Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinél jobb a gyereknek?

Kinél jobb a gyereknek?

Figyelt kérdés
Adott egy pár, együtt élnek, a férfinek az előző kapcsolatából van egy két éves - becsúszott, szakításkor, hogy azért mégse szakítsanak - gyereke, akit nagyon szeret, a párja is, heti kb 3 napot van náluk a pici. Adott az anya, akinek így már nem is buli a gyerek, mert inkább bulizna, heti két napot az apai nagymamára bízza a gyereket(plusz valamiért bébiszittert is tart). Nos a pár magához venné a picit, de így ugye nem jár gyes, gyerektartás, albérlet támogatás, egyebek, anyuka nem engedné. Érdemes a költöztetést erőltetni, vagy majd csak kibújik a szög a zsákból, és kérni sem kell? Mennyire sérül ettől a gyerek?
2010. márc. 10. 12:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

A gyerek jobban sérül, ha a bulizós anyja elhanyagolja, mint ha a felelősségteljes apja neveli.


Indítsatok gyermekelhelyezési pert. Akkor a bíró ki fogja vizsgálni mindkét szülő életkörülményeit, és annak fogja ítélni a gyermek felügyeleti jogát, aki ténylegesen alkalmasabb a gyerek nevelésére.

2010. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Ahol nyugalomban élhet és törődnek vele.
2010. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Igen indítsatok kérelmet a bíróságnál. A gyámügytől kimennek környezettanulmányt végezni mindkét családnál.
2010. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Ha az anya csak azért akarja, hogy nála legyen a gyerek, mert így járnak a támogatások, az szégyen.

A gyerek ott legyen, ahol megfelelően törődnek vele, és ahol ő jól érzi magát.

2010. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
45%

Igazából nem értem.

Gondolom egy fiatal nőről beszélsz.

Mit tegyen?Szórjon hamut a fejére,szaggassa meg a ruháit,aztán zárkozzon be örökre,mert lelépett a pasija más nővel,amikor terhes lett?

A gyerekek igen becsúszással készülnek,de kell,aki becsúszik...


Apuka örüljön,hogy heti 3x,láthatja a fiát,más örömtáncot járna,hogy nincs eltiltva a gyerek.(egyébként szinte 100%,ha pert indít apuka,ez kéthetente hétvégére fog csökkeni,tehát ha el akarod apát marni a gyerek mellöl,akkor hajrá,csak így tovább)

Semmi közöd hozzá,mit kap az anyuka.

Szüljél inkább magadnak gyereket,ne a máséra pályázz.(és akkor te is kapsz gyest,albérlettámogatást meg stb-it.Sőt lehet gyerektartást is,mert a pasid lelép olyannal,aki nem terhes...)

2010. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Nem 100%, hogy anyukáé lesz a gyerek, ha apuka perel.


A családban van bíró. A statisztikája: 48%-ban apához került a gyerek, 52%-ban anyához. Mindig ahhoz, aki a gyereknevelésre alkalmasabb volt.

2010. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%

15:35-ös!

Hánynom kell a magadfajtáktól!!!!


El vagytok szállva amiért kiszartatok a világra egy gyereket és azt hiszitek, hogy mindenhez jogotok van, a gondos apukák meg húzzák be a fülük-farkuk és örüljenek, hogy leereszkedtek hozzájuk azzal, hogy "megengeditek", hogy lássák a saját vérük.

Szégyen!!!

28/L

2010. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
72%

19.50:

Pontosan négy gyermeket hoztam a világra,és úgy látom nem én vagyok elszállva.


Semmi közöm az elvállt nőkhöz,ellenben a gyerekekek azok akiket nézek...

Aztán nézzük csak miről is van szó ITT:

Van egy fiatal nő,akinek van egy kétéves gyereke,a gyerek apjának van egy új barátnője,aki szeretné,ha a gyerek hozzájuk kerülne.

Miért?Nem olvastam,hogy nem szereti/bántalmazza a gyereket az anyja,hogy elhanyagolja-az,hogy a nagyszülőhöz,apához mehet a gyerek,az nem elhanyagolás!Hány nagymama lenne ettől boldog...Ja,bulizni akar?Én is eljárok közbe és akkor mi van?Legalább nem vagyok begyöpösödött,idegbeteg nőszemély.

Viszont olvastam gyerektartásról,gyesről,albérleti támogatásról,na mindjárt kibújt a szög a zsákból.Arról írunk,ami ugye fontos.


Aztán,ha gyerekelhelyezést produkálnának mi is történne?Nagymama gondolom ragaszkodna a továbbiakba a két naphoz,apukának is maradna a heti kb 3 nap(ami most mennyi is?Olyan ,hogy kb nap nincs,csak túlzásoknál mindenki többet mond,viszont valahogy szeretne finomítani,erre jó a kb.)

A többi meg anyáé,mint eddig.

Mi változna?A kérdező kapna pénzt olyan gyerek után,akihez nincs köze.

Szóval tessék kicsit gondolkodni,mielött csípőből kiabálni kezdünk.

(azt nem kétlem,hogy most majd a kérdező jön azzal,hogy miket művel az a gonosz nő,de hát nem erről szól a kiírás valojában.Olvassatok már értően)

Ami még csodálatos számomra,hogy ok,valahol mondjuk érthető,hogy a gyerektartást sajnálja attól a gyerektől,nade a gyest,albérleti támogatást,stb-t,amit nem is a barátja fizet,na számomra ez egyszerűen hihetetlen...

2010. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Arra még kiváncsi vagyok,hol dolgozik a kérdező,hogy belefér a munkájában,hogy heti három nap otthon maradjon....
2010. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Könnyű úgy ítélkezni, hogy csak a történet egyik felét ismered, aztis hiányosan. Aztán kiegészíted a saját szájad íze szerint.


Továbbra is azt mondom, hogy lehet pert indítani. Egy bírót meg az általa kirendelt szakértőt sokkal nehezebb félrevezetni, mint az itt kommentelőket, és ha döntés születik, arról lesz egy papír.


Lehet ezt is lepontozni.

2010. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!