Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy a szerelmü...

Létezik olyan, hogy a szerelmünket nem tudjuk elképzelni a gyerekeink apjának, mert nem alkalmas rá, de elhagyni nem tudnánk?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, ő 26 éves, én 23 éves vagyok. Nagyon szeretjük egymást, ez az együtt töltött 4 év elég tartalmas volt. El nem tudnám képzelni nélküle az életemet, bár az ég nem látott még ilyen embert, úgy viselkedik, mint aki nem ebben a világban él. Aki találkozik vele, azt mondja, hogy nagyon fura fazon, de szörnyen érdekes. Úgy beszél, úgy viselkedik, amiből egy átlagember azt szűri le, hogy erősen drogozik, még ha ez nincs is így. Élt tudatmódosító szereken, mielőtt megismerkedtünk, de mondtam, hogy ezt én nem folytatom úgy vele és 1 éven belül még a fűről is leállt. Együtt élünk 1,5 éve, ő mostanában hangoztatja, hogy milyen vagány gyerekünk lesz, meg hogy a gyerek az ő különcségét fogja örökölni, ezenkívül kb 1,5 hete megkért, hogy lassan hagyjam abba a tabletta szedését. Nem hagytam, meg ez a téma most kissé stagnál, bejött egy dolog, ami miatt nem volt időnk erről tárgyalni, de érzem, hogy amint lecseng, előkerül újból. És a helyzet az, hogy muszáj is lesz átbeszélni, nem akarok köntörfalazni, hogy jaj ezt majd vegyük elő 2 hónap múlva, mert most nem alkalmas. A dilemmám nem más, minthogy úgy érzem, nem való neki gyerek, nem tud annyira "tradicionálisan" gondolkodni, hogy el tudjon látni egy gyereket. Azt tudom, hogy értem bármit megtenne, de ez egész más. Olyan, mint egy idealista kamasz, kamaszoknak meg nem való gyerek. Én tökéletesen ellennék gyerek nélkül még jó pár évig, ő viszont azon az állásponton van, hogy fiatal idealistáknak a gyerek egy új társ lehet, aki olyan lesz, mint ők, így nem lesz majd egyedül a felfogásával. Furának tűnhet, de már megszoktam. Kissé össze vagyok zavarodva emiatt, nem akarom, hogy most jöjjön egy mélypont a kapcsolatunkban, eddig minden oké volt. Lehet, hogy hülyén hangzik ez az egész, hogy akibe szerelmes vagyok, annak nem akarok gyereket szülni, de remélem, hogy akik elolvassák, érteni fogják a problémámat és nem kérdőjelezik meg az érzéseimet. Nagyon szeretem, meghalnék érte, de ezt nem tartom ideálisnak még. Szüleim példája van előttem, apám hasonló felfogású volt, mint a barátom, hamar elhagyott minket.

Mit tanácsoltok a későbbiekre nézve?


2011. márc. 14. 22:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
Beszéld meg vele, amúgy nagyon érdekes,hogy meghalnál érte, de nem vagy képes neki gyereket szülni... :S
2011. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Szinte biztos vagyok benne, hogy nem vagytok egymásnak teremtve. Sajnálom. :(
2011. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

A dolognak két oldala van: érzelmi és anyagi.

Az érzelmi részét bebiztosítani nem lehet. Egy megbízható pasi is elhagyhatja később a családját, és egy megbízhatatlanból pedig minta apa lehet. Nem lehet tudni.

A másik az anyagi, ha van valamennyi félretett pénzetek, az nagyon jó, hogy legalább erre ne legyen gondotok a pici baba mellett.


Tényleg nem lehet tudni, mit hoz a jövő. Mi fél éve voltunk együtt a párommal, amikor terhes lettem véletlenül. Tervezetten biztos, hogy nem akartam volna tőle gyereket, sokat piált, bulizott, stb., és sokat veszekedtünk is, tuti szakítottunk volna. :) Most 7 hónapos a lányunk, a párom pedig 1-2 havonta jár el itthonról, állandóan itthon ül velünk, és egészségesen él. :)


És hát van olyan példa is a közelemben, ahol irigykedtem, hogy milyen jó pasi lett a barátnőm férje. Ő azonban azóta kezdett kocsmázni, hogy megszületett a pici.

