem. Nem tudom, miért szeretem. Elég beteges dolog ez, tudom, de már tényleg ennél még a halál is jobb. Ennek az életnek így nincs sok értelme, ha már ilyen szenvedés. Tudom, hogy teljesen nem lesz oké soha többé semmi, de mennyi idő, amíg legalább élhető lesz az élet? Ismerkedni már nem tudok, és nem is akarok. Meg akarok halni, elvonulni a világtól és meghalni.

Hogyan tovább?


2011. jan. 19. 21:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
ja, az enyém 28 volt, de kb. 17 volt a "színvonala". A fiúk egyébként is lassabban érnek lelkileg. Bocs a sok rizsáért, csak a tapasztalataimat írom ;)
2011. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Én is rengeteg verset írtam :D neki. Csak sosem kapta meg :D:D.

Más az érzelmi töltet? De miben más?:S Én most is szerelmes vagyok belé. Meg szeretem, máshogy nem tűrtem volna el neki ennyi mindent. Az miben más?

Hát, igen, ez elég égő, ilyen későn túlesni ezen. De engem borzalmasan összetört. Én tényleg vele akartam leélni az életem. Bár nem tom, talán nem is ismertem. Amúgy meg öt év múlva én már nem leszek túl fiatal. De egyébként nemtom, úgy passzolt a képletbe :D, vagy hogy fogalmazzak. Szerettek már engem, tudom, milyen az, ha szeretnek, de nagyon kétlem, hogy ez annyira tinédzser szerelem lenne. Persze, lehet,hogy az. De nemtom, azért én már komolyabb dolgokban gondolkozom,mint egy tizenhat éves. Ezért nagyobb is a súlya. Ennek volt súlya. De csak nekem :D, neki nem, le se szart engem. Nem hinném, hogy bárkit tudnék akárcsak ennyire is szeretni. Azt mondják, hogy nincs így, de én akkor is ezt érzem, és már nem vagyok annyira fiatal.

2011. jan. 19. 22:34
 13/30 A kérdező kommentje:
Én örülök a kommenteknek, mert vigasztal, ha látom mások tapasztalatait. Nekem nagyon betett ez most. Saját életem van, és ez, hogy valaki hazavágjon érzelmileg, ez nem kellet.
2011. jan. 19. 22:36
 14/30 A kérdező kommentje:
Igazából én tényleg azt érzem, hogy őt egész életemben szeretni fogom, és hogy ő volt az igazi. Akkor nem fogom őt mindig szeretni, és nem ő volt az igazi? Az igazi tényleg csak az lehet, akivel teljes az életed, és akivel sikerül a kapcsolat? Ennyire lehet többször szeretni? Én mindent akartam vele, nyilván nem ésszel, azt nyilván nem , de a szívemmel mindent, családot akartam vele, mondom, hogy a szívemmel, a lelkemmel. Úgy éreztem, hogy vele vagyok egy és megoszthatatlan. Ez meg a másik, hogy én valahogy ezt megtettem, és megosztottam vele magam, lehet, hogy ez a szerelem, de , hogy most ő nincs, én elvesztem, az egyik felem hiányzik. De nagyon. Nem tudom, van e ilyen. De sok minden van a világban. És képtelennek érzem most magam erre, hogy egy másik embernek adjam a lelkem, mikor én a szívem már másnak adtam. Vagy ez lehetséges? Normális szerelemnél milyen az érzelmi töltet? Miért érzem akkor ezt szerelemnek, ha nem is az igazi szerelem? Mások is így éreznek? És mi lesz eztán?
2011. jan. 19. 22:42
 15/30 anonim ***** válasza:
Az érzelmi töltet akkor lesz más, ha megtudod, hogy milyen az, ha szeretsz valakit és az viszontszeret. Igen,tudom hogy Te most szerelmes vagy, de a pasi meg nem. Így hogy illik bele a képbe?:):S Az álom, amit róla teremtettél, na az beleillik. De az nem ő, csak a "mesevilág" amit teremtettél magatokról. Remélem, érthető...:) Pár hétig fájni fog, majd sajogni , aztán enyhül a szívfájdalmad,- csak kelj fel a padlóról, és állítsd át magadban lassan ezt a dolgot: humorral, optimizmussal , új hobbival, baráti programokkal, egy izgalmas könyvvel, filmmel felejtsd el lassan :)
2011. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
És én is hibásnak érzem magam, mert letagadtam, amikor ismerkedtem neten, és össszejöttem egy fiúval egy hónapra, és utólag belátom, hogy ő azt hitte, hogy le is feküdtem vele, mikor senki másom nem volt azóta, mióta összejöttem vele, csak ő. De úgy érzem, hogy csak egy újabb ürügy volt ez az egész arra, hogy bántson. Annyira kicsinyes dolgok ezek? Dolgozom, tanulok is közben, és borzasztóan terhes volt ez. Borzasztóan rossz már az élet.
2011. jan. 19. 22:45
 17/30 anonim ***** válasza:
Valójában csak Te adtad neki a szíved, ő neki meg nem as szíved kellett....szóval elsőként ébredj fel ebből az álomképből :) Tudom, nehéz, de ha vkivel minden erőfeszítésed ellenére sem lesz közös utad, akkor érdemes elgondolkodni pár dolgon. pl. ez tényleg szerelem -e? És milyen , kölcsönös? Nehéz feltenni a kérdéseket és választ adni rá, de muszáj néha.
2011. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Na, ne keseredj neki. Leírtam sok mindent. Sajnállak nagyon, de ebből a mély önsajnálatól magadat kellene kihúzni.

