Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire szívás az élet?

Tényleg ennyire szívás az élet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem az egész élet egy nagy szívás.. Hol is kezdjem? A faterom és muterom olyan kapcsolatban élnek, hogy az már szörnyű. Anno fateromak sikerült elinnia és elgépeznie a házunkat. Igaz nem volt egy túl kafa, de remekül el lehetet volna élni benne. Később szüleim szét is mentek, de húgom apaimádata miatt újra összejöttek, egyszerűen húgom nem hagyott más lehetőséget anyámnak. Ő egyébként rokkantnyugdíjas a teljesség kedvéért (nem olyan kamu, mint a legtöbb ember, van vagy 100 betegsége és látszik is rajta). Mielőtt újra összejöttek, boldog voltam, nem volt veszekedés és az anyagiak is viszonylag stabilak voltak. Na de újra összejöttek és jött a válság is, apámat kirúgták, nagyszüleim nem támogattak minket, mert apám újra itt volt (eddig a lakbért fizették). Szépen eladósodtunk, mindenfele adósságunk van. Tulajdonképpen nem is azért van ez, mert kevés a pénz, hanem faterom miatt. Egyszerűen képtelen lemondani az italról és normálisan együtt élni velünk. Számára az első a munka (az ideje nagy részét azzal tölti, kemény fizikai munka), munka után a kocsma, onnan meg haza. Itthon meg nem csinál mást csak eszik, alszik és tvzik. Ha néha leülnének megbeszélni az anyagiakat és faterom letenne az alkoholról akkor meg lehetne oldani a dolgokat. A másik nagy gond a húgom. Ő ott szórja a pénzét ahol tudja. 15k kap ösztöndíjként emellé még napi 500ft kajapénznek, pedig a munkahelyén azt is kap de ez még sokszor nem elég neki. Pl 8000ftot költ el csak telefonra. Régebben mindig próbáltam besegíteni muteromnak, mindig adtam kölcsön az összekapargatott pénzemből, volt hogy vissza se kértem, néha ruhát se akartam amikor venni akartak nekem. Nagyon sok dologról mondtam le. Mára ez teljesen megváltozott, beleuntam, hogy én mindenről lemondok de pl a tesóm ennek ellenére csak szórja a pénzt, és muterom hagyja is ezt. Mára már direkt olyan kötvényekben tartom a pénzem amit nem tudok kiváltani. Szüleim nagyon sokszor veszekednek, úszunk az adósságban, elvileg már ott tartunk, hogy nem sokára a vizet is kikötik, szinte már utálok itthon élni, mert csak a gondokban úszok. Már legszívesebben elköltöznék itthonról. Egyébként ami még tök jó, hogy örököltem muteromtól a betegséget, csak egy másfajta válfaját, ami nem ennyire durva, de pont elég volt ahoz, hogy elk*rja a legszebb éveimet(középsuli). Másoknál is ilyen szar az élet vagy csak én fogtam ki? 18/F
2011. jún. 9. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, ennyire szivás! Az enyém még szarabb ennél, nyugi!

20/L

2011. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen. Legalábbis nem rentábilis, én ugy gondolom. (35/L)
2011. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez nem általános és sajnálom, hogy neked ez jutott. Ha 18 tényleg elmúltál és van jövedelmed, akkor azt hiszem, hogy a legjobban azt tennéd, hogyha elmennél egy akármilyen kis albérletbe és a magad életét élnéd. Jobbat nem tudok. Megváltoztatni nem fogod tudni se apádat, se tesódat és anyád hozzáállását sem.
2011. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Hát, szerintem sok embernek szar az élete. De..próbálj meg nézőpontot váltani, jelenleg azt próbálom én is, mert nem mindegy hogy gondolkozol. Ezzel nem azt mondom, hogy gondolkodj úgy, hogy minden happy, mert az baromság, hanem egyszerűen csak pozitívabban, sose add fel. Milyen kurvä könnyű ezeket leírni...pár perc, de már 2 éve próbálom megvalósítani..


21/F

2011. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, baromira szívás az élet...


És tudod mi a vicc? Az, ha majd nem lesz se muter se fater, akkor visszasírod még azt a szar családi légkört is, mert ha egyedül maradsz, szinte csak magadra számíthatsz.


Ritkán lehet olyan barátot találni, aki önzetlen, és nem csak érdekek miatt vagy neki fontos.


A másik fele meg ez a lehetetlen megélhetési helyzet.


Nekem 22 éves korom óta a napi gondolataim 80% át azt teszi ki, hogy honnan vagy hogyan teremtem elő a pénzt erre vagy arra...

