Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Református lelkész eskethet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Református lelkész eskethet evangélikus templomban?

Figyelt kérdés
Csak a szomszéd faluban van református templom, de oda nem szeretnénk elcipelni a násznépet. Lehetséges szerintetek, hogy az evangélikus templomban adjon össze minket? Valamint baj lehet, hogy a párom nincs megkeresztelve és nem is szeretne megkeresztelkedni?
2010. nov. 8. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

simán

protestánsoknál minden lehetséges

2010. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez egy hülyeség, amit az előttem szóló írt! A protestáns vallások ugyanolyan keresztény vallások, mint a katolikus! Csak nem rakják tele a templomot szobrokkal!!


Kérdésedre válaszolva: ezt meg kell beszélned mind az evangélikus lelkipásztorral, mind a református lelkésszel. Elvileg nem kizárt, de szerintem erősen attól függ, hogyan viszonyulnak ők a kérdéshez.

2010. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
állítottam én az ellenkezőjét?
2010. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Beszéld meg vele. A protestáns egyházak sokkal rugalmasabbak, akár azt is megoldhatjátok, hogy az étteremben adjon össze titeket. Nekünk pl. úgy volt. Pedig én katolikus vagyok, a férjem meg se volt keresztelve.Református lelkész adott minket össze az étteremben. Hogy meglegyen a család öröme: volt pap is. :D
2010. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
megvolt a kész cirkusz...
2010. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

igen

én már voltam ilyen szertartáson

felemás pár volt, két lelkésszel


az viszont azt hiszem problémás, ha a párod nem szeretne megkeresztelkedni


(fura egyébként - ha még ilyen "jelképesen" sem akarja a nevét adni egyik felekezethez sem, akkor miért szeretne egyházi szertartást? vagy csak te szeretnél?)

2010. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

az biztos nem probléma

még a katolikus egyház is összead katolikust kereszteletlennel

2010. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez a két lelkészen múlik. Ha az evangélikus lelkész megengedi, és a református vállalja, akkor simán. Nálunk a református templomban rendszeresen van baptista esküvő, mert van a községben baptista gyülekezet, viszont az imaház kicsi egy esküvőhöz.

Ma már egyik felekezet sem ragaszkodik ahhoz, hogy mind a két fél meg legyen keresztelve. Én az esküvőnk előtt kerszetelkedtem, de csak azért mert én akartam. Nem volt "kötelező". Jegyesoktatásra viszont, el kell járnotok mindenképp.

2010. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!