Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöznétek otthonról úgy,...

Elköltöznétek otthonról úgy, hogy tudnátok, hogy a lakás amit otthagytok elfog veszni, mert nem fogják fizetni a költségeit? /a szüleitek/

Figyelt kérdés
Viszont egy 22 éves terrorból szabadulnátok.
2011. jan. 28. 08:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Anyukádra az sincs hatással, ha megmondod neki, hogy ha ti elmentek a lakásból, akkor ő valószínűleg utcára kerülhet? Nem lehetne kényszer elvonóra küldetni? Bár azt hiszem, ha hónapokig is bírja alkohol nélkül, akkor nem nevezhető alkoholistának.

Minden esetre a nyugalom érdekében talán érdemes lenne valóban elköltözni, bár gondolom nem nem vagy abban a helyzetben, hogy ha egyedül maradsz a gyerekkel, valaha is saját lakásod legyen. Ezért elhiszem, hogy nehéz döntés ez neked.

2011. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Magaddal és a lányoddal foglalkozz elsö sorban.

Én is hasonló cipöben voltam/vagyok, csak nem tudtam eddig azt mondani anyámnak, hogy nem támogatom tovább.

2011. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Menj csak, az édesanyád eltévedt a világban, a te dolgod az, hogy menj előre és segítsd, vidd magaddal a gyermekeidet (tudom, még csak 1 van) őket kell helyes irányba vezetned és nem vissza fele nézni. A szölők dolga, hogy segítsék a gyerekeket, ha ez nem megy, akkor legalább ne hátráltassák őket.

Ez úgy néz ki elsőre, hogy hagyod az anyádat elveszni, csak amíg vele törődsz addíg a te életed pocsékolod és ami a legrosszabb a gyerekedét is. Lehet, ha "magára hagyod akkor talpra áll, amíg ott vagy nem fog, csak magával húz titeket.

Mindenesetre ezt el kell neki mondanod józanon, a szemébe.

Látnia kell hogy milyen szerepet választott.

Ha ezt nem fogja fel, nem akarja felfogni, akkor már nem a szeretteid, a családod része, hanem egy olyan ember aki árt nektek.

Sajnálom...

2011. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Igaza van a 9:05-nek hogy világosítsd fel anyudat, hogy te tartod el és fizeted a lakás rezsijét. Talán ha belegondol hogy (ha nem is miattatok) mi lesz vele azután hogy elköltöztök, változtat a dolgain. A lényeg hogy nyugodtan és határozottan mond meg neki.
2011. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
MENJ! Én 10 éve tűröm ezt annyi különbséggel, hogy itt az apa a piás. 18F
2011. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkoholistával nem lehet értelmesen beszélni,nem fogja azért letennia piét mert bárki aztmondja neki,hogy utcára kerül.

Látszik,hogy ti nem ismertek közelről alkeszt..sajnos SEMMIT nem lehet tenni,ha ő _nem akarja_ lerakni a piát.Felesleges 2 évtized után győzködni,gondolom próbálta már egy párszor a kérdező..ne tedd ki a gyereket és magadnak sem ennek tovább.ha anyád 22 éve önző disznó,akkor most van itt az ideje ,hogy te legyél az.

A lakás meg finomanszólva is sz@r,hogy el fog veszni,de a nyugalom tényleg sokkal fontosabb,ez közhelyesnek tűnhet,de igaz. Főleg hosszútávon.

2011. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nincs mit tenni, menni, menekülni kell!

Én a nővéremmel szakítottam meg a kapcsolatot az alkoholizmusa miatt, de ugyanezt csinálja, mint a te anyukád (csak ő hetente részeg és balhézik). Én többet nem állok mellette. Tönkretette a gyerekei és az édesanyánk életét az elmúlt pár évben...

Egyébként nem az ebben a szomorú és nehéz, hogy elvész a lakás, hanem ergo az anyja utcára kerül. Ezt a döntést nehéz felvállalni.

De akkor sem élheted így le az életed, és teheted tönkre a gyermeked életét, el kell hagynod.

2011. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha olyan egyszerű lenne lemondani az ivászatról akkor nem lennánek krónikus részegek sem. Az alkohol függőséget teremt ami megfosztja a személyt az akaraterőtől.Ez egy súlyos betegség amin esetleg szakember tudhat segíteni.

Szerintem az a fontos, hogy olyan döntést hozzál ami a te lelkiegyensúlyodat biztosítja, mert attol függ a gyereked jövője,de az édesanyádé is.

Azzal, hogy elköltözöl nem kell hogy megszünjön a kapcsolatod vele, de tőled fog függni hogy milyen kapcsolatot kívánsz tartani vele.

Nincs nagyobb kincs a világon az egészségnél és kiegyensúlyozottságnál!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, itt nem az a kérdés, hogy hogyan tartsa a kapcsolatot az édesanyjával.

Ha elköltözik, akkor a saját megélhetésére kell a pénz, az albérletre, a saját rezsijükre, és nyilván nem tudja majd a Kérdező még egy lakás rezsijét kifizetni, márpedig az anyja nem dolgozik, tehát a lakás elvész, anyja hajléktalanná válik. Ezért kérdezi Kérdező, hogy ennek a tudatában is elköltözzön-e?

Nagyon nehéz döntés! De szerintem igen. Bár innen könnyű ezt javasolni...

2011. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy ha elúszik a lakás, hozzátok akar majd költözni az albiba, mert a híd alá végülis nem mehet.
2011. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!