Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötődés a nagyobb tesó (k)...

Kötődés a nagyobb tesó (k) hoz? (lent)

Figyelt kérdés
Mikor egy családban kisgyermek születik, akkor ugye a szülei, meg ha van tesója, az neveli, vagyis foglalkozik vele. Most azokra a példákra gondolok, ahol anya, apa, meg mondjuk egy 13 feletti gyerek, vagy több. Több ismerősömnél van így kisgyerek, és mind kötődik az idősebbik testvéréhez. Pl járni tanuló korú gyerek megismeri a testvérét, elvan vele, de egy "idegen" hasonló korú gyerekkel már nem. A szüleim elváltak, apának másik felesége van, de nem ez a lényeg, csak babát szeretnének. Mióta az eszemet tudom, testvért szeretnék, de nem volt eddig.:S Apához csak hetente, kéthetetne megyek, és az érdekelne, hogy ha így születne kistesóm, és csak mondjuk hetente egyszer-kétszer tudnék ott lenni, kötődne-e hozzám valamilyen szinten a baba, vagy velem ugyanúgy sírna, mintha egy idegennel lenne?:/ 15L
2011. jan. 25. 21:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:) Kedves tőletek.:)
2011. jan. 28. 11:06
 12/13 anonim ***** válasza:

A ferjem kislanya 7.5 eves volt, nagyfia 13 mikor a mi kisfiunk szuletett. Mindig odavoltak egymasert, egy ilyen kislanynak foleg nagy szo egy baba. Most, hogy a kisfiam 16 honapos lett, mikor meglatja a nagy noverkejet, sikitva toporzekol oromeben, egyfolytaban egymason lognak! Megy is hozzajuk "nyaralni" nemsokara egy hetvegere.

Nalunk sincsenek tul sokat parom gyerekei, de ahogy elottem mondtak, a babak megerzik, ki az aki szereti oket, biztosan kotodni fog hozzad a kistesod! Remelem hamarosan erkezik! :-)

2011. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Nagyon aranyosak ezek a történetek, amiket meséltek, köszi a törődést, én is nagyon remélem, hogy hamar jön már:)
2011. jan. 28. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!