Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok örülni a testvérem...

Nem tudok örülni a testvérem sikerének! Nagyon önző vagyok most?

Figyelt kérdés

A nővérem 26 éves két gyerekes egyedülálló anyuka.Annak idején mikor épph átbukdácsolt az érettségin akkor ő már terhes volt az első gyerekével. De itthon persze csak akkor mondta el mikor már nem lehetett semmit tenni. Anyukám ellenezte volna h szüljön mivel még nem volt neki se egy munkahelye,és a kapcsolata hiába voltak együtt már vagy 9 éve a párjával,nem volt elég stabil. A srác elég link alak,még most is jobban érdeklik a bulik,meg a drogok mint a gyereke. Meg is lett a következménye ennek a hirtelen döntésnek,a gyerek 2 éves sem volt és már szét is mentek. Elötte a tesóm ott lakott az anyósánál,de ott nem bírta idegekkel,és addig fűzte az anyut amig el nem adta a régi 1,5 szobás lakásunkat,h vegyen egy nagyobbat. Így a nővérem a párja (akkor még együtt voltak) és apici oda tudtak költözni. Anya havi 25.000 Ft-ot kért el tőlük,és ebbe a rezsi és kaja is benn volt,amiért nálunk laktak,h tudjanak félre tenni. Én akkor még suliba jártam érettségiztem abban az évben. Láttam ahogy anya egyre nehezebben bírja kifizetni a számlákat,és a tesomék se adták le a megbeszélt pénz. De kitenni anya nem akarta őket,mert hát hova mennének? Aztán a gyerek apjával szétmentek tesómék,és anya mondta tesómnak h akkor ő 15ezret de azt tényleg adja oda! De tesóm is hol adta hol nem,ha adott is azt apránként erre arra vissza kérte,nem jutottunk előbbre.

Én érettségi után elmentem a nyáron a dolgozni,gondoltam szeptemberbe majd visszamegyek suliba,egy 2 éves OKJ-s képzésre addig meg legalább gyűjtök pénzt a nyelvvizsgámra. Igen ám,de láttam ahogy az adósságunk egyre nő. Elég sokat felhalmoztunk abba az időbe amikor még tesóm párja is nálunk lakott,és nem adtak pénzt. Egy fizetésből nem tudunk megélni,így tovább maradtam a melohelyen.Így tudtam anyának segíteni. A Cafatériával együtt én közel 50.000Ft-ot adtam és adok le a mai napig. De még így is elég nehezen jövünk ki.

tesóm ugy volt h ha lejár a gyes akkor elmegy dolgozni,de még a gyerek nem volt 3 éves amikor megint terhes lettmegy épp alakuló kapcsolatából. A 4. hónapig menstruált,legalábbis nekünk ezt mondta,így megszületett a 2. gyerek is. Ám a pasinak nem kellett sem a gyerek sem a tesóm,gyerektartást ugyan fizet de semmi több. Most még akkor 3 évig van gyesen lesz.

és akkor most jön az ami miatt egyedül én vagyok az aki nemtud örülni a tesóm sikerének. Szeptembertől visszamegy tanulni,letesz egy áplónői vizsgát majd. nagyon komoly ez az elhatározása,látszik is rajta h készül rá.Jár egy felkészítő tanfolyamra is.

Anya,és a barátok mind örülnek neki h végre megjött az esze és kezd vmit az életével,de én egyszerüen nem tudok ennek örülni. Én is szerettem volna tanulni,de nem hagyhatom ott a melóhelyet mer6t különben nem tudnánk megélni. Amíg ő rendbe teszi az életét én több müszakba robotolok egy gyárba és mellékesként eljárok takarítani,h legalább vmi kis plussz pénzem legyen,mert abból kb 65-68ezer ft-ből alig marad vmi ha megveszem a bérletet.

Nem jutok elöbbre,pedig annak idején nem ez volt a célom


2011. jan. 21. 10:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, nagyon durva..:S Nem tudom mi lenne a helyes ebben a helyzetben, de én tuti borítanám a bilit. A nővéred végtelenül önző dolog, elbeszélgetnék vele minden esetre, hogy tisztában van-e azzal, hogy te miatta dolgozol érettségi óta?!


Egyébként ha nem vagyok indiszkrét merre laksz?

2011. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

És ha tanulni visszamegy közben ő nem tud dolgozni vagy egésznapos iskola, és meddig tart?

Érthető a felháborodásod, szerintem beszélj a családoddal, hogy te is szeretnél majd tanulni, mondjuk ha a tesód befejezte én nem hiszem, hogy téged ne támogatna édesanyád ha még a nővéredet is, ettől még jó dolog, hogy valamit elkezd végre a nővéred, de igazad van hogy haragszol.

2011. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Felvennének téged főiskolára? Vagy olyan helyre ahol kapsz kollégiumot? vagy bármilyen esti sulira amit tudnál munka mellett csinálni?


