Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kb. mennyibe kerülhet egy...

Kb. mennyibe kerülhet egy DNS-vizsgálat apasági tesztnél, ha a bíróság rendeli el hivatalosan?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szüleim elváltak még egészen kiskoromban, apám bekattant és kitalálta, hogy nem ő az igazi apám (bár sajnos én biztos vagyok benne, h ő az, mert eléggé hasonlítok rá külsőleg) és most DNS-vizsgálatot követel. Az lehet az oka, hogy valószínűleg nem akarja tovább fizetni a havi járandóságomat, amit addig kell fizetnie, amíg nappalin tanulok a főiskolán, ezt is a bíróság állapította meg. Na most ő azt kérvényezte, hogy én (vagy az édesanyám, mivel én még nem dolgozom) álljam a vizsgálat költségeit, azért nagyon reménykedem benne, hogy ha már bele kell mennem ebbe az egész herce-hurcába, akkor legalább nem nekem kell kifizetni a mocskos kis játékait!!! Így is csak 30 ezret fizet havonta, és az manapság semmire nem elég, soha nem törődött velem, annyi volt, hogy fizetett havonta x összeget, de semmi több, azt is azért, mert a beperelte édesanyám, hogy ha már lenne neki miből, ő is járuljon hozzá vmivel a nevelésemhez, hiszen nem egyedül "gyártott" engem!
2011. jan. 27. 21:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Fúúú. Apa akar perelni, mivel gyeretartást fizet és nem akar fizetni, igy gondolta, hátha kiderül, hogy a 21 éves lánya mégse az ő lánya...

A kérdező nem perel senkit semmiért.

No, fuss neki mégegyszer.

2011. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi,okoska, de én nem azt mondtam, hogy a kérdező akar perelni
2011. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Apám akar perelni!
2011. jan. 27. 21:58
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg szempontjából mindegy, hogy ki perel. A jövendőbeli pervesztes fizeti az összes költséget. Tehát mégegyszer: ha apádról kiderül, hogy biológiailag is az apád, ő fizeti. Ha az derül i, hogy nem ő az apád, akkor a másik fél fizeti, tehát anyukád.
2011. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2011. jan. 27. 22:04
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
Egyébiránt nem hiszem, hogy köteles vagy beleegyezni a DNS vizsgálatba, lévén hogy már nagykorú vagy és nemsokára lejár apuka tartásdíj fizetési kötelezettsége.
2011. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

"Na várjunk egy pillanatot.Az apukád havi harmincezer forintot ha lerak nektek,akkor mégis mi miatt akarjátok perelni?"

Akkor mit mondtál, ha nem azt, hogy a kérdező akar perelni??? Rossz sorrendben nyomtad le véltelenül a billentyűket, és ez lett belőle?

2011. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%

Csillagom, azt a hozzászólást nem én írtam....


Kérdező, javasolnám egyébként, hogy kérdezz meg egy ügyvédet. Ezt találtam: Az apaság vélelmének megdöntése iránti perre a törvény szigorú határidőt határoz meg: Az apaság vélelmét a gyermek a nagykorúsága elérése után egy évig, a többi jogosult pedig a gyermek születéséről szerzett értesülése időpontjától számított egy év alatt támadhatja meg. Az a jogosult, aki a megtámadás alapjául szolgáló tényről a reá nézve megállapított határidő kezdete után értesült, az értesüléstől számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét .

2011. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, zavaros egy kissé...

De én biztos vagyok magamban (illetve anyukámban), egyébként se valami fájdalmas beavatkozásról van szó, hanem (ha jól tudom) a száj nyálkahártyájából vett mintasejtekből állapítják meg szinte 100%-os biztonsággal az apaságot.

Ha pedig a "vesztesnek" kell kifizetnie, akkor nyugodt vagyok, mert (mint már írtam) biztos vagyok abban, hogy ő a vér szerinti apám! Szerintem is a kezdeményezőnek kellene kifizetnie vagy a vesztesnek, de semmiképp nem nekem (vagy anyukámnak sem).

2011. jan. 27. 22:15
 20/22 anonim ***** válasza:
26%
Csillagom, de abba a párbeszédbe kotyogtál bele, tehát arra vonatkozott a hozzászólásod.
2011. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!