Ha a Sors akar még valamit, úgyis hozza, ha nem, akkor meg kár bánkódni, "epedezni".

Ahogy volt, volt, mostmár a jelen van és a jövő következik.Tanultál a kapcsolatból, hogy bizonyos hibákat nem szabad elkövetni.

2011. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

De nem értem, hogy lehet, hogy valakit holnap ne szeress, akit tegnap még szerettél. Nem tudom ezt felfogni, sem feldolgozni. Én nem akarok már ismerkedni, mert nem kell most más, nem tudom, később mi lesz.

Mert én tudom jól, hogy van olyan, hogy valakit szeretsz, de mégis férjhez mész, és családod lesz, holott azt a másikat szereted, csak ez már nem számít akkor, mert akkor az a fontos, hogy családot akarsz. Hogy akkor is belemennek az emberek egy kapcsolatba, mikor mást szeretnek. De én ilyen életet nem akarok.

Nem tudom, miért, nekem ez nem akaródzik, hogy olyan életet. Nem tudom, miféle szerelem ez. Szerintem nincs sosem igazi válasz rá.

2011. jan. 19. 23:34
 20/30 anonim ***** válasza:

"Amúgy nekem az első kapcsolatom 23 éves koromban volt... És ez a fiú az első szerelmem."


Itt van a kutya elásva. Figyelj. Hiába vagy 23 éves, ebben a szituban egy 15 éves értlemi/érzelmi szintjén vagy. Ne gondold hogy másra vágysz mint egy 16 éves, a 16 éves vakszerelmes is legszívesebben családot laapítana és örökhűséget fogadna a szerelmének, csak nem teheti meg, te megtehetnéd tulajdonképpen, talán ennyiben más az egész.

Idővel, és a tapasztalattal együtt rájössz hogy nem egy romantikus film az élet. A szerelem meg nem más csak biokémia. Amilyen hirtelen jön, olyan hirtelen el is múlik, és sok-sok emberbe leszel még szerelmes. Ez tuti.

Viszont ha túldramatizálod a dolgot, és mintegy magadba meséled hogy "ez sohasem fog elmúlni", ha mintegy "piedesztára" emeled magát a szerelmet, és legyőzhetetlen erőnek állítod be, csak a saját dolgodat nehezíted meg.

Egyébként is akármennyire tűnik most valóságosnak, amit érzel, nem igazi szerelem. Az igazi, felnőtt szerelem nagyon hamar kialszik ilyen esetben, érett felnőtt ember nem szerelmes olyan emberbe aki átveri, megalázza.

Jól írták előtte, pár hónap múlva már csak nevetni fogsz ezen.

2011. jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!