Ha azért akarsz angolul tanulni, hogy külföldre menj, rendben. Ha nagyon akarsz, magadtól is tudsz a tanfolyam mellett tanulni. Sok külföldi diák él itt Budapesten, biztos akad olyan, aki magyar tanításért cserébe tanítgat téged angolra. Kezdetnek ez is nagyon jó. Keress rá a neten. Aztán ha már kicsit tudsz, akkor én lelépnék. Vegyenek kisebb lakást. minek kellett a nagyobb...


Egyébként megnyugtatlak, ha a nővéred kap áplónői állást, utána nem fogja neked ezt megköszönni, és nem fog téged segíteni abban hogy te is tanulj. Mellesleg ha ilyen buta, nem is fogja elvégezni...

2011. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
31%
Azt hogy fog-e segíteni szerintem meg kell tőle kérdezni, amelett, hogy nagyon fura családod van furcsán összetartónak is tűnik, hátha. Azért egy ápolónői tanfolyamat szerintem bármilyen buta ember is el tud végezni.
2011. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem vagy onzo, en is beszelnek a tesoddal a dolgokrol. Ot is meglehet erteni, 2 gyerekkel nehez, de ha a kaja es a lakas is benne volt abba a 25 ezerbe nem ertem miert nem fizette. Masra nagyon nem kell kolteni. Neked is vissza kene menni tanulni, nem jo, hogy fiatalon gyarban dolgozol, de ha mar igy van akkor is legalabb egy estit vagy levelezot kene vegezned csak meg ehhez se kapsz tamogatast. Ami nekem nagyon szemet szurt, es kerlek valaszolj, hogy volt egyutt a novered 9 eve a gyerek apjaval, mikor az elso baba az erettsegi kozben szuletett? Hany evesen kezdtek? (ne erts felre, pillanatig se gondolom, hogy kamu kerdes lenne, csak ez nagyon erdekel es kifurja az oldalam a kivancsisag. :) )
2011. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a helyzet nem jó neked. Ezt te is tudod, érzed, testvéri szeretet ide vagy oda. Hidd el, hogy nemcsak a családoddal szemben vannak kötelességeid, hanem önmagaddal szemben is. Az egy dolog, hogy érettségi után nem tudtál továbbtanulni, keresel egy kis pénzt, dolgozol, élettapasztalatot szerzel, stb. De az, hogy szinte minden pénzedet felemészti a családod, az már vétek önmagaddal szemben, őket pedig arra szoktatod, hogy sebaj, mindig lesz egy hülye, aki keres rátok...

Ne gyárts magadból mártírt, ne engedd ki a sorsodat a kezedből, ezzel nekik sem teszel jót.

(Anyukádnak kellene ezt a helyzetet megoldania, a tesóddal beszélni, mennyire nem fair veled szemben ez az egész.) Elhiszem, hogy örül, hogy legalább egy rendes lánya van, és hogy a kínzó anyagi gondok enyhülnek, de arra nem gondol, hogy veled mi van?

Tesód most a szentté avatandó, aki a tanulásra rávette magát (holott családanyaként inkább a melóra kellene rávetnie magát), te meg vagy a szürke eminenciás, aki elviszi a hátán a balhét...

Keresztényként mondom: magadat is szeretned kell, neked önmagaddal szemben is vannak kötelességeid.

2011. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
11:32 Skkor iratkozz be egy ápolónői tanfolyamra :)Sok sikert.
2011. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
*Akkor
2011. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én fel se tudom fogni, hogytud valaki ilyen felelőtlenül gyerke válalni. szegény babák.

Most akkor tesód még terhesen megy a tanfolyamra. És mikor szül abbahagyja? Vagy nemszoptat s úgy folytatja?

Szerintem amint egy lessz a második gyerek muszály elmennie dolgozni, a gyerekeknek meg sajnos marad a bölcsi, ovi pedig...:(

amint dolgozni megy te is kezd el az álmaid megvalósítani!

2011. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

A 2. baba is megvan már. Nem tudom én sem még h hogyan lesz ez a suli,de már most arról beszélünk h hogyan fogjuk megoldania gyerekvigyázást.

Még az általános iskolába 5. osztályába jöttek össze,és azóta a gyerek születése után még kb 1.5 évig együtt voltak. Szóval így voltak együtt annyi ideje.

De mire elvégzi a sulit az is 2 év kb,meg mire dolgozni kezd... Mindenki olyan büszke rá :S Annyira idegesít,és úgy utálom magam maiért én nem tudok örülni neki. Az is bánt h annak idején én akartam elvégezni az ápólónői képzést,mivel egészégügyi suliba jártam játszva megcsináltam volna. Ez akkor volt mikor még érettségire készültem és gondolkodtam rajta h mihez kezdjek. Akkor még nem tudtam h nekem majd dolgoznom kell. Csak tesóm lebeszélt róla h inkább pénzügy terén kéne elhelyezkednem :S

Már minden csak idegesít vele kapcsolatban

2011. jan. 21. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!