Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mitől van? És egyáltalán...

Ez mitől van? És egyáltalán ez "elítélendő"? Furcsa érzések kavarognak bennem.

Figyelt kérdés
15és fél éves lány vagyok. 3éve van barátom, szeretem imádom őt, és ez fordítva is igaz. Mindig,minden körülmények között ő rá számíthattam leginkább. Én úgy érzem nekem nincs családom, 6an lakunk egy házba, unokatestvéreim és azoknak szülei. Engem 1edül anyám "nevel" bár ő is 4-5kor már nincs itthon.Nem sok időt fordít rám, és kis újját se mozdítja hogy jobban éljünk (sajnos elég szegények vagyunk) És nemrég arra a pontra jutottam, hogy sokkal komolyabbnak,megfontoltabbnak,mélyebb gondolkodásúnak érzem magam anyumnál. Komoly terveim vannak a közeljövőt illetően. Olyanokon agyalok ,hogy barátommal össze szeretnék költözni, főzni, mosni, takarítani, bevásárolni meg miegyéb. És én úgy érzem,ezekre képes is lennék. Magam szeretnék olyan életet élni, ahol végre nyüzsi van, egy saját lakást, saját keresetet,saját életet. Nem szeretek itt lakni, és a legroszabb az a tudat hogy még 3évig minimum itt kell lakjak...:(
2011. márc. 26. 17:03
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és hozzá teszem, hogy sokszor veszekedés is van itt. meg nem szeretek itt senkit se, olyan semlegesek. Ha hazajövök csak a nyomorság és a rossz vár...
2011. márc. 26. 17:07
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

A tinik mindig azt hiszik hogy többet tudnak a felnőtteknél.Bevallom én is:D de anyukád nem dolgozikv agy mi...?

de egyépként az összeköltözésen inkább csak álmodozz.Mostanság úgyse fog összejönni.15éves vagy vagyis gimnazista.Miből fizetnétek a lakást/házat?Lehet hogy arra képes vagy hogy főzől takarítasz stb. de egy háztartást nagy költség eltartani...és dolgozni még nem dolgozhatsz.Max nyáron de az sem elég 1éven át.

2011. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen ezért is vagyok ennyire ki... Amúgy dolgozni dolgozik, maximum 3órát 1 nap.... kemény 50k-ért. De ebbe nem megyek bele... Amúgy tényleg komolyabbnak érzem magam anyámnál, ha nekem lenne gyerekem tuti nem így csináltam volna a dolgokat. Sőt, nem is szülnék úgy gyereket, hogy tudja, milyen emberrel fekszik össze,aki egy nagy linkó nőcsábász, mellette alkoholista stb. Vagy legalább azt tudhatta volna, hogy ilyen kevés kereset mellet, érdemes e gyereket szülni. Hisz állandóan a tartózások stb-k mennek...
2011. márc. 26. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Menekülni akarsz otthonról, amit meg is értek.

Nehéz a helyzeted, manapság felnőtt fejjel is nehéz munkát találni, merthogy:

1. Egy kapcsolatba-házasságba menekülni általában pont az ellenkezőjét fogja hozni hosszútávon, mint amire eredetileg vágytál.

2. Munkát találni, és eltartani magad - lenne a megoldás. De ez még korai, neked, még tanulj inkább.


Szóval:

- tartózkodj minél kevesebbet otthon, tanulj a suliban, könyvtárban, ilyesmi, picit szórakozz, de persze nem azt mondom, hogy folyton valami kocsmában lógj a haverokkal.

- tanulj minél jobban, tervezz valami karriert magadnak, és erre törekedj


Ez legyen az első, hogy most a sráccal mennyire mélyül el a kapcsolatod pár év múlva, azt én nem tudhatom, de annak idő kell, most még mindenképpen korai összeköltözésre gondolnod.

2011. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben el akarsz menni otthonról, ne azon ábrándozz, hogy költözz össze a barátoddal és mossál főzzél meg stb, hanem azon, hogy mit tanuljál, esetleg hogy tanulj tovább, hogy minél jobb állásod lehessen, és úgy járj, mint anyukád. Azt remélem te sem gondolod, hogy majd a barátod eltart, és a 3 év ide vagy oda, még nagyon fiatal vagy, elsősorban önmagadnak kell megteremteni az életet, nem a barátodra alapozni!
2011. márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*ne úgy járj
2011. márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem a barátomra alapozom,csak őt tudtam felhozni példának,akivel boldog vagyok, és önmagam lehetek. Itthon minden más, bús komor,egyszerű, és sajnos nem éppen nagyszerű. Gimnazista vagyok, és tanulok annyira,amennyire tudok. Remélem minél hamarabb eljön a várva várt pillanat..:(
2011. márc. 26. 17:44
 8/8 anonim ***** válasza:

tudom hogy ehhez nincs közöm, de mivel 3 éve jártok, gondolom már lefeküdtetek

nagyon vigyázzatok ezzel

egy fiatalkori terhesség nagyon nehéz dolog

2011. márc. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!