Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni a nevelőap...

Nem bírom elviselni a nevelőapámat, mert egy undorító ember. Mit tegyek, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Az elején kezdem. Apám és anyám 4 éves koromban szétmentek. Anyámnak volt pasija, több is, de egyik se volt olyan gusztustalan, mint ez az ember. Képtelen vagyok vele egy háztartásban élni. Otthon döglik egész nap, nekem végig kellett dolgoznom a nyarat, hogy ki tudják fizetni a számlákat, ő meg cseszett elmenni akárhova is. Állandóan büdös, gusztustalan dolgokat csinál (böfög, meg egyebek evésnél), óbégat, meg cselédként kezel. Elvárja az a marha, hogy suli után szolgáljam ki, csináljak neki kaját, ha nem, akkor csapkod. Kutat a cuccaim között, beleszól mindenbe, leribancoz. Néha reggel megszólal, mikor eszem, hogy "de meghúztam anyádat az éjjel". ÉN EZT MÁR NEM TUDOM ELVISELNI!! Az az ember egy undormány, egyszerűen hánynom kell, ha ránézek. Miért engem büntet a sors? Elköltözni nem tudok, mert még kiskorú vagyok, 17 éves. De amint leérettségiztem, elhúzok egy albérletbe, az biztos, de nem tudom, hogy fogok egyetem mellett dolgozni. Áh de már 1 éve él itt ez a tahó és megkeseríti a mindennapjaimat. Nekem nagy a tűrőképességem, sok mindent elviselek, de amit ez művel, az már túlmegy minden határon. Elfelejti, hogy neki kell alkalmazkodnia hozzánk, akik itt élünk ebben a házban, ugyanis ő furakodott be közénk és anyám tartja el (iskolai szünetekben meg a munkámból befolyt pénz is az övé).Az anyám mit csinál? Semmit. Jópofizik neki, meg kinyalja a seggét. Ha meg merem említeni, hogy megint mit csinált, akkor azt mondja, szokjam meg. Én már megpróbáltam mindent, voltam vele kedves, voltam vele bunkó, de ugyanolyan alpári módon viselkedik. Én nem értem, anyám hogy tudja ezt az embert szeretni, de szerintem nem is szereti, csak azért van, hogy legyen. Nagyszüleimhez mennék, ha nem külföldön élnének, de így csak levélben tudom elpanaszolni ezt. Állandóan lehülyéz, meg mindenféle dolgot mond rám, de persze akkor, amikor anyám dolgozik, nincs otthon. Bejön a szobámba, leül, azt elkezd cseszegetni. Felkapcsolja max hangerőre a tv-t, hogy még csak véletlenül se tudjak tanulni, már huszadszor olvasom el ugyanazt a mondatot, erre ha szólok, akkor leordítja a fejemet. Nem bírom már!!! Nincs senkim, akihez mehetnék, de nekem ez nem élet! Nem fordulhatok családsegítőhöz, mert nem ver, "csak" lelkileg terrorizál. Mi a fenét csináljak? Ma telt be a pohár, amikor kidobta a februári magyar vizsgám 7 kidolgozott tételét a szemétbe és ráöntött valami gusztustalan krumplilevet, hogy ki se tudjam bányászni. Esküszöm, ha ez így megy, öngyilkos leszek
2011. jan. 29. 18:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

családsegítő!

Hidd el már ezek miatt is lehet hozzájuk fordulni, nem csak akkor ha valakit lelkileg-testileg bántanak.


Kb. 5 hónappal ezelött én is ilyen helyzetbe voltam mint Te, csak én 7 évig türtem (15-22 éves koromig).

Csak nekem még ezek mellett amit felsoroltál, kikellett birnom azt hogy 6 éven keresztül minden évben beprobálkozott nállam és zaklatot.

Valószinű anyukád azért van vele mert "kapuzárási" félelme van, hogy ennyi idősen már nem találna mást és ugy van vele, hogy még mindig jobb mint egyedül. (bocs ha ezzel megbántottalak, csak saját anyámbol indulok ki).


Én ezt az ügyet ugy intéztem el hogy mikor már nem birtam ki mert féltem mikor kezd ki velem megint, akkor megmondtam anyámnak hogy válaszzon Én vagy a fater. Egy honapot kap rá. Képtelen volt választani mert mikor letelt az idő akkor én fogtam volna az utazótáskát hogy akkor pakolok, és akkor utolsó percbe kidobta nevelőfaterom.


Tudom nállad ez most nem jo lenne mivel, tanulsz, kiskorú vagy, és nincs hova menned!

De én azt ajánlom hogy menj el a családsegítőkhöz és beszélj velük...ha félsz attol hogy ez miatt otthon esetleg kikapsz, megvernek akkor ezt is mond meg. (hogy ugy tudják valahogy intézni ezt hogy te biztonságba legyél, és ne váratlanul jöjjön egy családsegítős felszolitás, vagy személyes látogatás).

Sok szerencsét és kitartást kívánok, hisz átérzem miken mész most keresztül!

22/L

2011. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászoló vagyok.


Még annyit hogy lépjél minnél hamarabb mielött lekileg teljesen kinem készít.

Ezt csak azért mondom mert én anno hülye voltam hogy ennyi ideig türtem...és meglett a hatása....az egész életemet tönkre tette, mert akárhányszor visszagondolok a kiélt pofájára a síírógörcs kerülget...és a mai napig nem tűrök meg magam mellett egy férfit sem!

2011. jan. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szia,szerintem próbálj meg érettségiig nagyon keveset otthon lenni!Menj mondjuk könyvtárba tanulni! vagy maradj tovább a suliban délután és ott tanulj! Amint pedig felvettek egyetemre,húzz el egy koliba! Akkor végre megszabadulsz tőle. Kitartás!
2011. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Anyád társfüggő lett.Azon van,hogy ne legyen egyedül és ezért bármire hajlandó.Rájött arra,hogy a házassága tönkre ment és most arra törekszik,hogy mindenáron megtartja azt a férfit akit (szeret) csak közbe nem látja a fától az erdőt.Te csak második vagy az ő szemében sajnos. Édesapáddal mi a helyzet,őt nem említed?Esetleg nagyszülők,keresztszülők ,kollégium?
2011. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!