2011. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, miért írtok ilyeneket, hogy nem egymásnak valók stb. Ha szeretik egymást, akkor igenis van oka, hogy ők összekerültek. Teljesen normálisak a kételyeid, elhiszem, hogy szereted, meg hogy ketten jól megvagytok, de ha jönne egy gyerek, akkor már még egy emberért felelősséggel tartoznátok. 23 évesen meg gondolom, nem hiányzik, hogy a gyerek születése után a barátod lepattanjon, mert ki tudja, milyen őrült dologban akar részt venni. Az sem biztos, hogy amennyire most megbízol benne, az később nem változhat. Kiszámíthatatlanok az emberek, a gyerek sok mindent megváltoztat, de ez még persze azt nem befolyásolja, hogy ti ketten összeilletek.
2011. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom megkellene beszélned vele h te még nem érzed aktuálisnak a gyereknevelést.Az h nem lenne alkalmas nem tudhatod.te alkalmasnak érzed magad?ha ennyire szereted megkellene próbálnotok.Tényleg furcsa így h ő akarja te meg nem erre hivatkoznva...gondold át mégegyszer!
2011. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy én totál alkalmasnak érzem magam rá. De nekem kicsit más a felfogásom, ő néha úgy van a hétköznapi dolgokkal, hogy minek csinálni, minek befizetni időben a számlákat, tök vagány lenne, ha kikapcsolnák a villanyt, ő ugyan nem fog engedelmeskedni a felszólításoknak. Sok dologban így gondolkodik, nagyon lázad, külsőleg-belsőleg olyan, mint egy instabil kamaszsrác. Az, hogy vannak félelmeim, nem azt jelenti, hogy nem szeretem, nem akarom neki a legjobbat, önző vagyok. Mindössze nem fogom beadni rögtön a derekam egy olyan dologban, ami az egész életemre hatással lehet. Könnyű azt mondania egy gyereklelkű srácnak, hogy jó buli gyereket csinálni, de utána vállalni is kell a következményeket.
2011. márc. 14. 23:45
 7/21 anonim ***** válasza:
A dolog úgy áll, hogy amíg nincsenek komoly terveid, addig jó ő. Nagyon is. Aztán majd mikor teljesen benő a fejed lágya, hogy gyereket akarsz, meg családot, meg egyszerű hagyományos "unalmas" életet, akkor rá fogsz jönni, hogy atya Isten mit keresek én emelett a "hippi" mellett? Vagy megváltozik ő. De így, ahogy ő áll, ebből semmi olyasmi nem lesz, mert te már most nem tudod, hogy neked a normális élethez ő nem jó, csak addig amíg nem kellenek olyanok addig tökéletes.
2011. márc. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
mert te már most tudod* a 'nem' nem kell oda.
2011. márc. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem is voltak ilyen pasijaim, és tényleg csak gratulálni tudok hogy már nem él a szerekkel és már nem kell neki, de az valóban ad egy pluszt az emberhez. Sajnos azt kell mondanom, ha még 26 évesen is így gondolkodik, ez eltarthat még egy darabig, amit akár ki is várhatsz, mert fiatal vagy még a gyerekvállaláshoz, ezt neked kell eldöntened, hogy megéri-e várni.

Másrészt azt gondolom, hogy neked ő lehetett az első komoly kapcsolatot, és mivel mással nem próbáltad, nem lehetsz benne biztos, hogy az a jó ami most van. Én nem vagyok híve annak, hogy az ember az első szerelméhez menjen hozzá. Persze fáj elhagyni, és sokan gyakran épp ettől a fájdalomtól félve maradnak meg a lábvízben miközben a legszebb éveiket vesztegetik egy olyan ember mellett, aki miatt lehet hogy kár.

Én azt mondom maradjatok együtt, de napoljátok el a témát 1-2 évre, és ha ezt nem érti meg és mindenáron gyereket akar, akkor keressen valaki hasonló gondolkodásút. A gyereknevelésben úgyis kiütköznének az eltérő elvek. És végtére is nem az érzelmek azok amik hosszú távon garantálják az együtt maradást, hanem az azonos világnézet és értékrend

2011. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Szerintem, mindenképpen beszéld ezt meg vele ha legközelebb feljön a téma, semmiképpen se tereld vagy hasonlók. Mond el neki őszintén a kételyeidet, félelmeidet, hogy te a kapcsoltatokban igy érzed jól magad gyerek nélkül, hiába akadékoskodna maradj stabilan az álláspontod mellett.

Ha ő is igazán szeret téged, megértitek egymást akkor a gyerekvállalással kapcsolatos meglátásod semmikép sem okozhatja a kapcsolatotok romlását.

2011. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!