Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Evangélikus templomi esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Evangélikus templomi esküvőt hogyan?

Figyelt kérdés

Én evangélikus vagyok, a párom nincs megkeresztelve(nem is szeretné).

Az evangélikus lelkész, ahol szeretnénk házasodni nem akar esketni így minket. (A miénk megtenné, de ő meg nem tud ott lenni). Most tényleg nem lehet, vagy egyénfüggő, és keresnem kéne egy liberálisabb lelkészt?

Ha másként nem megy, én lehetne a református esküvő is, lehet hogy ott könnyebb lenne?

Nekem nagyon fontos lenne a templomi áldás, tehát nem csak a "szép háttér" miatt szeretnénk..


2010. dec. 29. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Ne haragudj, de elég vicces a helyzet. Te neked fontos a templomi esküvő, de nem ám csak a pompa miatt, viszont a párod egyik vallásban sincs megkeresztelkedve-és nem is akar.... Akkor Te kimondod az esküt, ő meg elmormol valamit, aztán ha végül nem tartja be, majd legyint, hogy "úgyis csak te gondoltad komolyan?!"

Így nem lehet esküvőt, ne haragudj, egyik templomban sem. Keresztelkedjen meg ő is a saját vallásában előbb. (De ha nem szeretne, akkor bele kell törődnöd, hogy legalább keresztelt ember esküdhet templomban is)

2010. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a katolikusoknál simán lehet ilyet, hogy az egyik fél kereszteletlen. A katolikusok "formára vannak kötelezve" -- asszem így mondják. Velük lenne kiszúrás, ha a másik fél kereszteletlensége miatt nem lehetne templomi esküvő.


Az evangélikusok felfogását sajna nem ismerem erről, de szerintem keressetek másik lelkészt, hátha. Én megértem, hogy neked ez fontos, és nem csak a külsőségek miatt.

2010. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Óh, kicsit hátrébb az agarakkal , előttem író. a katolikusok a legkeményebbek ezen a területen, még mindig rossz szemmel nézik egy másik vallású+ katolikus házasságát .

A többi vallás/felekezet már lazább, de minimum keresztség szükséges egy templomi esküvőhöz. Ezért szokták előtte megkeresztelni az arát vagy a vőlegényt és így mehet az esketés része is.(Az már megint részletkérdés, hogy kinél, melyik papnál/lelkésznél milyen szigorúan készítik fel a keresztségre ,a házasságra)

2010. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is evangélikus vagyok és ez tényleg így van, hogy minimum megkeresztelkedve meg kell lennie a másik félnek is a templomi esküvőhöz. Nem hiszem, hogy létezik olyan lelkész, aki abba belemegy, hogy úgy összead benneteket, hogy ő nincs megkeresztelve.
2010. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Igazából egy dolgot nem értek. Több házaspárt is ismerek ahol nem volt mindkét fél megkeresztelve, mégis lehetett templomi esküvő. És mint írtam az itteni lelkész szerint is van rá lehetőség...

2010. dec. 29. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én vagyok, aki a katolikusokról írt... Ez tényleg úgy van, ahogy mondtam, lehet meg nem keresztelttel házasságot kötni. A kereszteletlen félnek nem kell csak emiatt megkeresztelkednie!!! Ez 100%.

2010. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket. Igazából katolikus esküvőre nem nagyon vágyunk, és nem is hiszem, hogy megkapnánk az engedélyt...

Amúgy több fórumon olvastam én is, hogy elég ha csak az egyik fél van megkeresztelve, de úgy tűnik mindenki másként tudja..

2010. dec. 29. 22:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy nem katolikus esküvőt szeretnél, hiszen írtad. Csak példaként hoztam fel (én róm. kat. vagyok), hogy a katolikusoknál lehet. A többi felekezet szokásait csak hallomásból ismerem, szóval nem tuti az infó. Egyik barátnőm református szertartás szerint házasodott, a férje református, ő pedig nincs megkeresztelve. Semmi probléma nem volt belőle.


Szerintem ez nagyon függ az adott lelkésztől.

2010. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Viszont az igazi lelki házasságnak úgy van értelme, ha mindketten Isten előtt őszinte hittel megvalljátok, hogy szeretitek egymást és nemcsak egy elmormolt frázis az egyik fél részéről...
2010. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A kereszteletlen félnek nem kell csak emiatt megkeresztelkednie!!! Ez 100%."


Nem 100%. Az egyik barátnőm katolikus, és nagyon fontos volt neki az egyházi esküvő. A vőlegénye kereszteletlen volt és az is akart maradni. Mégis templomi, katolikus esküvőjük lett, ott is voltam. Az egy dolog, hogy nem értek egyet a nem hívők templomi házassághoz való ragaszkodásával, de akinek meg tényleg, lelki értelemben is fontos lenne az egyházi házasságkötés, attól szerintem nem szabad megtagadni a házasság szentségét.


Kérdező, szerintem keress másik lelkészt.

2011. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!