Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha félek...

Normális dolog, ha félek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A barátommal az összeköltözésen gondolkodunk. Ő dolgozik, én főiskolán tanulok. Ő a szüleivel lakik, de a helyzet tarthatatlan. Lassan már az egész fizetését elkérik tőle, mondván, hogyha felnevelték, most ideje törlesztenie. Állandóan a szobájában vannak, ha éjszakás, ott is alszanak, mert lusták a saját szobájukban rendet rakni. Ő nagyon szeretne albérletbe költözni. Én abban a városban vagyok kollégista, és azt szeretné, hogy költözzek ki a kollégiumból és költözzünk össze. Én is szeretném ezt, mert végre önálló lehetnék félig-meddig, és ő sem szenvedne a szülei gonoszságától. Viszont két dologtól félek. Egyrészt az én szüleim reakciójától, másrészt attól, hogy havi kb. 170 ezer Ft-ból nem tudnánk megélni albérletben úgy, hogy ne legyen veszekedés azon, hogy miért kell spórolni. Egyikünk sem olyan ember, aki márkás cuccokat vásárolna, vagy étteremben enne minden héten, de mégis félek, hogy nem lesz elég ez a pénz egy normális életszínvonal fenntartásához. Mit tegyek? Minden vágyam, hogy Vele élhessem le az életem, ahogy neki is. És azt is tudom, hogy előbb-utóbb ehhez az kell, hogy összeköltözzünk. De talán egyszerűbb lenne a döntés, ha én is dolgoznék, hiszen akkor jobb anyagi körülmények lennének. Normális, hogy félek? Igazából attól nem tartok, hogy a hétköznapok közénk állnának, ugyanis jelenleg is szinte minden időnket együtt töltjük, és nem büdös nekem a házimunka, sőt a tanulás után, közben legtöbbször még jól is esik. De rettegek a szüleim reakciójától, és a piszkos anyagiaktól. Meg lehet élni egy vidéki nagyvárosban két embernek egy albérletben enni pénzből?
2011. jan. 22. 19:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szüleidtől nem kell félned, hiszen örülnek hogy ilyen önnáló gyerekük van.


Az anyagiaktól pedig ne félj. Családok élnek meg ennyi pénzből. Max. lesz pár olyan dolog amit el kell felednetek (internet, vezetékes telefon stb) de ha nagyon nem lenne pénzetek néha válalj el te is munkát, de csak olyat ami megy a tanulás mellett!


Sok Sikert!

2011. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik vidéki nagyvárosban laktok, de megnéztem a kecskeméti és a debreceni árakat. Mindkét helyen 40.000-ért már lehet akár 1+1 szobás, bútorozott albit is kapni. Rezsi nem mindenhol olyan sok, fűteni nem fűtötök, vizet, villanyt nem használtok egész nap, hisz nem is vagytok napközben otthon. Szerintem fűtés, víz, villany, közös ktg, tv, internet 40.000-ből kijön. Az eddig 80.000 Ft. Marad 90.000 Ft-otok a többi dologra. Szerintem simán ki tudtok jönni belőle különösebb nadrágszíj összehúzás nélkül. Nyilván nem fér bele minden héten a plázás vásárlás és rendszeres mozi v. étterem, de nem hiszem, hogy vitatkozni kellene a pénzen...

A szüleid reakciójától miért félsz? Mitől féltenek? Valamikor el kell kezdeni a leválást... főleg, h koleszos vagy, így nem is most kezdődne az elválás...

2011. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem kell tartanod semmitől, ennyi pénzből, főleg, ha a kolinak a díját elkéred a szüleidtől, mert végűlis nekik olyan mindegy szerintem, h hová megy a pénz, el tudtok lenni.

Én is voltam hasonló helyzetben, annyi h én kicsivel többet kerestem, Debrecenben vettem ki 30ért egy garzont.

Ez bőven megfelelt és a rezsi se volt vészes.

50ből kijöttünk szal még maradt kb 130, amiből két ember simán elvan, ha nincs hitelük!

