Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő, hogy titkos...

Elítélendő, hogy titkos bankszámlát akarok nyitni, mivel a férjem minden pénzünket elszórja?

Figyelt kérdés

A férjem a lehető legkevésbé sem látja át a pénz értékét, fogalma sincs a spórolásról. Nagyjából hasonlóan keresünk, nem is rosszul, ő mégsem áll meg addig, amíg a hónap végére el nem költ minden egyes forintot. Nem lehet a boltba se elküldeni úgy, hogy a listára felírtakon kívül ne venne még vagy 10.000 forintnyi csokit, cukrot, üdítőt. Máskor úgy dönt, hogy neki kell még a 2000 szerszámkészletéhez egy 2001-edik, vagy a számítógépéhez egy alkatrész, amit 3 hónap után már cserél is le. Még az sem lenne baj, ha ezeket a dolgokat fokozatosan venné meg, de nem, minden azonnal kell, nem képes várni.

Mindennek köszönhetően a bankszámlánk minden egyes hónap végére 3 számjegyű összeget mutat a legjobb esetben is, de volt már - is. Elmondása szerint ő kereste, joga van elkölteni(ilyen párhuzammal max. a felét, teszem hozzá).

Én mindig szerettem volna, ha havonta elteszünk x összeget, hogy ha váratlan kiadás van, vagy esetleg egyikünk elveszíti az állását, akkor ne kerüljünk bajba. Na ez így lehetetlen.

Ezért gondolkozom mostanában egy titkos számla létrehozásán, ahová a saját fizumból x összeget mindig átutalnék. Mennyire elítélendő ez, vagy ti hogyan csinálnátok egy olyan férj mellett, akire nem lehet hatni ész érvekkel?


2011. jan. 24. 09:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Ez a helyzetedbe egyáltalán nem elitélendő, hanem az egyetlen okos megoldás!
2011. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez egy jó ötlet, főleg, hogy a saját fizetésedből. Ha a férjed azt mondja, hogy azt amit ő keresett van joga elkölteni, akkor te is azt csinálsz a saját kereseteddel amit akarsz.

Nekem tetszik, leleményes vagy ;)

Később majd a férjed is megfogja hálálni, ha (ne adj isten) olyan helyzetbe kerültök amikor rádöbben, hogy, ha te nem lennél nem lenne miből élnetek, mivel mindent elszórt.

2011. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen egyetértek! De arra figyelj,hogy havonta küldenek számlaértesítőt! Tehát azt pl. 1 barátnőd címére kérd.
2011. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is jó ötlet,csináld!

Bár nem ártana megbeszélni a férjeddel, hogy álljon rá ő is a spórolásra, hiszen bármikor közbe jöhet egy váratlan dolog,amikor is szükség van a pénzre.

2011. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlenül küldenek. Én nem kértem, mert mindig elfelejtem kiüríteni a postaládámat és amúgy is a netbankon nézem meg az egyenlegemet vagy a számlatörténetet.

Inkább netbankos hozzáférést kérj, akkor otthonról is tudsz utalni vagy csekket befizetni (igen, postára is lusta vagyok elmenni :))

2011. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg ilyen emberrel aki nem fogja fel hogy nem kellene elszórni mindent, azzal nem kellene közös kasza. Osszátok el a havi költségeket egyenlő részre, mindenki annyit belead, és a többiből mindenki azt csinál amit akar. Vegye meg abból amit akar.Amit megspórolsz így , nehogy egyszer bedobd a közösbe.

Én a közös kasza híve vagyok, de látom nálatok nem segít semmi.

2011. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 bikkamakka válasza:
90%
Szerintem ez a legjobb ötlet, amit tehetsz, főleg egy ilyen férjjel. Ha titkos számlát akarsz, akkor arra kell vigyázni, nehogy kiderüljön, mert lehet belőle nagy balhé is. Az én párom ennyire nem felelőtlen, de már én is bánom, hogy nem tettem ugyanezt, amíg dolgoztam. Lenne egy kis tartalék, amire lehetne támaszkodni a nehéz napokon, ami a mai világban nagyon fontos, amikor senkinek sem biztos már az állása. Most, hogy munkanélküli vagyok, már késő bánat.
2011. jan. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Csináld nyugodtan!Csak sajnos vigyáznod kell, mert ha anyagilag ennyire máshogy álltok a dolgokhoz, rámehet a házasságod is.nekem is ilyen volt a férjem, hiteleket vett fel ki tudja mire, minden pénzt elköltött, én jól kerestem, de hiába:( Szóval a "titkos" bankszámla mellett beszélnetek is kéne erről, mert tényleg jöhet váratlan helyzet...
2011. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
54%

A titkos bankszámlán lévő pénz is közös lesz, ahogy minden házasságban szerzett jövedelem az, függetlenül attól, ki mennyit keres és mennyit költ. (Nincs "saját fizu".)

És gondolod, nem fog feltűnni neki, hogy eltűnik a fizuból x ezer Ft minden hónapban? Ugyan már...

Mondjuk az is elég gáz, hogy szerinte joga van elkölteni, mert ő kereste...

2011. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Azt hiszem lehet olyat, hogy ne küldjenek számlalevelet, de majd utánajárok. Ez egy utolsó megoldás, a megannyi hiábavaló megbeszélés után. Egyszerűen olyan, mint egy nagy gyerek, semmi fogalma nincsen a pénz értékéről. Az aznapnak él, pedig egyszer már veszélybe került az állása. Szerencsére más jelentős hibája nincsen, de ez is éppen elég nagy. Köszi a válaszokat.
2011. jan. 24. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!