Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki a szerelmet csak egy bizonyos életszínvonal felett tud elképzelni?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira elítélendő, ha valaki nem a másik pénzére hajt ugyan, de nem akar a hét hét napjából hatszor paprikás krumplit enni? Főleg akkor ha a jómódból fut lejjebb? Ez tényleg akkora jellemhiba?
2011. jan. 29. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Ne a párjától várja a bizonyos életszínvonalat, hanem dolgozzon meg érte, és akkor nincs semmi hiba.
2011. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sokat tanulok, h olyan életet biztosítsak magamnak és majd a családomnak, mint nekem a szüleim. a páromtól is elvárom, h keményen dolgozzon és egyre feljebb akarjon jutni. nem hajtok a másik pénzére, magam fedezem a szórakozásaimat- illetve egyelőre a szüleim-, viszont abban biztos vagyok, h hosszú távon az eltérő igények sok konfliktust szülnek majd...
2011. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem.

Divat mondogatni, hogy a szerelem nem ismer határokat.

Ami szép és jó, és igaz.

De a nélkülözés megöli a szerelmet. Főleg ha valaki lejjebb ad.

2011. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
igazad van. en sem tudom elkepzelni csoron az eletem. ez van.
2011. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Cory Rose ***** válasza:
94%
Nagyjából azt tudom mondani én is amit a második írt. Nem a leendő páromtól várom a jómódot, de szeretném, ha azért nagyjából ugyanolyan színvonalon keresnénk. Egyrészt, mert nem akarom én eltartani, másrészt sokszor hallom, hogy egy férfinak 'megalázó' ha a nőnek jobban megy a karrierje, és nem akarok ebből se problémát.
2011. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Dehogy is jellem hiba.Pénz nélkül nincsen szerelem, akárki akármit mond.Én sem tudnám lejjebb adni, ez van.

Mondjuk gyerekkoromban sem nélkülöztem, és most is mindig arra törekedtünk a férjemmel, hogy több és több legyen.Mikor megismerkedtünk, akkor is egy színvonalon voltunk.Máshogy nem is menne.

2011. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Csak úgy, ha hajlandó érte megdolgozni és megteremteni ezt az életszínvonalt. A párjától maximum annyit várhat el, hogy a tehetsége szerint legyen ebben partner.
2011. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

21:12 vagyok és részben cáfolnám az előttem szólókat.

Azért csak részben, mert ha nincs hol lakni (lehetőleg úgy, hogy nem szülőknél), nincs mit enni, akkor az valóban megmérgezhet egy jó kapcsolatot is.

De ha azért nem ilyen vészes mértékű a nélkülözés, akkor nem lehet akadálya a szerelemnek.

Én pár éve egész jó színvonalon éltem, nem okozott gondot, ha ruhát, ékszert, parfümöt akartam magamnak venni, ha nyaralni akartam menni, szóval egész jól éltem.

Most a férjemmel elég nehéz helyzetben vagyunk anyagilag már jó ideje és még a kaján is spórolnunk kell. Ennek ellenére ezek az anyagi gondok nem tették tönkre a kapcsolatunkat.

2011. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Ezek relatív dolgok. Kinek mit jelent a jómód. Van olyan, akinek már az jómód, ha van saját lakása/háza és egy középkategóriás autója. Másnak ez éppen csak a létminimum...

Én már egy saját ház + autóval elégedett lennék, ha a saját erőmből sikerülne ezt a jövőben megvalósítani. Jelenleg nincsen barátom, most főiskolán tanulok, de egyáltalán nem szempont az anyagi körülmények. Legyen ápolt és intelligens. De engem személy szerint zavarna az, ha valami kőgazdag pasim lenne, elhalmozna mindenfélével a két szép szememért...

21/L

2011. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Attól függetlenül, hogy a teljesen 100%-os boldogságot egy bizonyos életszínvonal fölött képzelem el (lehet, hogy lepontozás jön, de nem hiszem, hogy boldog tudnék lenni, ha nem lenne fedél a fejem felett és a szemétből kellene ennem), a szerelmet nem, hiszen azt nem tudom kontrollálni. És csak ezért nem szakítanék senkivel sem (az más kérdés, ha önző lenne, és eliná a pénzemet stb., de ott sem a pénz lenne az elsődleges kérdés, hanem a kapcsolatunk, és az irántam tanúsított viselkedése), és ha találnék vkit, akibe tényleg szerelmes lennék (és viszont), akkor lejjebb adnék az életszínvonalamból (főleg úgy, hogy az én igényeim sztem nem irreálisan magasak).
2011. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!