Tervezni már régóta nem is merek, örülök hogy nem lettem még hajléktalan 3 szakmával érettségivel.



28/F

2011. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Most tényleg szar az életed, de meg tudod változtatni.


Idővel majd elköltözöl otthonról, bérelsz egy kis lakást, dolgozol, és tanulsz a szüleid hibájából.

Takarékoskodsz, nem kötöd össze az életedet egy játékgép-függő alkoholistával, és boldog leszel.


Tehát fel a fejjel!


Mi a betegséged? Hátha arra is tudok valamit mondani.

2011. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Crohn beteg vagyok. Egyébként a 3. hozzászólónak: muterom szeretne mindent megadni nekünk, vele nincs semmi baj, csak faterom úgymond lelki terrorban tartja.
2011. jún. 9. 14:54
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 14:50


Ez amit leírtál pont ugyanolyan mint a túlvilági boldogság.


Soha nem fog összejönni.


Munka mellett nem lehet megélni, meg még tanulni is, ha tanulsz se lesz megfizetve, ha meg is fizetik sem fogsz tudni annyit keresni, hogy megvalósítsd az álmaidat.


Egyedül nem lehet semmit sem, de társasan sem, mert itt mindenki önzőbb annál, semhogy közösen tudjanak erősíteni egymáson.


A legtöbb párkapcsolatban egymást leszedálják, fékezik, vagy épp hogy elvannak egymás mellett totál neutrálisak.


Eddig a 28 évem alatt nem találkoztam egyeteln olyan párral vagy ismerőssel sem akik együtt törtek volna fel a prolilétből.

2011. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kerdezo. A gond a mentalitassal van. Tul sok a negativizmus es mindent soteten latsz. Nem is csoda hisz ez vesz korbe. Nem csak a csalad, a baratok, hanem az egesz kornyzet, az egesz orszag. Otthon mindenki panaszkodik, es mastol varjak a megoldast. De senki (tisztelet a kivetelnek) all talpra es mondja azt h megcsinalom es megoldom sajat magam. A csalad a baratok arra valok h segitseg cimen kihasznaljuk...

Ne izgulj en is ilyen voltam 10 evvel ezelott. Akkor hoztam egy eletbevago dontest kulfoldre elkoltoztem. Eleinte itt is ugyanolyan voltam, hisz ezt a kulturat hoztam magammal. Aztan el kezdtem vegyulni a helybeliekkel es elkezdtem valtozni. Rajottem, h senki sem fogja a problemat megoldani helyettem, senki sem fog munkat adni, senki sem fog lakast adni, hanem fel kell allnom a ket kicsi labamra es tennem kell azert, h legyen munkam, lakasom, kocsim etc. Megtettem. Bazi nehez volt. De atertekelodtem. es rajottem a vilagon a legfontosabb dolog az egeszseg es a szeretet. Megtanultam orulni approbb reszleteknek.

Fiatal vagy meg. Tegyel valamit az eletedert. En a helyedben ilyen fitalon szerencset probalnak kulfoldon.

Es igenis itt elorebb lehet jutni, es nem kell halalra dolgozni magad. Mikor kijottem ket diplomaval a kezemben mosogattam, ujsagot hordtam ki, felszolgaltam. Cikisnek ereztem ezt a munkat es mindig lehajtott fejjel csinaltam. Mert ezt neveltek otthon belenk, ha ilyen munkat csinalunk senkik vagyunk. Es ez nem igaz. Itt megbecsulik ezt a munkat is, es nem kell szegyenkezned azert aki vagy, vagy eppen azert mert jelenleg ujsagot hordasz ki. Aztan ahogy tanultam az angolt lett irodai allasom, majd eloreleptettek, es ma mar felsovezetoi pozicioban vagyok a szakmamban. Igen az elso ev bazi nehez volt. De megerte. Megbecsulnek. Csak peldakent, h 2.5 ev alatt ki tudtam fizetni egy tandijat, bevandorlast, es meg elegendo penzem maradt egy depositra, h hazat vegyek, egy fizetesbol, egy 110nm-es hazat. es akkor meg csak irodai alkalmazott voltam atlagfizuval. Tesom nem egesz 3 eve jott ki. 2.5 ev utan hazat vett, ugy h jon a gyerek es a feleseg nem dolgozik, es o neki is atlagfizuja van. Tehat vannak meg olyan helyek ahol konnyebb az elet, es el lehet erni vmit, kapcsolatok, masokon valo atgazolas, es agyonhajszolas nelkul.

Szerintem probalj szerencset, szedd ossze magad, fiatal vagy meg h bus komoran eld az eleted!!!

2011. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*probalnek* - elgepeltem
2011. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!