Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jobb egy gyereknek?

Mi jobb egy gyereknek?

Figyelt kérdés

szerintetek mi a jobb egy gyereknek?


ha csonka családban nő fel és ezért nélkülöznie kell?

vagy az apjától rossz példát lát (későn jár haza, munka után haverozik, feleségét lekezeli, megalázza, de persze a gyereket szereti) ?


2011. jan. 24. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem tul jó a gyereknek ha az állando vitákat,lekezeléseket látja,de az sem ha csonka családban nő fel.Neked kelle látnod a helyzetet hogy melyik lenne jobb a gyereknek. Az én párom is ilyen volt..én otthagytam.
2011. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csonka család inkább..Nem kell feltétlenül nélkülöznie, majd megköszönö ha felnő és látni fogja, hogy milyen egy olyan család ahol az apa csak rossz példát mutat. Lehet, hogy nehéz lesz és nem mersz lépni, de te tudod, csak éppen még magatok mellett egy gyermek életét is ne tegyétek tönkre. Mármint lelkileg nagy nyomást tud benne hagyni.
2011. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem jó. De ha választanom kéne, én az első variációt választanám. Inkább a nadrágszíjat húznám össze szorosra, (aztán egyszer majdcsak jobb lesz), de a nyugalom mindennél többet ér. Igaz, az apai szeretet is nagyon fontos, de ha durva, lekezelő, akkor a gyerek idegrendszere meg fogja sínyleni, és ez később fog "lecsapódni" benne.
2011. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én csonka családban nőttem fel és nem volt rossz egyáltalán. szóval nem értem, honnan ered az, hogy jajj de rossz lenne...
2011. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban végig azért könyörögtem, hogy váljanak el a szüleim! Alkoholisták mindketten, apám verte (és veri még mindig) anyámat, állandó veszekedés, ordítozás, kaja nem volt csak konyak a hűtőben.... nem kívánom senkinek. 14 évesen kiraktak részegen, de nem is mentem vissza, nagymamám nevelt onnantól. Ma már 27 éves vagyok, nekem is van családom, lelkileg megviselt a gyerekkorom, és tudom, hogy nem ilyet szeretnék a saját gyerekemnek.


Szóval én inkább a csonka családra szavazok. Ott még van esély, hogy anyuka talál egy új társat.

2011. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elváltak a szüleim, és így sokkal jobb lett. Sosem értettem az olyanokat, akik együtt maradtak a gyerek miatt. Ez nem kifogás, a gyereknek semmiképp sem tesz jót, ha egész nap a civakodást hallja. Akkor inkább egy csonka, de békés család.
2011. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Eddig 6 válasz jött, és úgy látom, mindenki egyetért(ett) eddig.
2011. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én szüleim elváltak de a pénz miatt együtt laktunk. Kb olyan volt mintha nem is történt volna semmi sajnos, csak jogilag számítottak egyedülállóknak. Borzalmas gyerekkoromat fater részegségének köszönhetem. Most 23 éves vagyok és a 23. szülinapom elött 2 hónappal szabadult csak meg anyu töle. Inkább ettem volna száraz vajaskenyeret minthogy lelki nyomorék legyek ahogy az is lettem. Százszor inkább csonka család! Nekem is van gyerekem de én tudatosan olyan férjet választottam magamnak aki mindenféle káros szenvedélytöl mentes. Legalább a gyermekemnek szép gyerekkora legyen :)
2011. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, nekem van egy barátnőm, akinek a elváltak a szülei, folyton veszekedtek előtte, már ő könyörgött, hogy inkább váljanak el. Szóval, inkább a csonka családra szavazok :(

Néha én is elgondolkozom,, mit is tegyek? De szegény lánykám imádja az apját...

2011. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a különválás a jobb. Viszont figyelembe kell venni pár dolgot. Ha anyuka ennek ellenére szereti, akkor nem hiszem, hogy menni fog. A másik, ha apukának pont így jó, és esze ágában sincs ezen a helyzeten változtatni. haverok, buli, de van vacsora stb, és ezt el is várja. Ha mindketten szeretik a gyereket és a másiktól már nem akarnak semmit, tök jól felnőhet egy gyerek külön is.
2011. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!