Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne rábeszélni,...

Hogyan lehetne rábeszélni, hogy elmenjen?

Figyelt kérdés
Apumnak van pár lyukas foga, és érzi, hogy lyukad a többi is, de nem akar elmenni fogorvoshoz. Azt mondja, hogy fél, bár mindig hülyéskedik. De anyummal nem akarjuk, hogy nagyobb baj legyen, viszont akármit mondunk neki, nem hajlandó elmenni.
2011. jan. 24. 17:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Magán- vagy sztk-es orvoshoz akarjátok küldeni?

SZTK-s orvos nem mindig ad érzéstelenítő injekciót, személyfüggő. (Bár olyan is van, aki alapból nem ad, de kérésre igen.) Magán szinte mindig.

2011. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

engem pl sehogy nem tudnak rábeszélni...


voltam már több magándokinál,fizettem ki súlyos pénzeket,de hiába adott több érzéstelenitőt,azt a fájdalmat leirni nem lehet

most is érzem hogy már orvosra szorulnék,de beszereztem egy üveg lidokaint:D


majd ha nagyonrosszak lesznke,akkor csináltatok műfogsort,olyat ami nem látszik h mű

2011. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sztk-s és anyummal odajárunk, tudom, hogy ad injekciót. És már elég rosszak neki, szokta mondani, hogy fáj neki, stb. De akkor miért nem megy el?
2011. jan. 24. 17:39
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Húúúú.. én is ilyen vagyok (26/L) utálom a fogorvost és hozzá járni, de tudom hogy muszáj, főleg hogy kismama vagyok.Én kálcium pezsgőtablettát szoktam inni(egy nap max 3-szor),igaz ettől nem fog a foga betömődni, de pl.. tudok tanácsolni még öblögetőt is ha fogmosáskor már vérzik is az ínye: Corsodyl..(fogmosás után kell a kupakban meghatározott mennyiséggel öblögetni,de közvetlenül az öblögetés után nem szabad se kávét, se teát, se semmilyen italt vagy dolgot(cigi) csinálni mert befogja a fogat)....És ha "csípős" érzést vált ki az a jó, mert fertőtlenít is..

Kitartás!!!De előbb-utóbb el kell menni a dokihoz..mert inkább előbb ami az utóbbi következményekkel jár :( sokkal fájdalmasabb ha később megy el az ember.

2011. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

bizony vannak ilyen emberek, akik tényleg annyira félnek.

én is pont ilyen vagyok sajna. húzódik, halasztódik, de jövőhéten megpróbálom összeszedni a bátorságomat.


és erről a fogorvosok tehetnek!! ne bántsd miatta az apukádat!

régen ugyanis nem adtak fájdalomcsillapítót. gőzöm nincs, miért! én még csak 30-as éveim elején járok, de gyerekként az iskolafogászaton SOHA nem adtak senkinek fájdalomcsillapítót, csak akinek húzni kellett.

iszonyú kínokat éltem át, ha már mélyen járt a fúró, csillagokat láttam, folyt a könnyem.

emiatt a korábbi rossz tapasztalatok miatt van bennem is ez a pánikszerű félelem, pedig tudom, hogy ma már nem fájdalmas, mégsem tudok úrrá lenni rajta.

2011. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek fogorvoshoz járni, mert az ugye nem jelent jót ha menni kell csak ha ellenőriztetni mész :)

De ha menni kell nem halogatom és egyből megyek mert akkor tudom hogy jobban fogom érezni magam utánna :D

Valahogy ezt értesd meg vele hogy jobb lesz ha elmegy nem lennének a gondok meg túl lehet élni :D

2011. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"régen ugyanis nem adtak fájdalomcsillapítót. gőzöm nincs, miért! én még csak 30-as éveim elején járok, de gyerekként az iskolafogászaton SOHA nem adtak senkinek fájdalomcsillapítót, csak akinek húzni kellett."


Egyetértek,szerintem is ez az ok! Elsőéves egyetemista voltam (10 éve), gazdag csoporttársam ájuldozott (világ életében magán fogorvoshoz járt), amikor megtudta, hogy a körzetiben nem adnak érzéstelenítést a fúráshoz.


Én se értem, miért volt ez.

Azért ezt nem felejtik olyan könnyen az emberek.

Injekcióval elviselhető a kezelés.

2011. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 BlackSword ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém van, tavaly húzták a bölcsességfogam, öcsémnek idén tömtek egyet, és egyikönknek sem fájt, pedig a körzeti csinálta... Mondjuk nekünk szerencsénk van, mert a miénk egy nagyon kedves, ügyes nő... Más körzetekből is járnak hozzá... Tehát lehet a tietek sem egy vadállat... Én jobban éreztem a zsibbasztót, mint a húzást, bár én fóbiás vagyok a tűre...
2011. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Jobb a műfogsor. Sosem fáj. Nem is lyukad ki. Kiszedjük a szájunkból, és megmondjuk valakinek a csaldában: mosd már meg légyszi.
2011. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

képzeljétek, holnap megyek fogorvoshoz!! :)

úgy izgulok!

ma sikerült összeszedni a bátorságomat, és felhívtam a rendelőt.


apukádatat sikerült rávenni azóta?

2011. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!