2011. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Bocsi, benéztem, az albi össz-vissz olyan 70 volt, csak én fizettem bele 50et, a maradék 20at ő állta.

De még ha én fizettem volna akkor is marad 110 ezer.

2011. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Mi négyen élünk ennyiből kutya macska mellett.
2011. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Mi 4-en 250-300ezerből élünk, ebből 60.000 a fűtésszámla egy hónapra (nem panel, nem albérlet, éjjel 20, nappal 23 fok van, fázósak vagyunk nagyon, de kicsi a lakás), a pénz nagy része nálunk kajára megy el, nem kaviárt eszünk, nem is járunk minden héten étterembe, mekibe, de nagyrészt hús ételeket eszünk.

A szomszédos városban laknak rokonok, tégla társasház, kb. 40 éves, 20 fok van náluk durván, max.on vannak a radiátorok akkor sem lesz melegebb, és nekik is közel 60.000 a fűtés számlájuk.

Szerintem ki jöttök 170.000ből.

2011. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
180 ból élünk 4 en. 2 gyermeknek óvodai ellátássért fizetünk+ különórák, hitelt és a lakbért is perkálni kell havonta!. Nem nagy lábon élünk de mindenünk megvan ami kell. Ezért szerintem nektek sem kell félni mert ketten egy kis garzonban simán el tudnátok lenni. A szülők meg vagy elfogadják a dolgot vagy nem de ha látják, hogy megálltok a lábatokon akkor biztos, hogy még támogatni is fognak benneteket a dologban.
2011. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Havi 170,000 ft nekem jó lenne! És 4 tagú család vagyok! 15, és 18 éves fiúkat nevelek! Szerintem, ha körültekintően választasz albéretet,és a konyha rejtelmeibe belejössz mert ,hogy a kaján,és a ruhán ,lehet igazán spórolni! Akkor nem lesz gáz!A szüleiddel pedig légy őszinte, úgy mint itt! Lehet, hogy fordulópont jön az életedben, és ők fognak támogatni amit eddig nem feltételeztél!Kihez fordulna az ember ha nem lennének szülei? Ha nem tudnak segíteni az egy dolog, de az őszinteséget nagyra becsülném saját gyerekeimtől is!
2011. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ezt így, ahogy van, mondd el neki, beszéljétek meg! Mindenki mást tekint átlagos, azaz kielégítő életszínvonalnak, ezt egyeztetnetek kell, mielőtt döntést hoztok.
2011. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ne félj az összeköltözéstől, ha mindketten rendes körülmények között élnétek, akkor sem lenne vele semmi probléma. Nem vagytok már gyerekek, és legalább megtudjátok, milyen a saját lábatokon állni. Neki mindenképpen jobb lenne, és neked is biztos nyugodtabb körülményeid lennének a tanuláshoz, mint a kollégiumban.

170e forint egyáltalán nem kevés, ne izgulj. Mint ahogyan többen írták, mások ebből a pénzből élnek meg ugyancsak albérletben 2 gyerekkel az oldalukon..

Ha eddig nem szórtátok a pénzt, akkor nem vagy tisztában az árakkal. 40e körül tényleg lehet kapni 1 szobás-konyhás-fürdős lakást, és a teljes rezsit is ki lehet hozni 30e forintból, persze elég nagyok az eltérések. Nem mindegy, milyen lakásba költöztök. Nem mindegy, hogy milyen típusú a fűtés, mennyi a közös költség (ingatlanirodában dolgoztam, van ahol 2e, van ahol 30e!), éssatöbbi. A víz, villany tulajdonképpen elenyésző költségek.. Kajára mi 5-en költünk kb 60e forintot, és nem koplalunk:) Ha nem akartok minden nap étteremben enni, akkor bőségesen ki fogtok jönni abból a pénzből. Számoljatok kicsit utána, nézz végig néhány ingatlanos oldalt, add össze a költségeket.. és ne parázz:)

2011. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!